Neler Yeni

Çözüldü✓ 360HZ GEÇİLMEYE DEĞERMİ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
tahsin özel
Yani açıkçası 2k 260hz yerine dediğim gibi 2160p 144hz tavsiye ederim. Çift monitörüm var 360hz ahım şahım bir şey değil o yüzden 260hz'in çok bir artısını göreceğini düşünmüyorum. 4K'nın cam gibi netliği ayrı bir şey ki 144hz de yetersiz değil. 4K'da DLSS balanced native ile aynı görüntüyü, kalite nativeden daha iyi görüntü veriyor. Üstüne bir de frame gen var. Örneğin 4K DLSS kalite modu ve frame gen açıkken tüm ayarlar maksimumda horizon forbiden westte sabit 120fps oynuyorum. Görüntü cam gibi, dengeliye düşürsem fps'im 130 civarlarına çıkacak görüntüden gene bir şey kaybetmeyeceğim.
4k 144hz hangi monitörü öneriyorsun..kıyas yapayım aklımdaki monitörle

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Fırat divitci
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
tahsin özel
Şuan 27 inc 165hz Asus tuf gaming Monitör kullanıyorum. Kafayı bozup 360Hz monitör almayı düşünüyorum. Sizce 240mı alsam yoksa 360mı ?
240hz veya 360hz Asus veya BenQ Marka tavsiyelere açığım.
1080p tn panel 144hz monitörüm var....27 inç 2k tuf gaming 260hz monitöre geçmeyi düşünüyorum çok iyi bir monitörüm olacak diye..siz ise geçmeyi düşündüğüm monitörü beğenmiyorsunuz..soru işareti oluştu bende

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
939
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
e sporcu değilsen değmez
bir de bazı insanlar gerçekten de dünyayı daha akıcı görüyormuş gözünün fps si daya yüksekmiş ve bu hz ler arasındaki farkları daha iyi hissediyorlarmış bazısı farkı hiç hissetmiyor

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Enes Altunışık
e sporcu değilsen değmez
bir de bazı insanlar gerçekten de dünyayı daha akıcı görüyormuş gözünün fps si daya yüksekmiş ve bu hz ler arasındaki farkları daha iyi hissediyorlarmış bazısı farkı hiç hissetmiyor
Katılmıyorum. Adam rekabetçi oyunlardan zevk alıyor ve çok zaman harcıyorsa esporcu olmasa da gayet değer. Bütçeyi zorluyorsa değmeyebilir onun dışında gayet alınır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
tahsin özel
1-4k monitör için en az 32 inç tavsiye ediliyor
2- 4k monitörde oyunlar rahat oynanmaz oyunlar o kaliteye ulaşamaz deniyor
3- 4k kalitesi için ekran kartını sürekli güncel tutmak zorundasın aksi takdirde 2 yıl içinde oyunlar oynanmaz olur özellikle de benim gibi fps oyuncuları için..crysis cod oynuyorum arada çoğunlukla wot oynuyorum

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Fırat divitci
1-4k monitör için en az 32 inç tavsiye ediliyor
2- 4k monitörde oyunlar rahat oynanmaz oyunlar o kaliteye ulaşamaz deniyor
3- 4k kalitesi için ekran kartını sürekli güncel tutmak zorundasın aksi takdirde 2 yıl içinde oyunlar oynanmaz olur özellikle de benim gibi fps oyuncuları için..crysis cod oynuyorum arada çoğunlukla wot oynuyorum
Hedefin 144fps olacağı için bu oyunlarda sorun yaşamayacaksın. 28 Inch de iyi, 32 de alabilirsin sana kalmış bir şey. Ekran kartını her şeyde sürekli güncel tutmak zorundasın. 2K 260hz alacağım diyorsun onda da hem ekran kartını hem işlemcini güncel tutmak zorundasın. Aradaki fark şu, o oyunlar aşırı hareketli olduğu için DLSS optimal olmayabilir. Single player oyunlar olmayacağı için Frame generationu zaten açamayacaksın çünkü görüntüyü daha akıcı yapsa da input lag ekliyor ve gecikmeye sebep oluyor ki online oyunlarda bu hayati bir şey. Yani single playeri bu teknolojilerle kullanmak saf güç alarak yüksek hz online oyun oynamaktan daha avantajlı. Her oyunu ultrada oynayayım derdin de yoksa 4k 144hz için 4080S uzun bir süre yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
tahsin özel
Hedefin 144fps olacağı için bu oyunlarda sorun yaşamayacaksın. 28 Inch de iyi, 32 de alabilirsin sana kalmış bir şey. Ekran kartını her şeyde sürekli güncel tutmak zorundasın. 2K 260hz alacağım diyorsun onda da hem ekran kartını hem işlemcini güncel tutmak zorundasın. Aradaki fark şu, o oyunlar aşırı hareketli olduğu için DLSS optimal olmayabilir. Single player oyunlar olmayacağı için Frame generationu zaten açamayacaksın çünkü görüntüyü daha akıcı yapsa da input lag ekliyor ve gecikmeye sebep oluyor ki online oyunlarda bu hayati bir şey. Yani single playeri bu teknolojilerle kullanmak saf güç alarak yüksek hz online oyun oynamaktan daha avantajlı. Her oyunu ultrada oynayayım derdin de yoksa 4k 144hz için 4080S uzun bir süre yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
ben 4k oled alacaktım aşağıdaki sistemin sahibi arkadaş 140bin tl sisteme para harcadı hiçbir şeyden kısmadı ama gitti monitörden kıstı 2k aldı..ben fps istiyorum dedi..beni 2k ya ikna ettiği mesajı da aşağıda...ben çoğunlukla wot oynuyorum..wot csgo veya valorant gibi aşırı fps istemiyor görüntü kalitesi daha çok beni cezbediyor..şimdi 2k ya 15-20k verip 3 yıl sonra 4k ihtiyaç oldu deyip tekrar para vermek istemem..şimdi 4k nın iyisini alırım 10 yıl kullanırım...

Benim sistemim 4 k için gayet yeterli bir sistem fakat ben görüntüden daha çok fpse önem veriyorum çünkü rekabetçi oyunlar oynuyorum bu nedenle 27 inç 2k 240 hz asus tuf ıps monitörü kendime uygun gördüm yazılımıyla 260 hz e çıkıyor hem ıps olması uzun ömür vadediyor hemde sistemim bu monitörü her oyunda full grafiklerle rahat besliyor 4 k monitörü ne için alacağında önemli tasarımcı falansan sistem çok çok rahat işini görür fakat oyun işin içine girince dediğim gibi rekabetçi oynayacaksan 4k da yüksek fpsler alamazsın ve evet ilerde o monitörlerde yüksek fps değerleri de almak istiyorsan mecburen sistemini güncellemek zorunda kalacaksın.

işlemci: Amd Ryzen 9 7950x3d ---Anakart: Asus Rog Strix B650E-E Gamıng Wifi----Ekran Kartı: Asus Rog Strix 4080 Super 16----GBSıvı Soğutma: Asus Rog Strıx Ryujın ııı 360 Argb-----Ram: Gskill z5 Neo 4x16 Expo-----Psu: Asus Rog Strix Aura 1000w 80+ gold -----Ssd: Kıoxıa Exceria Pro 2tb 7300/6400 mb/sn----Ssd2: XPG SX8200 pro 1 tb 3500/3000 mb/sn----Kasa: Lian Li Dynamic Evo O11----Fanlar: Lian Li Sl Infinity 120x10
Mesaj otomatik birleştirildi:

wot u düşük ve yüksek ayarlarda oynadım..24 inç monitörde 144 fps aldım..wotta sorun yok..gtx 970 bile çok rahat 144 fps veriyor yani monitörün izin verdiği kadar fps veriyor..şimdi crysis remastered açacam orda pc zortlayacak işte 30 fps bile alamayacam..
en düşük ayarlarda 120 fps veriyor..yüksek ayarlarda 20fps veriyor...wotu her gün oynayan biri olarak sanırım fps sorunu yaşamayacam..4k benim için uygun gibi

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
tahsin özel
Hocam valla 4K o kadar ağır ki çoğu oyunda 144 fps alamıyorsunuz zaten. DLSS Frame gen falan kovalıyorsunuz. 144 Fps az görünebilir ancak 8.3 Milyon pixelli ekranın muhteşem görüntüsü için değer.
burda 4k yı övdün mü sövdün mü nelli değil

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Fırat divitci
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
tahsin özel
24 inç 1080p tn panel hala taş gibi sağlam ve güvenilir..4k yettiği sürece 4k kullanırım..yetmezse çift monitör yapar FPS için 24 inçe geçerim..2-3 yıl da öyle kullanırım sonra 4k ya uygun sistemi upgrade ederim

Oxgenbea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Yiğit Özkozanoğlu
Instagram
oxgenbea
Steam
OxgenBea
Discord
oxgenbea
e sporcu değilsen değmez
SAOLUN HOCAM 240HZ ALACAĞIM.

Top Bottom