Neler Yeni

Yardım 500mb Fi̇beri̇m Var Fakar Steamda Max 12 Down Aliyorum

redtown

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
umut uçak
1692037811575.png
dahada düşmüş hatta konuyu açtığımdan beri
şimdiye inmesi gereken oyunun hala 1.6 gb si inmiş
Steam'de yeni gelen ölçü birimi yani hız testlerindeki ölçü birimi açık ise kapatın ve değeri bizimle paylaşın. Açık ise de paylaşabilirsiniz gerçi. Fark etmiyor.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
1000 / 1000 Türknet interneti kullanıyorum sizleri deneyimim ile bilgilendirmek isterim.
Türknet IPV6 teknolojisini sunuyor ve aboneleri bu ayar açık şekilde kullandırıyor ve Steam Epic games gibi uygulamalarda indirmeler 90-100mbps olarak anlık olarak indirmeyi sunuyor. Avantajı yüksek hızlara ulaşması dezavantajı ise İnstagram,Youtube gibi uygulamalarda yavaşlamalar geç açılmalar gibi durumlar oluyor. Bu da insanı sinir etmeye yetiyor.
IPV4 ayarına alırsanız indirme hızlarınız düşüyor ancak sosyal medya ve diğer siteleri açma hızınız artıyor.
Bir şeyi elemek zorundasınız yani.
Yavaşlamanın nedeni ise IPV6 desteği henüz her yerde yok ve modem ilk ıpv6 deniyor olmaz ise ıpv4 ile işlem yapıyor bu aradaki deneme süresi beklememize sebep oluyor.
Bir beğeniyi boş geçmeyelim .d

redtown

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
umut uçak
KArdeşim bilgisayarında hızlı olmalı benimde 100 mbps var fakat bazen ssd yavaş işlediği için ssd hızına göre indiriyor.
oyun inince son hizi paylaşcam sizle ssdm de de sorun var oyunda düzeltmeye çalışıyorum farumla beraber
Mesaj otomatik birleştirildi:

1000 / 1000 Türknet interneti kullanıyorum sizleri deneyimim ile bilgilendirmek isterim.
Türknet IPV6 teknolojisini sunuyor ve aboneleri bu ayar açık şekilde kullandırıyor ve Steam Epic games gibi uygulamalarda indirmeler 90-100mbps olarak anlık olarak indirmeyi sunuyor. Avantajı yüksek hızlara ulaşması dezavantajı ise İnstagram,Youtube gibi uygulamalarda yavaşlamalar geç açılmalar gibi durumlar oluyor. Bu da insanı sinir etmeye yetiyor.
IPV4 ayarına alırsanız indirme hızlarınız düşüyor ancak sosyal medya ve diğer siteleri açma hızınız artıyor.
Bir şeyi elemek zorundasınız yani.
Yavaşlamanın nedeni ise IPV6 desteği henüz her yerde yok ve modem ilk ıpv6 deniyor olmaz ise ıpv4 ile işlem yapıyor bu aradaki deneme süresi beklememize sebep oluyor.
Bir beğeniyi boş geçmeyelim .d
elimde 500/50 lik süperonlıne wifi 6 ve ıpv6 desteği bulunan modemi var bu hize bulunduğum konumda sadece bu firma sağlıyor ama sorunun bilgisayarımda oduğunu düşünüyorum yazılımsal bi sorun olabilir yada donanımsal.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
oyun inince son hizi paylaşcam sizle ssdm de de sorun var oyunda düzeltmeye çalışıyorum farumla beraber
Mesaj otomatik birleştirildi:

elimde 500/50 lik süperonlıne wifi 6 ve ıpv6 desteği bulunan modemi var bu hize bulunduğum konumda sadece bu firma sağlıyor ama sorunun bilgisayarımda oduğunu düşünüyorum yazılımsal bi sorun olabilir yada donanımsal.
  1. Diskini CrystalDiskMark gibi program ile hızlarını kontrol et. CrystalDiskİnfo gibi programlarla sağlığını test.
  2. Bir problem gözükmüyor ise.
  3. Ardından hizmetindeki IPV6 desteğinin sistem üzerinden aktif edilmesi için Müşteri Hizmetlerini ara.
  4. Hizmeti revize etme işlemi basit bir işlem zaten. Dönüş yapmak istersen arayıp tekrar IPV4e dönüş yaptırırsın.
  5. IPV6 olarak revize edildiğinde tekrar indirme testi yap farkı göreceksin dostum.

redtown

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
umut uçak
1692039187950.png
son hali bu gibi duruyor dahada artmaz sanmıyorum

redtown

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
umut uçak
Güncelleme: bilgisayara atılan format ve bios güncellemesi sonucu sorun ortadan kalkmıştır yardımcı olan herkese teşekkür ederim iyi günler

Top Bottom