Neler Yeni

.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Sadece ekonomi ve birkaç sebep için vatanını satıp Avrupa'ya kaçmayı planlayan birisi, kendi canı için kaçan (para için değil) müslümanları kabul etmiyor. Aynen.
Benim derdim ekonomi değil. Benim derdim millet sefalet içinde yaşayıp aç karnını nasıl doyuracağını düşünürken bir öğle yemeğin de milyon liralar harcanması benim derdim insanlar bozulan arabasını yaptıramazken yine milyonlarca liralık makam araçlarıyla cirit atanlar benim derdim asgari ücret ile ev geçindirmeye çalışıp bunalıma girmiş insanlar varken, bir işi bile yapmayıp eli cebinde gezinenlerin 5 yerden maaş alıp hayatını yaşaması. Daha saymakla bitmez, benim derdim bunlar benim derdim yolsuzluk hırsızlık ahlaksızlık. Yıllardır düzelir ümidiyle savunduğumuz ülkemizi her gün daha kötüye götürüp bir de yetmezmiş gibi kendi halkına sahip çıkamazken daha başka milletlerden başka insanları beslemek doğru da benim dediklerim mi yanlış. Bir şey biliyormuş gibi konuşup can sıkma burada vatan sever ayakları yapıp kimsenin milliyetçiliğini eleştiremezsin, benim bu vatana verdiklerimden haberin bile yokken benimle vatan hakkında münakaşa etme cüretine sahip olamazsın. Benim neler yaşadığımı ne haksızlıklara maruz kaldığımı bilmiyorsun ne torpillere gözümle şahit olduğumu ve ne mülakatlardan onun yeğeni bunun oğlu şunun kızı deyip beni eledikleri hakkın da küçük bir fikrin bile yok. Kapa çeneni ve cehaletinle birlikte benden uzaklaş...

TamerKs

80+ Silver
image0.jpg

mülteci dediğin geçicidir gelir savaş kargaşa bitene kadar konaklar geri gider biz vatandaşlık veriyoruz ülkemizde sınırsız durma izni yeme içme tüm kaynakları bedavadan kullanmaları için hak tanıyoruz kusra bakmayın ama bu ameleliktir ben vergilerimin bunlara gitmesini istemiyorum ülkede boş beleş ne varsa tüm paraları oraya akıtıyoruz eğitim alanında yada üretim alanında yaptığımız bir şey yok

kaçmak için 800kmh ile gidebilen bir uçağa binmeye çalışan adam bize ne yapmaz
Fotoğrafı sil Yaptığını hiç hoş değil, ormanlarla dalga geçen bir yabancıya kıyameti koparıyorsunuz ama siz isteyince uçakla dalga geçiyorsunuz.

Ayrıca vatandaşlık herkese verilmiyor git az araştır. Vatandaşlık alabilen için ev sahibi olabilmen lazımki ev sahibi olmak çok zor bu durumda. Kısacası sadece nitelikli kişilere veriliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim derdim ekonomi değil. Benim derdim millet sefalet içinde yaşayıp aç karnını nasıl doyuracağını düşünürken bir öğle yemeğin de milyon liralar harcanması benim derdim insanlar bozulan arabasını yaptıramazken yine milyonlarca liralık makam araçlarıyla cirit atanlar benim derdim asgari ücret ile ev geçindirmeye çalışıp bunalıma girmiş insanlar varken, bir işi bile yapmayıp eli cebinde gezinenlerin 5 yerden maaş alıp hayatını yaşaması. Daha saymakla bitmez, benim derdim bunlar benim derdim yolsuzluk hırsızlık ahlaksızlık. Yıllardır düzelir ümidiyle savunduğumuz ülkemizi her gün daha kötüye götürüp bir de yetmezmiş gibi kendi halkına sahip çıkamazken daha başka milletlerden başka insanları beslemek doğru da benim dediklerim mi yanlış. Bir şey biliyormuş gibi konuşup can sıkma burada vatan sever ayakları yapıp kimsenin milliyetçiliğini eleştiremezsin, benim bu vatana verdiklerimden haberin bile yokken benimle vatan hakkında münakaşa etme cüretine sahip olamazsın. Benim neler yaşadığımı ne haksızlıklara maruz kaldığımı bilmiyorsun ne torpillere gözümle şahit olduğumu ve ne mülakatlardan onun yeğeni bunun oğlu şunun kızı deyip beni eledikleri hakkın da küçük bir fikrin bile yok. Kapa çeneni ve cehaletinle birlikte benden uzaklaş...
Kendin diyorsun işte, bir sıkıntıların olduğu için vatanı bırakmak istiyorsun anlıyorum. Afganları canları ve şerefleri için gelip burada sığınmak istiyor neden engel olmaya çalışıyorsun?

Kendinde hayır yokken başkasında hayır arama. Avrupa kapıları senin gibikilere açılmaz zaten.

Sternog

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,973
İsim
Orçun Kaynar

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Fotoğrafı sil Yaptığını hiç hoş değil, ormanlarla dalga geçen bir yabancıya kıyameti koparıyorsunuz ama siz isteyince uçakla dalga geçiyorsunuz.

Ayrıca vatandaşlık herkese verilmiyor git az araştır. Vatandaşlık alabilen için ev sahibi olabilmen lazımki ev sahibi olmak çok zor bu durumda. Kısacası sadece nitelikli kişilere veriliyor.

Kendin diyorsun işte, bir sıkıntıların olduğu için vatanı bırakmak istiyorsun anlıyorum. Afganları canları ve şerefleri için gelip burada sığınmak istiyor neden engel olmaya çalışıyorsun?

Kendinde hayır yokken başkasında hayır arama. Avrupa kapıları senin gibikilere açılmaz zaten.
Ben işgal edilen vatanımdan canımı kurtarmak için gitmek istemiyorum ( eğer böyle durumda gidecek olsam 3 sene dağda, arazide, sınır da, elimde silahla vatana hizmet etmezdim) ben yapılan hırsızlığa, insanların yenen hakkına kimse dur demediği ve diyemediği için, sadece umudumu kestiğim için gitmek istiyorum. Emeklerim çabalarım hepsi çalındığı için gitmek istiyorum, ve belki üzüleceksin ama Avrupa kapıları benim gibilere açıkmış merak etme.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Sadece ekonomi ve birkaç sebep için vatanını satıp Avrupa'ya kaçmayı planlayan birisi, kendi canı için kaçan (para için değil) müslümanları kabul etmiyor. Aynen.
Ya boş yapma burada türkler yurtdışına bedavamı çıkıyor? Bedavamı vatandaşlık alıyor sanki, müslüman olmasından banane ayrıca istemiyorum.

Çok biliyorsan galiba seni almamışlar.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Müslüman kardeşlerimiz demem ancak afganların sadece kadın , çocuk , aile ve vasıflı insanların beli oranda ve iyi bir araştırılma ile alınmasında bir sorun görmem cidden afgan halkının bir kısmına acıyorum ama bu kardeşim olduğu anlamına gelmez suriyeliler içn diyeceğim şey ise bunları zaten artık yollamamız gerekiyor kontrollü alınmalı bence.
Cidden oradaki halk'a acıyorum suriyelilere değil ama bunlara acıyorum orada günahsız bir biçimde baskı altında yaşayan düzügn insanlara.

PinsizAMD

80+ Bronze
BEN BUNU BIRAKAYIM DA KONUYLA İLGİM YOK :)
Bİ DAKKA KARGOM GELMİŞ

Fotoğrafı sil Yaptığını hiç hoş değil
Seninde bu foruma bunları savunan yazı yazman hiç hoş değil.

Sana açılmış belli

İnternette adam gibi haber yok (AKP li değilim) ama zaten uçak seferleri kaptılmadımı

Ei7vEJDXkAEn7V4.jpg

Son düzenleme:

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
GİZLİCE. O kadar gizli ki binlerce mülteciyi kimseye göstermeden sokuyorlar. 1 tane kamera bile çekmiyor sınırdan giren mültecileri. Askerlerimiz de görmüyor. Ne sınırmış ha...
Sınırın uzunluğunu biliyor musun? Sınırın her adımında asker mi bekliyor sanıyorsun? ABD bile, Meksika sınırını koruyamadı üstün teknolojisine ve bütçesine rağmen. Hiçbir ülke sınırını tamamen kapatamaz. Kuzey Kore gibi olman lazım anca.

Cevizli sucuk

80+ Bronze
BEN BUNU BIRAKAYIM DA KONUYLA İLGİM YOK :)
Bİ DAKKA KARGOM GELMİŞ

Seninde bu foruma bunları savunan yazı yazman hiç hoş değil.

Sana açılmış belli

Alıntıyı görüntüle
Boş yapma kardeşim AKP li olsam neler söylerim ne CHP ne AKP iki tarafta ülkeyi batırır adam gibi haber kaynağı ver eyw

marilyn

80+ Silver

denetimsiz ve kaçak girdiklerini söylememe gerek yok diye düşünüyorum

ek olarak 3-5 akıl erdirsen o uçaktan sağ çıkamayacağını anlayabilirsin 800km ve bilmem kaç k yükseklikte buz gibi havada uçuyor

Boş yapma kardeşim AKP li olsam neler söylerim ne CHP ne AKP iki tarafta ülkeyi batırır adam gibi haber kaynağı ver eyw
siyaset tamamen yalandan ibaret chp istese akp yi tahtından indirir ama yapmıyorlar nedenini bilmiyorum tamamen saçmalık öyle paslaşıp duruyorlar adaylığa ekrem yada muharremi göstermiyorlar nedenini bilmiyorum ama aralarında anlaşma varmış gibi geliyor

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Banane sanane diye takıl sen, vicdan ne diye sorma sakın.
Diğer dediklerime niye cevap veremiyorsun gözünü mü kaybettin? Sadece ben değil neredeyse ülkedeki çoğunluk istemiyor, fazla merhamet vatana ihanettir.

TamerKs

80+ Silver
Diğer dediklerime niye cevap veremiyorsun gözünü mü kaybettin? Sadece ben değil neredeyse ülkedeki çoğunluk istemiyor, fazla merhamet vatana ihanettir.
Fazla merhamet istemiyorlar senden adamların ülkene alınmasına karşı çıkıyorsun ne fazlalığı?

Top Bottom