Neler Yeni

7600x ısınma sorunu acil

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes Samet Saruhan
Hepinize hayırlı akşamlar hocalarım ben occt yük testine soktuğum 7600x işlemcisini 95dereceye kadar çıktığını gördüm ml240l sıvı soğutma kullanıyorum voltage değerleri geldiğinden beridir böyle voltage değerlerinde bir problem mi var yoksa 240mm sıvı soğutmamı yetersiz anlayamadım

Ekler

• IMG_3043.jpeg
    IMG_3043.jpeg
    2.6 MB · Hit: 33

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
600
İsim
Mirhan Yalçın
Sıvı soğutma pek iyi değil ama ona rağmen biraz sıcak değerler, pompa ve fan kablolarını taktınız mı, radyatör montajını kasanın hangi bölümüne taktınız ve montaj yaparken termal macunu doğru sürdüğünüze ve jelatini söktüğünüze emin misiniz?

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Yunus
Sıvı soğutucu yanlış takmışsınız yüzde 90 ihtimalle profosonel destek alın

xRoxai

80+
muhtemelen sıvı soğutucuyu yanlış montajlamışsınız hocam

Kronen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kronen
ısı değeri gerçekten yüksek sıvı soğutucuyu yanlış takmış olabilirsiniz gerçekten. Eğer bu yüksek ısı devam ederse bilgisayarı sabit bir hıza sabitleyip voltajı düşürün bence (undervoltage) örn: 4200mhz ye 1V veriyorum ben 7500f işlemciye yük altında max 78 derece görüyor stok işlemci soğutucuyla.

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes Samet Saruhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıvı soğutma pek iyi değil ama ona rağmen biraz sıcak değerler, pompa ve fan kablolarını taktınız mı, radyatör montajını kasanın hangi bölümüne taktınız ve montaj yaparken termal macunu doğru sürdüğünüze ve jelatini söktüğünüze emin misiniz?
ben tek bir montaj bile yapmadım bana geldiğinde böyleydi kuzenime de aynı sistemden aldım onda da aynı problem var
Mesaj otomatik birleştirildi:

muhtemelen sıvı soğutucuyu yanlış montajlamışsınız hocam
ben montaj yapmadım hocam hazır sistem

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Eren Çarko
Kullandıkları termal macun kötüyse ondan dolayı da olabilir

drakathx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Burak
Hepinize hayırlı akşamlar hocalarım ben occt yük testine soktuğum 7600x işlemcisini 95dereceye kadar çıktığını gördüm ml240l sıvı soğutma kullanıyorum voltage değerleri geldiğinden beridir böyle voltage değerlerinde bir problem mi var yoksa 240mm sıvı soğutmamı yetersiz anlayamadım
hocam aynı muhabbet bendede oldu demonte ettim tekrar thermal macun yenileyip sıkı şekilde monte ettim sorun çözüldü bir bakın derim

Sorun büyük ihtimalle benim sorunun aynısı olabilir deneyin

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes Samet Saruhan
hocam aynı muhabbet bendede oldu demonte ettim tekrar thermal macun yenileyip sıkı şekilde monte ettim sorun çözüldü bir bakın derim

Sorun büyük ihtimalle benim sorunun aynısı olabilir deneyin
Anladım hocam ozaman yarın termal macun değiştireyim ama bildiğim kadarıyla termal macun sıvı soğutmanın kutusundan çıkıyor. Ama tekrardan silip yapacağım nasıl yapmam gerekiyor?

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Eren Çarko
hocam bende ısı problemi yaşıyorum ama bu kadar değil yaklaşık 2 saatlik yük testinin sonucunda 81 i geçmedi ama bazen oyunlarda birkaç saniyeliğine 83 olup geri düşüyor normal mi ?

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes Samet Saruhan
hocam bende ısı problemi yaşıyorum ama bu kadar değil yaklaşık 2 saatlik yük testinin sonucunda 81 i geçmedi
Anlamadım hocam kuzenimde de aynı şeyler var ama 95 derece yük altında işlemciye bir şey olacak diye korkuyorum

Top Bottom