Neler Yeni

NVIDIA ekran kartı sürücüleri temiz kurulum rehberi (nvcleanstall)

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun

Narkuc

80+ Bronze
RTX 3070Ti var bende de 517.48 vardı sanırım biraz eski kalmış güncelleyeyim eve gidince paylaşmış olduğunuz program ile.Fakat yeni driverlerda gpu kullanımı %100 bugu varmış masaüstünde, çözümü içinde grafik ayarlarından donanım hızlandırmayı kapatıyorlarmış bunun performansa negatif etkisi olur mu bilmiyorum
o bug 526.98 ile düzeldi diye biliyorum ama bende yinede kapalı windowstaki o ayar. aslında hiçbir performansa etkisi yok ne oyun ne de windows olarak. açık ve kapalı arasında bir fark göremiyorum ben.
111.PNG

2.PNG

masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarları dedikten sonra, scroll ile aşağı inip grafik ayarlarından kapatılıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu nvidia denetim masası FPS ayarlarını önermiyorum 2-3 fps için oyunu çamur yapmaya luzum yok bırakın stok kalsın.
ben genelde rekabetçi oyunlar oynuyorum o yüzden ne kadar çok fps alırsam o kadar iyi, burada önemli ayarlarda var güç yönetim modu: maksimum performans gibi.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
ben genelde rekabetçi oyunlar oynuyorum o yüzden ne kadar çok fps alırsam o kadar iyi, burada önemli ayarlarda var güç yönetim modu: maksimum performans gibi.
Tam tersi rekabetçi oyunlarda direkt bunun etkisi 0 veya en fazla %1-2 olacaktır. Zaten ekran kartının tamamını bile kullanmadığın yerde grafikleri çamur etmek darboğazı açar droplara veya mikro droplara yol açabilir. Tabii performans modda iken dropları azaltan bazı ayarlarda olabilir.

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
o bug 526.98 ile düzeldi diye biliyorum ama bende yinede kapalı windowstaki o ayar. aslında hiçbir performansa etkisi yok ne oyun ne de windows olarak. açık ve kapalı arasında bir fark göremiyorum ben.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarları dedikten sonra, scroll ile aşağı inip grafik ayarlarından kapatılıyor.

3D ayarların içindeki güç modunun gerçekten maximum performansa getirilmesinin oyunlara etkisi var mı ? Çünkü gözlemlediğim kadarıyla o ayarı yaptıktan sonra masaüstündeyken de gpu core clock ve m. clock max da tutuluyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
3D ayarların içindeki güç modunun gerçekten maximum performansa getirilmesinin oyunlara etkisi var mı ?
Yok. Uyarlamalı veya güç tasarrufu kalsın. Zaten maksimumda aynı peek frekansa ve aynı ortalama frekansa çıkacak kart

Narkuc

80+ Bronze
3D ayarların içindeki güç modunun gerçekten maximum performansa getirilmesinin oyunlara etkisi var mı ? Çünkü gözlemlediğim kadarıyla o ayarı yaptıktan sonra masaüstündeyken de gpu core clock ve m. clock max da tutuluyor.
oyunlara değilde windowsta örneğin 4k video izlerken etkisi olabilir (youtubedan değil bilgisayarına inmiş şekilde 4k .mp4 dosyası gibi) onun dışında sanmıyorum. zaten yeni nesil ekran kartları herhangi bir uygulama çalıştırdıklarında clock speedlerini yükseltiyorlar otomatikmen

oyunlara değilde windowsta örneğin 4k video izlerken etkisi olabilir (youtubedan değil bilgisayarına inmiş şekilde 4k .mp4 dosyası gibi) onun dışında sanmıyorum. zaten yeni nesil ekran kartları herhangi bir uygulama çalıştırdıklarında clock speedlerini yükseltiyorlar otomatikmen
pardon ben windows ayarıyla karıştırdım bu dediğimi es geçebilirsiniz.

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
Yok. Uyarlamalı veya güç tasarrufu kalsın. Zaten maksimumda aynı peek frekansa ve aynı ortalama frekansa çıkacak kart
Hocam geçen gün bir arkadaşa rtx kart için overclock yardım etmiştiniz. Bana da eder misiniz, rog 3070 Ti var. Çip Micron görünüyor. Ocsiz 1950 MHz ye çıkıyor fakat bazı videolarda kullanıcılar 2040a falan sabitlemiş bunu yapabilir miyiz vrame de +1000 ekleyerek ?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hocam geçen gün bir arkadaşa rtx kart için overclock yardım etmiştiniz. Bana da eder misiniz, rog 3070 Ti var. Çip Micron görünüyor. Ocsiz 1950 MHz ye çıkıyor fakat bazı videolarda kullanıcılar 2040a falan sabitlemiş bunu yapabilir miyiz vrame de +1000 ekleyerek ?
Çoğu nvidia kartın optimal noktası 2050 MHz 1000mV/+700/+1000 MHz memory clock zaten ayarla geç curve ile

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun

pardon ben windows ayarıyla karıştırdım bu dediğimi es geçebilirsiniz.
1080p monitör ne oldu ya, ddu ile silip yeniden başlat yaptım reis

Çoğu nvidia kartın optimal noktası 2050 MHz 1000mV/+700/+1000 MHz memory clock zaten ayarla geç curve ile
?

?

Ekler

• IMG_20221119_133328.jpg
    IMG_20221119_133328.jpg
    1.1 MB · Hit: 60
  • IMG_20221119_133318.jpg
    IMG_20221119_133318.jpg
    925.2 KB · Hit: 60

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
1080p monitör ne oldu ya, ddu ile silip yeniden başlat yaptım reis

?

?
Dostum eğer ddu ile sildiysen ve henüz yeni driveri kurmadıysan bu şekilde gözükmesi normal, şimdi temiz kurulum yap yeni driveri düzelir zaten

Top Bottom