Neler Yeni

60.000 TL civarı MİMARİ PROGRAMLAR için laptop önerisi. Minimum 4070, 32 GB ram.

Onurss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Onur
Dell’in Alienware dışındaki laptopları yazılımsal sorunlu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram yükseltme işi size uymuyor ise bu

Son düzenleme:

_SaKuRa_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sakura
Neyini bekliyon adamlar bütçede en iyisini atmış
Önceden de belirttiğim gibi 60 k civarında kalmam daha iyi olacak ve öneri 70 k'ya dayanıyor. Neyini beğenmediniz beklememin??? Öneriniz yoksa cevaba da gerek yok.

Ne önerisi hocam bu bütçede alabileceğin en iyi laptop diyebilirim
60k civarı istiyorum ama 70 k'ya dayandı öneriler :(

Dell’in Alienware dışındaki laptopları yazılımsal sorunlu

Ram yükseltme işi size uymuyor ise bu
Acer ve Casper istemiyorum. Asus, Msi, Monster, HP olabilir diye düşünüyorum. Bu markalardan var mı önerebileceğiniz?

UstaYoda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Can AYDIN
Mimari ve mühendislik için olması gereken ekran kartları rtx a2000 veya rtx a4000 serilerinin olmalı.rtx 4000 serisi oyun ve yayın için üretilenler.işinizi görür ama profesyonellik için a serisine bakın

_SaKuRa_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sakura
Mimari ve mühendislik için olması gereken ekran kartları rtx a2000 veya rtx a4000 serilerinin olmalı.rtx 4000 serisi oyun ve yayın için üretilenler.işinizi görür ama profesyonellik için a serisine bakın
A serisinden benim bütçemde önerin lütfen o zaman :)

Şu anki cihazım da oyun cihazı. Gayet iyi iş görüyor bunlar da merak etmeyin :)

Son düzenleme:

oolobily

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kıvanç Güner

_SaKuRa_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sakura
Intel Core i7-13700HX is too weak for NVIDIA GeForce RTX 4080 on 1920 × 1080 pixels screen resolution for General Tasks.

This configuration has 23.6% of processor bottleneck .

4080 alma kardeşim alacaksan da qhd al araştırıp al 4080 alıyorsun ama 4070 performansı verecek
Çok güzel bir yardım oldu bu çok teşekkür ederim. 🙏
Zaten 4080'li bu kadar uygun fiyatlı gözüken bi cihazın kapış kapış gitmesi gerekirken hiç yorum vs yok sitelerde. Ben de neden acaba diyordum :giggle:

Şu 4 cihaz arasında gibiyim şu anda. Tabi 70K üstü olanları belki indirime girer veya bi şekilde taksitle öderken zorlarım kendimi diye listemde tutuyorum. Bu cihazlar hakkında fikriniz nedir?

oolobily

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kıvanç Güner
monster abra serisinden laptopum var soğutması yetersiz semruk serisini bilemem inceleme videoları varsa izlemeni tavsiye ederim öğlen bakayım sabah oldu

_SaKuRa_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sakura
monster abra serisinden laptopum var soğutması yetersiz semruk serisini bilemem inceleme videoları varsa izlemeni tavsiye ederim öğlen bakayım sabah oldu
Ben de 7 yaşında bir Abra kullanıcısıyım ama hiç soğutma sıkıntısı yaşamadım ya yenilerde mi var acaba bu sorunlar?
Çookkk teşekkürler. Biz sabahlamaya alışığız farkında değilim hiç saatin, size iyi sabahlar :giggle:

gsarif

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Arif Çetin
Acer predator hem ekranı hem soğutması hem de malzeme kalitesiyle 53 bine en mantıklısı. Ama monstera bile olabilir diye düşünüp gereksiz bir Acer takıntısına sahip gibisiniz.

_SaKuRa_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sakura
Acer predator hem ekranı hem soğutması hem de malzeme kalitesiyle 53 bine en mantıklısı. Ama monstera bile olabilir diye düşünüp gereksiz bir Acer takıntısına sahip gibisiniz.
Ne kadar kibarsınız, insanlara hep böyle hakaretvari mi konuşursunuz takıntılı vs diye?

Mimar mısınız? Çünkü bizim meslekte hep Acer ve Casper'dan hatta HP'den uzak durun denilir. Monster'dan uzak durun diyeni görmedim meslekte.

İstediğim ve istemediğim markaları özellikle söylememe rağmen hala bana takıntılı deyip saçma bi şekilde istemediğim markayı öneriyorsunuz. Gerçekten ben miyim takıntılı?

Onurss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Onur
Ne kadar kibarsınız, insanlara hep böyle hakaretvari mi konuşursunuz takıntılı vs diye?

Mimar mısınız? Çünkü bizim meslekte hep Acer ve Casper'dan hatta HP'den uzak durun denilir. Monster'dan uzak durun diyeni görmedim meslekte.

İstediğim ve istemediğim markaları özellikle söylememe rağmen hala bana takıntılı deyip saçma bi şekilde istemediğim markayı öneriyorsunuz. Gerçekten ben miyim takıntılı?
Şimdi Casper ve HP’den uzak durmakta haklısınız HP’nin throttle limitleme problemleri var, Casper’ın da Soğutma sıkıntıları var Fakat Acer’ın herhangi bir konuda sıkıntısı olduğunu duymadım belki de eski modellerinde olabilir ama şu anki modellerinde sıvı metal kullanması falan soğutması çok iyi laptoplar üretiyor, Monster’ı internette küçük bi araştırma yaparak da pek iyi bir Marka olmadığını anlayabilirsiniz özellikle alt serilerindeki modellerinin soğutmasının iyi olmamasıyla

Intel Core i7-13700HX is too weak for NVIDIA GeForce RTX 4080 on 1920 × 1080 pixels screen resolution for General Tasks.

This configuration has 23.6% of processor bottleneck .

4080 alma kardeşim alacaksan da qhd al araştırıp al 4080 alıyorsun ama 4070 performansı verecek
Ben o sitenin doğru sonuçlar verdiğini hiç düşünmüyorum donanım arşivinin videosunda aynı ekran kartlı aynı işlemcili laptop’ta Apex legends’da bile çok minimal bir darboğaz yapıyor ki diğer oyunlarda hiç yapmıyor

Son düzenleme:

Onurss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Onur
Bu arada bu Atılan RTX 4080’li laptop için yorumum:
Laptop tam bir F/P Cihazı soğutmada işlemci 90 derecelere kadar geliyor ve fanları biraz gürültülü ve ekranın 1200p 144Hz olması kötü ama sizin için anladığım kadarıyla en önemli şey performans, bu bütçede de bundan daha performanslı başka laptop alamazsınız heralde

_SaKuRa_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sakura
Bu arada bu Atılan RTX 4080’li laptop için yorumum:
Laptop tam bir F/P Cihazı soğutmada işlemci 90 derecelere kadar geliyor ve fanları biraz gürültülü ve ekranın 1200p 144Hz olması kötü ama sizin için anladığım kadarıyla en önemli şey performans, bu bütçede de bundan daha performanslı başka laptop alamazsınız heralde
Anladım, düşünücem ve araştırmaya devam edicem. Teşekkür ederim 🙏 :giggle:

Şimdi Casper ve HP’den uzak durmakta haklısınız HP’nin throttle limitleme problemleri var, Casper’ın da Soğutma sıkıntıları var Fakat Acer’ın herhangi bir konuda sıkıntısı olduğunu duymadım belki de eski modellerinde olabilir ama şu anki modellerinde sıvı metal kullanması falan soğutması çok iyi laptoplar üretiyor, Monster’ı internette küçük bi araştırma yaparak da pek iyi bir Marka olmadığını anlayabilirsiniz özellikle alt serilerindeki modellerinin soğutmasının iyi olmamasıyla

Ben o sitenin doğru sonuçlar verdiğini hiç düşünmüyorum donanım arşivinin videosunda aynı ekran kartlı aynı işlemcili laptop’ta Apex legends’da bile çok minimal bir darboğaz yapıyor ki diğer oyunlarda hiç yapmıyor
Benim 7 yaşındaki Monster bile şu anda bi kaç sürüm eski programlarda render alırken max 90 görüp fanı en hızlıya alıyor ve daha üste çıkmıyor. Soğutma problemi yeni Monster'larda mı var acaba? Yani güncel MSİ bile 90 görüyorsa, benim yaşlı Monster neredeyse güncel programlarda 90'a iyi sabitliyor demektir.

Top Bottom