Neler Yeni

5 yıldır boy uzamıyor. Yaş 17

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Rock
Doktor değilim sporcuyum, beslenme ve uyku düzenin uzun süredir düzenliyse endokrinoloji bölüme gidip growth hormonu vs değerlerine bakılıp doktorun gerekli görürse tedavi uygulayabilir, doktor gözetimi olmadan hiç bir şey yapma lütfen.
Tamamdır dediklerini dikkate alacağım tavsiye için teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yusuf Eren Şaşmaz
Hocam bende senin durumundan farklı şekilde muzdaripim. Yaşım 15 boyum 1.92 şimdi diyebilirsin çok güzel. Kilom da 80 yaklaşık olarak. Erkek dayıya çeker derler dayılarım 1.90 onları bile geçtim benim annem babam uzun. Babam 1.85 annem 1.70 babamın babası 1.85 üstü. Anneannem uzun dedem uzun. Tek babaannem yani babamın annesi kısa 1.50 herhalde dışında genel olarak uzunuz. Boy maalesef genetik faktörlerden dolayı böyle oluyor. Tabi sen günlük esnemeni yap şahsen eğer ki uzamak istersen. Bana herkes sen basketbol oynuyor musun? Diyor ben oynamama ma rağmen bu boyadım. Bı aralar yaklaşık 1 yıl önce oynadım fakat boyunda herhangi bir artış olmadı 6 ay gittim yaklaşık olarak 1.91,4 olmuşum yani 0.004 cm gibi bir şey uzamışım. Sen esneme yap gerekirse arkadaşlarından rica et seni kollarından ve ayaklarından tutup dikkatlice çeksinler. Seni bir sehpa ya da sandalyeye yatırsınlar. Esneme yapabilirsin bol zıpla dışında diyebilecek bir şey yok. Sadece bir arkadaşım var ismi Ege onun da annesi babası kız babası 1.70 herhalde annesi ondan da kısa ve ailecek kısalar çocuk benle yaşıt fakat herhalde aramızda 27 cm var. Anlayacağın genetik önemli kardeşim. Doktora gitmesinden dolayı 1.65 oldu maksimum çok zorlaşan 1.75 olur diyoruz biz. Doktor kesin bir şey diyemiyor. Yani hocam anlayacağın kader...

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Rock
Hocam onlar sizi aşağlıyorlar diye hata sizdemi oluyor anlamıyorum biraz özgüvenli olun bırakın aşağlasınlar biraz vakit geçtikten sonra onlarda sizin kafaya takmadığınızı görünce onlarda vazgeçerler kız konusundada hacı abimin dediği gibi 160 zarganalardada hep kız var hayatta herşeyin başı özgüven hocam kendinizle barışık olun boşverin diğer insanları sanki kendileri çok düzgünlermişte bi siz yanlışmışsınız gibi
Biri sizi aşaglarsa en azından bir şey söylersiniz ben söylesemde pek takan yok umarım ne demek istediğimi anlamışsındır onları takmasamda ister istemez insana koyuyor ve benliğe sırdırmakta zorlanıyorum fiziki açıdan çok zayıfım. Buda ekstradan. Hacı abin yanlış demiş bende yok mesela 😃.

xTURANN

80+ Silver
Ortaokulda boy ölçümlerinde 1.65 falan yazdırıyordum kendimi. Şuan Üniversitede 1.sınıfım, Boy 1.90. Daha uzamaz muhtemelen de lise sona kadar çok fazla boyum uzadı. Genetikte olabilir bu. Aslında boy o kadar çok kafaya takılacak bir şey değil. Hatta yer yer kötü, otobüste sağda solda her yere çarpıyorum :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Zekeriya GÜNDÜZ

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,089
İsim
Mert Metshi
Bı aralar yaklaşık 1 yıl önce oynadım fakat boyunda herhangi bir artış olmadı 6 ay gittim yaklaşık olarak 1.91,4 olmuşum yani 0.004 cm gibi bir şey uzamışım.
1.91,4 olduysan 0,004 cm değil 0,4 cm uzamış olursun hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Rock
Hocam bende senin durumundan farklı şekilde muzdaripim. Yaşım 15 boyum 1.92 şimdi diyebilirsin çok güzel. Kilom da 80 yaklaşık olarak. Erkek dayıya çeker derler dayılarım 1.90 onları bile geçtim benim annem babam uzun. Babam 1.85 annem 1.70 babamın babası 1.85 üstü. Anneannem uzun dedem uzun. Tek babaannem yani babamın annesi kısa 1.50 herhalde dışında genel olarak uzunuz. Boy maalesef genetik faktörlerden dolayı böyle oluyor. Tabi sen günlük esnemeni yap şahsen eğer ki uzamak istersen. Bana herkes sen basketbol oynuyor musun? Diyor ben oynamama ma rağmen bu boyadım. Bı aralar yaklaşık 1 yıl önce oynadım fakat boyunda herhangi bir artış olmadı 6 ay gittim yaklaşık olarak 1.91,4 olmuşum yani 0.004 cm gibi bir şey uzamışım. Sen esneme yap gerekirse arkadaşlarından rica et seni kollarından ve ayaklarından tutup dikkatlice çeksinler. Seni bir sehpa ya da sandalyeye yatırsınlar. Esneme yapabilirsin bol zıpla dışında diyebilecek bir şey yok. Sadece bir arkadaşım var ismi Ege onun da annesi babası kız babası 1.70 herhalde annesi ondan da kısa ve ailecek kısalar çocuk benle yaşıt fakat herhalde aramızda 27 cm var. Anlayacağın genetik önemli kardeşim. Doktora gitmesinden dolayı 1.65 oldu maksimum çok zorlaşan 1.75 olur diyoruz biz. Doktor kesin bir şey diyemiyor. Yani hocam anlayacağın kader...
Boy iyimiş kardeşim benim iki katımsı dediklerin doğru benimde genetik iyi hepsi uzun evet bende genetik olduğunu düşünüyorum ailede bir ben kısayım bende kısası her iki cinsiyettede yok esneme yapıyorum fakat bende kamburluk var derecesi baya yüksek düzeltirsem 168 ola bilirim skyolz ve kifoz var derece yuksek o etileyebilir diye düşünüyorum. Bol şans
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rica ederim, "gravity boots" araştırmanı tavsiye ederim boy uzamasina yardımcı olabilir.
Araştırıcam peki hocam size iğne yaptırayım yüksek dozda "büyüme hormunu iğnesi" sporcu olarak mantılı sence ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boy için bence bol bol kalsiyum ve uyku düzeni ama kiloyu bende çözemedim.
Kaç kilosun ? Benden yükseksen sıkıntı yok örneğin 55-60 falansan hiç sıkıntı yapma garip bir tavsiye olacak sevgili yap düzelir kilo alakası yok diyeceksin bence var amcamda öyle olmuştu benimde komiğime gitmişti yinede dedim değerlendir.

Son düzenleme:

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Ömer
Biri sizi aşaglarsa en azından bir şey söylersiniz ben söylesemde pek takan yok umarım ne demek istediğimi anlamışsındır onları takmasamda ister istemez insana koyuyor ve benliğe sırdırmakta zorlanıyorum fiziki açıdan çok zayıfım. Buda ekstradan. Hacı abin yanlış demiş bende yok mesela 😃.
Fiziki açıdan zayıfsan spora git hocam eğerki söyledikleriniz karşı tarafa etki etmiyorsa ne diye karşı tarafın yanında hala duruyorsunuzki dünyada milyarlarca insan var 3 kişi sizi aşşağıladı yada takmadı diye herkes öyle olucak değilye hafi diyelimki öyle oldu yalnız kalın kimseyle konuşmayın ama yinede özgüvenli olun hocam yalnızlık zaten bu devirde herkezin belirli bir noktada yaşadığı şeylerden biri ya özgüvenli bir şekilde takmazsınız kafaya yada boşu boşuna kendinizi yer bitirirsiniz

Senerr

80+ Bronze
Kaç kilosun ? Benden yükseksen sıkıntı yok örneğin 55-60 falansan hiç sıkıntı yapma garip bir tavsiye olacak sevgili yap düzelir kilo alakası yok diyeceksin bence var amcamda öyle olmuştu benimde komiğime gitmişti yinede dedim değerlendir.
1.75 boyundayım sanırım olmasamda yakınım kilom senle aynı. Benim babam ve babaannem uzun annem ve dayımlar kısa mesela uzundan kastığımda 1.70 civarı hatta halamlar bile kısa amcam bile kısa. Ben babamın boyunu 1 veya 2 cm geçtim. Sevgili yapmak mantıklı fikir bu arada saçma değil zaten çocukken o kadar zayıf değildim mesela ve sevgilim vardı.
Sevgi Dünya'daki en güzel şeylerden biridir herkes sevmek ve sevilmek ister bu tabii ki kiloya yansıyacak şekle bile varabilir. Tabii sevgili seçerken de sadık ve güveneceğin birini seçmen lazım maalesef yoksa olmayan kiloyu da verirsin tecrübeme sabit. Ayrıca 10 kilo almam gerekse de sağlıklı yaşayabilmem çok garip hatta avantajı bile oluyor ama dezavantajı da var bahsettiğin gibi.
Kendim süt ve süt ürünlerini çok tüketen bir bireyim yalnız onu söyleyeyim.

Son düzenleme:

MuhammedKazan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Muhammed Kazan
İlgilendiği Kategoriler
bılgısayar ve bılgısayar bıleşenlerı toplama ve bılgı verme (Bende Olmayan Bılgısyar)
Merhaba yeni üyeyim. Arkadaşlar benim sorum var 12 yaşınnın başlarında ergrnliğe girdim boyum 160 idi şimdide aynı yaş 17 genetikte iyi herkes normal boyda bir ken kısayım Baba 1.75 anne 1.65 babamın babası 2.02 olmuş dayım 195 başkarıda en kısa 178 ailede herkes garipsiyor.. Bu sorun neden kaynaklanıyor doktor doktor gezdim sorun çıkmıyor ama kiloda 45 berbat bir durum 2024-de bu boyda olmak işkence...
Bir tavsiyeniz varsa söyleyin.
Şak yok cidden sütiç hatta maddiyatta bir sıkıntı yoksa kaliteli badem sütü iç özellikle sabah uyandığında ve yatmadan önce

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Rock
Fiziki açıdan zayıfsan spora git hocam eğerki söyledikleriniz karşı tarafa etki etmiyorsa ne diye karşı tarafın yanında hala duruyorsunuzki dünyada milyarlarca insan var 3 kişi sizi aşşağıladı yada takmadı diye herkes öyle olucak değilye hafi diyelimki öyle oldu yalnız kalın kimseyle konuşmayın ama yinede özgüvenli olun hocam yalnızlık zaten bu devirde herkezin belirli bir noktada yaşadığı şeylerden biri ya özgüvenli bir şekilde takmazsınız kafaya yada boşu boşuna kendinizi yer bitirirsiniz
Doğru söyledin kardeşim boş vermeye gayret göstericem takıntı falan yapmayacağım dediğin gibi spora başlıcam belki bir nepze olursa etki olur teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,466
Üyeler
156,779
Son üye
Sebastian Bach
Top Bottom