Neler Yeni

53.000₺’ye alacağım sistem hakkında düşünceleriniz.

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar
Yani fazladan param var diyosan bencede çok güzel ama mesela diyelim 55 değil de 60 k var ve beyaz toplamaya yetiyo ben gene ucuz ve kalitelisini alırım aradaki 5k yıda ekipmana rame ne biliyim fazladan ssd ye falan veririm ama sırf rengi beyaz diye fazladan para vermem, 300 500 TL olsa tamamda binlerce lira fark ediyo anasını satiyim tam para tuzağı eğer tüm kasalar beyaz olsa siyah rengi pahalıya satarlar yoksa beyazın maaliyeti fazla falan değil adam aynı parayı harcıyo 2 katı daha fazla kâr ediyo ben böylelerine para yedirmek istemiyorum ve doğruda bulmuyorum, yani herkesin kendi parası kendi zevki tabii ki karışamam ama bence ne kadar paran varsa performansa odakla fazla paran artarsa ekipmanını daha güzel bişe al ssd falan al ne biliyim paranın zor bulunduğu bu şartlarda para daha kıymetli şeylere harcanabilir bence, da-g9 sistem için ankaranın ayazında sabah 5 den 12 ye kadar bekledim bütçe o kadar çıkıyodu amd fx8350 ye taktığımız hava soğutmayı bi şekilde şu musluğa takılan lastik gibi beyaz bi ip varya onla i513400f ye monteledik nasıl oldu anlamadım ama Allah yardım etti bi şekilde velhasıl kelam zengin de olsan normal gelirli de olsan parayı israf etmek bence çok güzel bişey değil. Gece gece biraz fazla yazdım kusura bakmayın 😅
Doğru söylüyorsun hocam değerlendireceğim.
Eline sağlık hocam bunu atarak sen yapamamışsın mı demek istedin yoksa ( ! ) benim ki tam beyaz değildi zaten ama yaptığın harika

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,532
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Doğru söylüyorsun hocam değerlendireceğim.

Eline sağlık hocam bunu atarak sen yapamamışsın mı demek istedin yoksa ( ! ) benim ki tam beyaz değildi zaten ama yaptığın harika
Beyaz sistem fanatiziye kaçıyor çünkü beyaz parçalar pahalı sistem işi denge işi eğer paran varsa sıkıntı etmeyeceğin o zaman olabilir beyaz yapılıyorsa bütçenize dokunmaniz gerekiyor

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar
Beyaz sistem fanatiziye kaçıyor çünkü beyaz parçalar pahalı sistem işi denge işi eğer paran varsa sıkıntı etmeyeceğin o zaman olabilir beyaz yapılıyorsa bütçenize dokunmaniz gerekiyor
Hocam şu an beyaz zorunluluğu olmadan 50-55 i aşmadan 7800x3d 4070ti çıkıyor mu ortaya? Veya konuda yazandan daha iyisi?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,532
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam şu an beyaz zorunluluğu olmadan 50-55 i aşmadan 7800x3d 4070ti çıkıyor mu ortaya? Veya konuda yazandan daha iyisi?
61/62 arasında çıkar kaliteli anakart ve bileşenler ile

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar
61/62 arasında çıkar kaliteli anakart ve bileşenler ile
Hocam 7500f - 7600 olmasını da nedense istemiyorum ocak sonu super serisi çıkacak onu alırım diye düşünüyorum işlemciyi yüksekte tutuyorum, ama ryzen 8000 serisi de çıkacak, o kadar karıştı ki kafam çözemedim.

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Ege
7800xd 4070 ti istiyorsan tek tek toplıycaksın mantıklı hazır sistem yok diye biliyorum

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,532
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam 7500f - 7600 olmasını da nedense istemiyorum ocak sonu super serisi çıkacak onu alırım diye düşünüyorum işlemciyi yüksekte tutuyorum, ama ryzen 8000 serisi de çıkacak, o kadar karıştı ki kafam çözemedim.
Sen karar verene kadar zaten zam üstüne zam geliyor süper serisi çıkıyorsa 4070ti ne yapacaksın altyapını sağlam kur ekran kartı İkinci el 3080/3090 çek tamamdır bitti gitti anakart iyi olması lazım 8000 serisi ve üstü için 7800x3d seni uzun süre götürür 8000 serisine gerek olduğunu düşünmüyorum şahsen 50/60k da şuan ki tr kuruna göre uçuk bir bütçe de değil yani bunu bilmek lazım

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar
Sen karar verene kadar zaten zam üstüne zam geliyor süper serisi çıkıyorsa 4070ti ne yapacaksın altyapını sağlam kur ekran kartı İkinci el 3080/3090 çek tamamdır bitti gitti anakart iyi olması lazım 8000 serisi ve üstü için 7800x3d seni uzun süre götürür 8000 serisine gerek olduğunu düşünmüyorum şahsen 50/60k da şuan ki tr kuruna göre uçuk bir bütçe de değil yani bunu bilmek lazım
Yok hocam 7800x3d alırsam 8000 serisine geçmem ama 8000 serisine geçmek için işlemciyi 7500f mi tutmalıyım yoksa super serisine geçeceksem ekran kartını mı düşük tutmalıyım bundan bahsettim.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,532
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Yok hocam 7800x3d alırsam 8000 serisine geçmem ama 8000 serisine geçmek için işlemciyi 7500f mi tutmalıyım yoksa super serisine geçeceksem ekran kartını mı düşük tutmalıyım bundan bahsettim.
İşte o da senin beklentilerine kalmış bana kalırsa o kadar lükse çıkmaya ne kadar gerek var zaten yüksek FPS alacaksın bu sistemle de daha fazla FPS alsanda yine aynı akıcılığı alacaksın önemli olan güncel ileriye dönük soket alman ve altyapını upgrade hazır etmen

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar
İşte o da senin beklentilerine kalmış bana kalırsa o kadar lükse çıkmaya ne kadar gerek var zaten yüksek FPS alacaksın bu sistemle de daha fazla FPS alsanda yine aynı akıcılığı alacaksın önemli olan güncel ileriye dönük soket alman ve altyapını upgrade hazır etmen
Doğru söylüyorsun hocam şu an sen ne yapardın benim yerimde olsan? Lükse çıkmak derken 7800x3d mi yoksa genel bütçe mi bir bilgisayar için çok?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,532
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Doğru söylüyorsun hocam şu an sen ne yapardın benim yerimde olsan? Lükse çıkmak derken 7800x3d mi yoksa genel bütçe mi bir bilgisayar için çok?
7800x3d am5 kaliteli bir anakart sistem toplardim ekran kartı ikinci el 3080 tarzı bişey alırdım bir süre kullanırdım ileride ekran kartını günceller yoluma devam ederdim ondan sonra da işlemciyi guncellerdim yeteriz gelirse kendime toplasam ben genel olarak ikinci el toplardim zaten benim sloganım "Minimum fiyat maksimum performans"

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Ahmet Furkan Özçelik
7800x3d am5 kaliteli bir anakart sistem toplardim ekran kartı ikinci el 3080 tarzı bişey alırdım bir süre kullanırdım ileride ekran kartını günceller yoluma devam ederdim ondan sonra da işlemciyi guncellerdim yeteriz gelirse kendime toplasam ben genel olarak ikinci el toplardim zaten benim sloganım "Minimum fiyat maksimum performans"
Mükemmel slogan az enerjiyle çok iş yapmak gibi az para ver çok performans al tam sizin kafadayım kürşat hocam

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar
Hocam ikinci el toplamaktan kastınız sadece ekran kartı değil sanırım değil mi? İlanlara bakıyorum ama sıfır fiyatına çok yakın satıyorlar diye yanaşmak istemedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
922,099
Üyeler
143,086
Son üye
rxbypass
Top Bottom