Neler Yeni

4060 8GB ile 500W Psu çalışır mı?

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Civan Baki
Merhaba,

Şu anda aşağıdaki bileşenlere sahip bir APU sistemi kullanıyorum:

Yeni bir ekran kartı satın aldım ve sistemimi ileride daha iyi bir işlemci ve anakart ile güncellemeyi planlıyorum. Aslında, 20 bin TL civarında bir hazır sistem almayı düşünüyordum, ancak bu sistem Ryzen 5 5500 işlemci kullanıyordu. 20 bin TL'yi düşük işlemcili bir sisteme harcamaktansa, mevcut sistemimi ilerleyen zamanlarda daha iyi bir işlemci ve anakart ile güncellemeyi planlıyorum.

Şuanda galax 4060 ekran kartı Minimum 550W destekliyor ve bunu da Ryzen 9 5900X gibi bir işlemci ile test etmişler bu işlemci de 100 küsür watt çekiyor. Benim işlemci de 65 watt güç çekiyor.

Satın aldığım ekran kartı aşağıdaki gibidir: Galax GeForce RTX 4060 1-Click OC 2X V2 8GB GDDR6 128-bit DLSS 3 Ekran Kartı

PSU'nun 500W olması yeterli olur mu?

Teşekkürler.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,212
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Eli yüzü düzgün bir 500W ile rahatlıkla çalışır.

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Civan Baki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mlfz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Merhaba,

Şu anda aşağıdaki bileşenlere sahip bir APU sistemi kullanıyorum:

Yeni bir ekran kartı satın aldım ve sistemimi ileride daha iyi bir işlemci ve anakart ile güncellemeyi planlıyorum. Aslında, 20 bin TL civarında bir hazır sistem almayı düşünüyordum, ancak bu sistem Ryzen 5 5500 işlemci kullanıyordu. 20 bin TL'yi düşük işlemcili bir sisteme harcamaktansa, mevcut sistemimi ilerleyen zamanlarda daha iyi bir işlemci ve anakart ile güncellemeyi planlıyorum.

Şuanda galax 4060 ekran kartı Minimum 550W destekliyor ve bunu da Ryzen 9 5900X gibi bir işlemci ile test etmişler bu işlemci de 100 küsür watt çekiyor. Benim işlemci de 65 watt güç çekiyor.

Satın aldığım ekran kartı aşağıdaki gibidir: Galax GeForce RTX 4060 1-Click OC 2X V2 8GB GDDR6 128-bit DLSS 3 Ekran Kartı

PSU'nun 500W olması yeterli olur mu?

Teşekkürler.
Şimdi şöyle elbette 4060 için sisteminin düşük olduğunu biliyorsundur bilmiyorsanda bilmiş ol 11k ile 2. Elden ekran kartı işlemci ve anakart alman senin için daha iyi olmazmı ? İleride değiştiririm diyorsun ama oluşacak büyük ölçüde darboğaz yuzunden değiştireceğin zaman kadar dayanabilecek misin ? Sana önerim 2. Elden işlemci anakart ve ekran kartı değişimi yapman ama istemiyorsan sadece ekran kartı alacaksan 500w rahat calistirir

PSU berbat bir anda patlamaya hazır

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Civan Baki

sahinzer6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Şahin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunlar marka olarak daha güvenli

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Civan Baki
Şimdi şöyle elbette 4060 için sisteminin düşük olduğunu biliyorsundur bilmiyorsanda bilmiş ol 11k ile 2. Elden ekran kartı işlemci ve anakart alman senin için daha iyi olmazmı ? İleride değiştiririm diyorsun ama oluşacak büyük ölçüde darboğaz yuzunden değiştireceğin zaman kadar dayanabilecek misin ? Sana önerim 2. Elden işlemci anakart ve ekran kartı değişimi yapman ama istemiyorsan sadece ekran kartı alacaksan 500w rahat calistirir
Hocam testlerine baktığım zaman yüzde 20 gibi bir darboğaz gördüm o da pek sıkıntı çıkarmaz gibi.

Bunlar marka olarak daha güvenli
anladım acaba 3 4 ay bu psu ile idare etsem bir sıkıntı yaşar mıyım ona göre alacağım

sahinzer6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Şahin
Hocam testlerine baktığım zaman yüzde 20 gibi bir darboğaz gördüm o da pek sıkıntı çıkarmaz gibi.

anladım acaba 3 4 ay bu psu ile idare etsem bir sıkıntı yaşar mıyım ona göre alacağım
Çok şansız bir insan değilseniz bir şey olma ihtimali çok düşük

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Civan Baki
Hocam ileride ryzen 7 7800x3d bi işlemciye geçiş yapmayı düşünüyorum. Max 1800-2000tl civarinda bir psu önerebilir misiniz?

Top Bottom