Neler Yeni

3060 ti kasadan dolayımı ısınıyor?

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Onur Dogan
Asus Dual Mini 3060 Ti ekran kartım var. yaklasık 3 ay önce bi tanıdıktan 2. el olarak aldım.aldıgımda 6 aylıktı ve hala garantisi devam ediyor. ilk aldıgım gun oynadıgım her oyuna girip test ettim. furmarkta testini yapmıstım. 1080p presette arka arkaya 2-3 kez acsamda 75 dereceyi gecmiyordu. fakat bugun furmarkta test yapasım geldi. bu sefer maks 83-84 lere cıkmaya basladı. gtada her seyi fule cektim benchmarka girdim. ucak sahnesi biraz uzundur oradan kesinti olmadan arabaya inerya, o sahnede 85 dereceleri gördü ve 84-85 arası gidip geldi. fan %90 da idi.rdr 2 de en yuksek ayarlarda 81-82 derecelerde dolanıyor. 3 aylık surede böyle bir degisimin olması normalmidir? kasamın linkini koydum, bu yaz 4. yılı olacak. kasanın icindeki fanları degistirmedim/ekleme yapmadım. 3060 ti aldıgımdan beride sag ve sol kapagıda acık kullanıyorum.sorun tamamen kasa kaynaklımıdır? önerileriniz nelerdir? simdiden tesekkur ederim ilgilenenlere.

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
Evet kasanın etkisi büyük ısınmasında kartta mini modeli zaten bloğu küçük ısınabilecek bir kart ama hepsine rağmen çok yüksek sıcaklıklar fan %50-60 seviyesinde olsa normal derdim ama fan %90 85 derece cidden yüksek kesinlikle bir bakım lazım o karta.

Diyonel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
Dionnel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ait her şey
o nası kasa kasaya havayı ben üflicem herhalde

{ExperElite}

80+ Bronze
Asus Dual Mini 3060 Ti ekran kartım var. yaklasık 3 ay önce bi tanıdıktan 2. el olarak aldım. ilk aldıgım gun oynadıgım her oyuna girip test ettim. furmarkta testini yapmıstım. 1080p presette arka arkaya 2-3 kez acsamda 75 dereceyi gecmiyordu. fakat bugun furmarkta test yapasım geldi. bu sefer maks 83-84 lere cıkmaya basladı. gtada her seyi fule cektim benchmarka girdim. ucak sahnesi biraz uzundur oradan kesinti olmadan arabaya inerya, o sahnede 85 dereceleri gördü ve 84-85 arası gidip geldi. fan %90 da idi.rdr 2 de en yuksek ayarlarda 81-82 derecelerde dolanıyor. 3 aylık surede böyle bir degisimin olması normalmidir? kasamın linkini koydum, bu yaz 4. yılı olacak. kasanın icindeki fanları degistirmedim/ekleme yapmadım. 3060 ti aldıgımdan beride sag ve sol kapagıda acık kullanıyorum.sorun tamamen kasa kaynaklımıdır? önerileriniz nelerdir? simdiden tesekkur ederim ilgilenenlere.
knk kasanın önü full kapalı tabi ısınır

Yakubovic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Yakupcan KILIÇ
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji tarih
Instagram
https://www.instagram.com/yakupcannnn/
Twitter
yakubovic61
kasayı masanın altında kullanıyorsa sıcaklık artar ki zaten kasada 2 adet fan mevcut ve kullandığın GPU da tek fan var ısınması gayet normal

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Onur Dogan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasayı masanın altında kullanıyorsa sıcaklık artar ki zaten kasada 2 adet fan mevcut ve kullandığın GPU da tek fan var ısınması gayet normal
masanın altında degil, ekran kartı 2 fanlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasanın kotu oldugunun farkındayım ama her iki kapagını acık kullanmam bu sorunu ortadan kaldırmazmı?

Yakubovic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Yakupcan KILIÇ
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji tarih
Instagram
https://www.instagram.com/yakupcannnn/
Twitter
yakubovic61
masanın altında degil, ekran kartı 2 fanlı

kasanın kotu oldugunun farkındayım ama her iki kapagını acık kullanmam bu sorunu ortadan kaldırmazmı?
kasada fan olmadığı için soğuk havayı içeri çekecek bir şey yok kasaya 2 adet fan daha takarsan minimum 4 5 derece daha düşer tahminimce sıcaklıklar

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Onur Dogan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki kasayımı degistirmeliyim? öne takacagım fanların faydası olurmu?

Maethril_

80+ Bronze
Kasa bence değişmeli ayrıca bence termal ped ve termal macun yenilemesi yapılmalı karta.

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Onur Dogan
Kasa bence değişmeli ayrıca bence termal ped ve termal macun yenilemesi yapılmalı karta.
1 yıllık bır kart. erken degilmi?

uzay montaj kullansam dahami iyi olur sizce?

Maethril_

80+ Bronze

Erken ama çok ısınıyor kasa zaten değişmeli degistikten sonra da ısınmaya devam ederse pad ve macun yenilemek lazım.

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal

Erken daha termal macun değişimi falan yapma sakın,garantili kart. Kasan çok kötü bir kasa alabilirsin ya da kasanın kapağı açık kullanabilirsin.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Dual Mini zaten el kadar kart, kendisi de ısınıyor, kasan da kötü, ondan bu kadar ısınmış. Normalde dediğin gibi 70-75 arası olmalı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,265
Üyeler
140,798
Son üye
Mert2445
Top Bottom