Neler Yeni

360hz monitörümde takılmalar yaşıyorum.

narushi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Narushi
Öncelikle herkese merhaba!
Bu gün size bahsedeceğim konu aşağıda size bırakacağım modelde tabiri olursa iyi bir sistemim var fakat bir takım drop&takılma ismini siz verebilirsiniz sorunlar yaşıyorum. Lakin sorunun kaynağını henüz çözebilmiş veya anlayabilmiş değiliz. Monitörden de kaynaklı oluyor olabilir diyoruz eğer bilgisayar üzerinde yazılım kaynaklı da olabilir diyoruz, ne yaptıysak çözümünü bulamadık son çare olarakta buraya yazıyorum umarım çözümü bulabilen birisi olur.

PC Ve Yaptığım işlemler;
Öncelikle temiz kurulum yaptığımı belirtmek isterim bir kaç kere bu şekilde temiz kurulum yaptım fakat düzelmedi, bios güncellemelerim tam ve güncel. Driverlarımı ve Windows Update de güncel olduğunu belirtmek isterim pc özelliklerim şu şekilde fotoğraf olarak koyacağım detaylıca bakabilirsiniz model ve markalarına;

PC Donanımları Görsel;
Ekran görüntüsü 2023-10-27 124636.png

360 hz monitör linki de ayrıca; link
360hz monitörümün yanında birde eski bir asus 144hz kullanıyorum, bundan da şüphe ediyoruz kasma donma sebebi belki budur diye ama sökünce de yine aynı sorunları yaşıyoruz.

ÖRNEK VİDEO
Takılmaları görebilmeniz açısından bir kaç tane video yükledim sanırım buraya yüklenmiyor diye yt üzerinden paylaşıyorum kendiniz de izleyip analiz edebilirsiniz;
1.video (csgo)
2.video (lol)
3.video (gta5)

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Çıkar yeniden tak dediğim herşeyin yerine iyice oturduğundan emin ol çok nazik davranma.
XMP kapatarak bir dene.
Ramleri çıkar 2 ve 4. slota takarak dene.
RAM'leri tek tek takarak dene.
SSD hız testi yap. Windows'un kurulu olduğu SSD %70 üzerinde doluluk olmasın.
WİFİ kullanıyorsan Eternet kablo ile bağlan.
Ekran kartını çıkar yeniden tak.
Ekran kartının güç kablolarını çıkar yeniden tak. 12whpwr çoklayıcı kablosuna taktığın pci-e kablolarını çıkar yeniden tak. 12whpwr kablosunu ekran kartına iyice oturt.
Monitör ve ekran kartı arasında kullandığın DP/HDMI kablo çıkar yeniden tak. Hem ekran kartında hem monitörde başka HDMI/DP portu kullan.
Varsa başka HDMI/DP kablo ile dene.
MSI center,Asus armoury crate, icue yada razer cortex gibi programlar varsa kaldır.
BIOS sıfırla XMP haricinde bir ayar değiştirme.
Oyun modunu kapatmayı dene.
Windows güç ayarlarından yüksek performansa al.

Birilerinden yedek RAM ve ekran kartı bulabilirsen kendi PC'ne takıp dene yada kendi ekran kartını ve ramini başka PC'ye takarak dene.

Bu adımları tek tek uygulayıp oyunlarda tek tek denersen sorunlu parçayı teşhis etmen kolaylaşır.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
ahmet ali özmert
Öncelikle herkese merhaba!
Bu gün size bahsedeceğim konu aşağıda size bırakacağım modelde tabiri olursa iyi bir sistemim var fakat bir takım drop&takılma ismini siz verebilirsiniz sorunlar yaşıyorum. Lakin sorunun kaynağını henüz çözebilmiş veya anlayabilmiş değiliz. Monitörden de kaynaklı oluyor olabilir diyoruz eğer bilgisayar üzerinde yazılım kaynaklı da olabilir diyoruz, ne yaptıysak çözümünü bulamadık son çare olarakta buraya yazıyorum umarım çözümü bulabilen birisi olur.

PC Ve Yaptığım işlemler;
Öncelikle temiz kurulum yaptığımı belirtmek isterim bir kaç kere bu şekilde temiz kurulum yaptım fakat düzelmedi, bios güncellemelerim tam ve güncel. Driverlarımı ve Windows Update de güncel olduğunu belirtmek isterim pc özelliklerim şu şekilde fotoğraf olarak koyacağım detaylıca bakabilirsiniz model ve markalarına;

PC Donanımları Görsel;
Alıntıyı görüntüle
360 hz monitör linki de ayrıca; link
360hz monitörümün yanında birde eski bir asus 144hz kullanıyorum, bundan da şüphe ediyoruz kasma donma sebebi belki budur diye ama sökünce de yine aynı sorunları yaşıyoruz.

ÖRNEK VİDEO
Takılmaları görebilmeniz açısından bir kaç tane video yükledim sanırım buraya yüklenmiyor diye yt üzerinden paylaşıyorum kendiniz de izleyip analiz edebilirsiniz;
1.video (csgo)
2.video (lol)
3.video (gta5)
windows 11 mi kullanıyorsun 10 mu 11 de şu anda sıkıntı yaratabiliyor

Top Bottom