Neler Yeni

2K - 240HZ Maks 30.000TL Monitör Tavsiyesi

MOTORİSK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
EOZY
Kafa rahatlığı benim için en önemlisi. @blackjacktr Örnek olarak Aprilla RSV4 Factory harikadır ama elimi sürmem. Çünkü kafamı rahat ettirmez o motosiklet. Öyle düşün. Ben yazdığım model ile yoluma devam etsem iyi olacak. Kullanırken dikkat etmeyi çok sevmiyorum. Yani kafamı ulan böyle olur mu, şöyle olur mu dan uzak tutmak istiyorum. Zamanında çok uğraştım artık hiçbir şey için uğraşmak istemiyorum. OLED güzeldir ama beni yorar :)

GirayHan

80+ Gold
Kafa rahatlığı benim için en önemlisi. @blackjacktr Örnek olarak Aprilla RSV4 Factory harikadır ama elimi sürmem. Çünkü kafamı rahat ettirmez o motosiklet. Öyle düşün. Ben yazdığım model ile yoluma devam etsem iyi olacak. Kullanırken dikkat etmeyi çok sevmiyorum. Yani kafamı ulan böyle olur mu, şöyle olur mu dan uzak tutmak istiyorum. Zamanında çok uğraştım artık hiçbir şey için uğraşmak istemiyorum. OLED güzeldir ama beni yorar :)
buna katılmıyorum. o motor harika ve tercih edilebilir hala. bir kişide kol çıkarması onu kötü yapmıyor. :)

sen dediğin gibi direkt olarak dell'den yürüyebilirsin. harika monitör o da bir ara radarımdaydı. dell'in teknik servisi garanti koşulları çok iyi adamlar bir lafı ikiletmiyorlar. zamanında dell laptop ve monitör kullanmıştım bu yüzden bu konuda kesinlikle öneriyorum. kafan nasıl rahat takılacaksa öyle hareket et sonuçta konfor senin :) şimdiden hayırlı olsun dostum.

MOTORİSK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
EOZY
RSV'yi kötü yapan kol çıkarması değil, aşırı sıcaklarda yağlama problemi hocam. O motor kendisi soğutamıyor. Yabancı forumlarda bile baya araştırdım. Yoksa alacaktım 800 küsürlü fiyatları varken. Çünkü rakipleri 1m, 1.2m civarındaydı. Youtube kanalımda bir videoda ben 270 civarlarında giderken 1000RR'ım kol çıkadı. Virajda olsa patlamıştım. Ben o riski almam. Mini ledlere de bir göz atacağım.

GirayHan

80+ Gold
RSV'yi kötü yapan kol çıkarması değil, aşırı sıcaklarda yağlama problemi hocam. O motor kendisi soğutamıyor. Yabancı forumlarda bile baya araştırdım. Yoksa alacaktım 800 küsürlü fiyatları varken. Çünkü rakipleri 1m, 1.2m civarındaydı. Youtube kanalımda bir videoda ben 270 civarlarında giderken 1000RR'ım kol çıkadı. Virajda olsa patlamıştım. Ben o riski almam. Mini ledlere de bir göz atacağım.
aprilla iyi motorlar üretiyor hocam. ben yılların japoncusuyum alır mıyım almam. ducati de mv agusta'da almam mesela. benim italyan motorlarına karşı bir önyargım var. rsv'nin hangi modelindeyse o bir sonra ki yıl çözmüşlerdir benim bildiğim bu model pistte kendini kanıtlamış bir bloğa sahip.

MOTORİSK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
EOZY
Sen onu bir de Aprilla pilotlarına sor hocam :) Özellikle Maverick Viñales'e. Deniz aşırı ülkelerde motor sıcağı gördüğü zaman gidemiyor. GP ekibi bunu çözemiyorsa seri üretimi sen düşün. Ben Türkiye yazında o motoru kullanmam. Almanya için harika. Ducati'ye gelince param yetse V4R alırım. Zengin olsam Superleggera alırım.

Özetle TR için Japon'dan şaşmam. Racing konusunda. Naked da ise Triumph varken Japon bakmam. Enduroda KTM varken diğerlerine bakmam. Bu konu uzar gider :)

GirayHan

80+ Gold
Sen onu bir de Aprilla pilotlarına sor hocam :) Özellikle Maverick Viñales'e. Deniz aşırı ülkelerde motor sıcağı gördüğü zaman gidemiyor. GP ekibi bunu çözemiyorsa seri üretimi sen düşün. Ben Türkiye yazında o motoru kullanmam. Almanya için harika. Ducati'ye gelince param yetse V4R alırım. Zengin olsam Superleggera alırım.

Özetle TR için Japon'dan şaşmam. Racing konusunda. Naked da ise Triumph varken Japon bakmam. Enduroda KTM varken diğerlerine bakmam. Bu konu uzar gider :)
tr şartlarında bu paraya satışı olan bir model hocam. tercih edenler genelde ss'de bir noktada sıçrama yapmak isteyen kesim malum fiyatından dolayı.
ben italyan motorlarını yıllardır sevemedim. triumph'u da sadece tipinden dolayı satın alıp kullanma zahmetine girmedim. benim katı tercihlerim arasında motor bloğunun kendini kanıtlaması konusu var. abs yağmur modu tcs vb vb olmasa da olur ki geçmişten gelen alışkanlık söz konusu bende hiç bakmıyorum o kısma. gsx s1000 var tank gibi blok var şu an kullandığım makinede uzun süre değişmeyeceğim sanırım :) yamaha'da cp bloğu bana göre hala yeni olduğu için 09 sp alıp 2 ay kullanıp sattım hoş olmayan eksantirik seslerine maruz kalamadım.
endro konusunda hemfikiriz. KTM varken emsallerine pek bakılmaz gibi. yaş 37 olunca ufaktan endro'ya kaymadım da değil bu aralar. Yine de japon algımı yıkamıyorum. bu algımı yıkarsam ktm 1290 super adventure s alıp bir 5 yıl daha kullanmayı düşünüyorum. sonrası artık belki harley davidson pan amerika'ya geçerim. yaşlandıkça yaş ilerledikçe konfor algımız isteklerimiz değişiyor. Senin daha konfor arayışın için bir 7-8 yılın daha var benden gençsin :) dediğin gibi konu uzar gider monitörden girdik motordan çıktık. tek teker böyle bişey :D

MOTORİSK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
EOZY
30+ üstü çıksaydım sanırım oled panel alırdım. binbir türlü sorunu belası bitmeyen ips va panellere 30k para dökülmez bence ki bende de Gigabyte FI32U mevcut. satıp oled almayı düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca sana uygun monitörü bulmuşsun kesinlikle onu al :)
ek olarak 4k panelde uygulama boyutu ayarlayarak kullanıyorum bende. windowsta bunun için ölçeklendirme ayarı mevcut. sadece bu yüzden 4k düşünmüyorsan bu ayardan haberin olsun. belki vardır yine de uyarmak istedim.
Selam, monitörüm bugün geldi ama 3 adet ölü piksel var ve monitör daha önce açılmış. Dell ile iletişime geçtim birebir değişim yaparız fakat 6 hafta sürer dedi. Dell'in kendi stoklarında ürün olmadığı için böyle.

Acaba Rog strix falan mı baksam diye düşünüyorum. Birkaç oyuna girdim 240HZ de oyun açılmıyor. 120 destekliyor en fazla coh2 vs. Bu kadar HZ ye gerek var mı diye sorgulamaya başladım.

GirayHan

80+ Gold
Selam, monitörüm bugün geldi ama 3 adet ölü piksel var ve monitör daha önce açılmış. Dell ile iletişime geçtim birebir değişim yaparız fakat 6 hafta sürer dedi. Dell'in kendi stoklarında ürün olmadığı için böyle.

Acaba Rog strix falan mı baksam diye düşünüyorum. Birkaç oyuna girdim 240HZ de oyun açılmıyor. 120 destekliyor en fazla coh2 vs. Bu kadar HZ ye gerek var mı diye sorgulamaya başladım.
selam dostum monitörü nerden aldın ? hangi firma ?

GirayHan

80+ Gold
Hepsiburada Beta Plus

şuraya girip bakarmısın max hz'a ek olarak windows ve denetim masası üstünden yada ekran kartı yazılımın üstünden max hz'i yukarı çıkardığını varsayıyorum.

ayrıca firmaya ölü piksel durumunu iletmediysen ki umarım iletmemişsindir. direkt olarak iade talebi açarak yollayabilirsin.

MOTORİSK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
EOZY
Ufo testi sonucu:

şuraya girip bakarmısın max hz'a ek olarak windows ve denetim masası üstünden yada ekran kartı yazılımın üstünden max hz'i yukarı çıkardığını varsayıyorum.

ayrıca firmaya ölü piksel durumunu iletmediysen ki umarım iletmemişsindir. direkt olarak iade talebi açarak yollayabilirsin.
Tüm browserleri kapatarak testi yaptım gene aşağıdaki görseldeki hatayı alıyorum. VSYNC G-SYNC vs açık kontrol panelinden.

Ekler

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    96.5 KB · Hit: 29
Son düzenleme:

GirayHan

80+ Gold
Ufo testi sonucu:

Tüm browserleri kapatarak testi yaptım gene aşağıdaki görseldeki hatayı alıyorum. VSYNC G-SYNC vs açık kontrol panelinden.
panelinizin yenileme hızında bir sorun yok hocam. browser açık g-sync kapalı benim değerler

1706699736872.png

bir cs kurun framerate açık ekran köşesine kontrol edin girdiğiniz oyun yada oyun görüntü ayarları ile ilgili sorun yaşanıyor olabilir. ek olarak vesa sertifikalı dp kablo kullanmaya çalışın

Top Bottom