Neler Yeni

Çözüldü✓ 30 bin TL ile alınabilecek laptop? (AN16-51-532R Aldım)

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
Bütçe
30000
Laptop, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde kullanacak. Bütçe maksimum 30.000 TL.

Tercihen;

16 GB RAM
4050 Ekran kartı

aslında ilk tercihim HP Victus Gaming 16-S0063NT'idi hatta siparişini bile geçecektim fakat 2. SSD yuvası olmaması beni cihazdan soğutmaya başladı ayrıca ekran parlaklığı ve kasa kalitesinin çokta yeterli olmadığını öğrendim. Mağazaya gidip cihazın aynısını inceledim ve dedikleri gibi kasa kalitesi ve ekran parlaklığı çok iyi değildi ayrıca ekran renkleri de çok hoş değildi. Tabi bunu yanındaki Acer nitro 5 cihazla karşılaştırarak anladım. Gittiğim mağazada Acer nitro 16 yoktu onu inceleme fırsatı bulamadım fakat Acer Nitro 5 bile HP Victus 16'ya göre daha kaliteli duruyordu.

Şimdi aklımda şöyle bir cihaz var; Acer Nitro 16 AN16-416 Amd Ryzen 5 7535HS

İşlemci olarak HP Victus 16'daki 7640HS işlemciye göre daha geride bir işlemci aradaki fark bilgisayarı kullanacak kişi için ne kadar bir fark teşkil eder?
Cihaz içerisindeki Ram 1x16 GB gönül isterdi ki 2x8 olsun.

1704717976168.png

Aklımdaki cihaz alınır mı veya bu bütçe için şu daha iyi dediğiniz bir öneri var mı?

Emsal

80+ Silver

ConquerorXIV

80+ Gold

Tercihen;

16 GB RAM
4050 Ekran kartı

aslında ilk tercihim HP Victus Gaming 16-S0063NT'idi hatta siparişini bile geçecektim fakat 2. SSD yuvası olmaması beni cihazdan soğutmaya başladı ayrıca ekran parlaklığı ve kasa kalitesinin çokta yeterli olmadığını öğrendim. Mağazaya gidip cihazın aynısını inceledim ve dedikleri gibi kasa kalitesi ve ekran parlaklığı çok iyi değildi ayrıca ekran renkleri de çok hoş değildi. Tabi bunu yanındaki Acer nitro 5 cihazla karşılaştırarak anladım. Gittiğim mağazada Acer nitro 16 yoktu onu inceleme fırsatı bulamadım fakat Acer Nitro 5 bile HP Victus 16'ya göre daha kaliteli duruyordu.

İşlemci olarak HP Victus 16'daki 7640HS işlemciye göre daha geride bir işlemci aradaki fark bilgisayarı kullanacak kişi için ne kadar bir fark teşkil eder?

Alıntıyı görüntüle

Aklımdaki cihaz alınır mı veya bu bütçe için şu daha iyi dediğiniz bir öneri var mı?
bu bütçede 4050 önermem hatta 4050li cihaz hiç alınmaz ben olsam 2.el 3060lı alırdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçe yükselt buna bak

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu bütçede 4050 önermem hatta 4050li cihaz hiç alınmaz ben olsam 2.el 3060lı alırdım

bütçe yükselt buna bak

İkinci el laptop işine girmek istemiyorum. HP Victus cihaz almak tercihim değil bu aşamada çünkü mağazaya gittim kasa kalitesi ve ekran parlaklığı beni tatmin etmedi. Ayrıca 2. SSD yuvası olmaması böyle bir cihaz için çok gereksiz olmuş. Önerdiğiniz cihaz zaten ayırabileceğim bütçenin dışında.

Can...

80+ Platinum

Tercihen;

16 GB RAM
4050 Ekran kartı

Alıntıyı görüntüle

O paraya masaüstü toplanır hocam (!)o.O2

:kekw:

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Buna RAM eklerseniz kasa kalitesi soğutma ve işlemci noktasından daha memnun kalma ihtimaliniz büyük

Aklınızdaki cihazı görmemiştim o daha iyidir işlemci hariç
Biraz geç cevap verdim kusura bakma ustam. Araştırmam gerekti. Önerdiğiniz cihaz bu fiyatlar için gayet güzel gibi duruyor. Biraz araştırma yaptım ve temel bileşenleri karşılaştırdım. İşlemci olarak önerdiğiniz cihaz çok daha iyi fakat ekran kartı olarak birazcık Acer Nitro 16 daha iyi çok bir fark yok tabi ki. O farkta watt olayından kaynaklanıyor birisi 95 Watt birisi 140 Watt ayrıca Acer Nitro 16 batarya süresi ve panel kalitesi olarak daha iyi. Soğutma kısmında Acer sıvı metal termal macun kullandığı için bir tık daha iyi olabilir. Bu cihazı beğenmedim diyemem hala videolarını inceliyorum yanlış bir cihaz tercih etmek istemiyorum sonuçta cihaz uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmeli tabi ki teknolojide bu tarz şeyler şans işi olsa bile yinede paranın ederini sonuna kadar hak eden bir cihaz arıyorum.

İkinci önerdiğiniz cihaz işlemci olarak zaten benim aklımdaki cihaza yakın olduğu için bu iki cihaz arasında kalsam Acer Nitro olanı tercih ederdim diye düşünüyorum. Sanırım sizin önerdiğiniz birince cihazda indirimde açtığınız bir konu da gördüm.

Şu cihaza indirim gelse direk yapıştıracağım ama bütçemi aşıyor: Acer Nitro 16 AN16-51

Son düzenleme:

Emsal

80+ Silver
Biraz geç cevap verdim kusura bakma ustam. Araştırmam gerekti. Önerdiğiniz cihaz bu fiyatlar için gayet güzel gibi duruyor. Biraz araştırma yaptım ve temel bileşenleri karşılaştırdım. İşlemci olarak önerdiğiniz cihaz çok daha iyi fakat ekran kartı olarak birazcık Acer Nitro 16 daha iyi çok bir fark yok tabi ki. O farkta watt olayından kaynaklanıyor birisi 95 Watt birisi 140 Watt ayrıca Acer Nitro 16 batarya süresi ve panel kalitesi olarak daha iyi. Soğutma kısmında Acer sıvı metal termal macun kullandığı için bir tık daha iyi olabilir. Bu cihazı beğenmedim diyemem hala videolarını inceliyorum yanlış bir cihaz tercih etmek istemiyorum sonuçta cihaz uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmeli tabi ki teknolojide bu tarz şeyler şans işi olsa bile yinede paranın ederini sonuna kadar hak eden bir cihaz arıyorum.

İkinci önerdiğiniz cihaz işlemci olarak zaten benim aklımdaki cihaza yakın olduğu için bu iki cihaz arasında kalsam Acer Nitro olanı tercih ederdim diye düşünüyorum. Sanırım sizin önerdiğiniz birince cihazda indirimde açtığınız bir konu da gördüm.

Şu cihaza indirim gelse direk yapıştıracağım ama bütçemi aşıyor: Acer Nitro 16 AN16-51
Doğrudur hocam 3-4 konum var lenovo ile ilgili

Ben de victus ve nitro 5 e kıyasla lenovo loq soğutma ve tasarım noktasında daha güzel bulduğumdan tavsiye isteyenlere bildiklerimi öneriyorum

Dediğiniz gibi nitro 16 termal macun watt ve ekran konularında Asus tuf u dahi geçebiliyor zaten onun için 30k fiyata daha düşük işlemci koyuyorlar diğer markalara kıyasla

7535 ile 7640 işlemcileri iyi araştırıp karar verirsiniz bu durumda , 7640 ve sonrası işlemcilerde gömülü yapay zekadan bahsediliyor işlemcilerde o konuya da göz atabilirsiniz

acilo5050

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Halil uçar
2.el 4060 lı makine çak geç

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
Doğrudur hocam 3-4 konum var lenovo ile ilgili

Ben de victus ve nitro 5 e kıyasla lenovo loq soğutma ve tasarım noktasında daha güzel bulduğumdan tavsiye isteyenlere bildiklerimi öneriyorum

Dediğiniz gibi nitro 16 termal macun watt ve ekran konularında Asus tuf u dahi geçebiliyor zaten onun için 30k fiyata daha düşük işlemci koyuyorlar diğer markalara kıyasla

7535 ile 7640 işlemcileri iyi araştırıp karar verirsiniz bu durumda , 7640 ve sonrası işlemcilerde gömülü yapay zekadan bahsediliyor işlemcilerde o konuya da göz atabilirsiniz
7640 ile 7535 arasında acayip bir performans farkı var o konu zaten beni hep ikileme düşürdü yoksa çoktan Acer Nitro 16'yı sipariş etmiştim. Mediamark'a gittiğimde Lenovo LOQ modelini görmüştüm. lenovo'nın kalitesi hakkında aklımda soru işaretleri var forumda takıldığım süre boyunca pek önerisine rastlamadım ayrıca Youtube'de hakkında çok fazla içerik yok genelde hep Acer ve Victus ile alakalı videolarla dolu Youtube Türkiye. Yapay zeka mı eyvah birde işin içine yapay zeka mı girdi. Bir cihaz almak ne kadar da zor ya. Lenovo LOQ araştırmaya devam edeyim ben biraz daha ve şu işlemci arasındaki farka iyice bir bakayım.

2.el 4060 lı makine çak geç
2. El cihaz alıp başıma bela almak istemiyorum ustam cihazın içini açtı mı ne gibi değişiklikler yaptı bilemem. Yani bu tamamen güven işi tercih edenler olabilir ama ben Laptop işinde ikinci ele çok sıcak bakmıyorum.

Vakando

80+

Can...

80+ Platinum
Sabit bir kullanım olsa tercih edilirde sürekli taşınabilir olması için laptop tercih değil şart oldu be ustam.
O konuda malesef hocam üniversitedeyken kasa topladım 5500 rtx 2060 kullanmadım yattı evde sonra gittim laptopta aldım mecubur o yüzden şart oluyor bu arada excalibur baktın mı bilmiyorum aklının ucundan geçirme 😅

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
994,282
Üyeler
157,222
Son üye
Sessizce57
Top Bottom