Neler Yeni

Çözüldü✓ 7800x3D + 4080 Süper Sistem Toplama Tavsiyesi

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Hüseyin Garip
Sinerji de daha ucuz satılıyor bu ram ama sinerjiden pek ram alınması taraftarı değilim. İade edilen parça yada hazır sistemlere kullandıkları 2. El ram gönderebiliyorlar. Ayrıca iade de almıyorlar bildiğim kadarıyla onun için sinerjiden sonra en uygun satan pazarama linki koydum. Pazarlamadan bu zamana kadar bir yanlış görmedim.
Bu çok önemli bi ayrıntı. Sinerji hiç alışveriş yapmadım ama alternatif sitelere yönelirim. Teşekkür ediyorum. Genelde pahalı da olsa Amazon tercih ediyorum. Çok nadir diğer siteleri kullanıyorum. Her ne kadar biraz pahalı ürün alsam da şu ana kadar müşteri memnuniyeti olarak bir sorun yaşamadım. Bu yüzden ilk tercihim hep Amazon olmuştur. Pazarama tercih etmem muhtemelen.

TRizzo19

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
İsmail ŞAHİN
Bu çok önemli bi ayrıntı. Sinerji hiç alışveriş yapmadım ama alternatif sitelere yönelirim. Teşekkür ediyorum. Genelde pahalı da olsa Amazon tercih ediyorum. Çok nadir diğer siteleri kullanıyorum. Her ne kadar biraz pahalı ürün alsam da şu ana kadar müşteri memnuniyeti olarak bir sorun yaşamadım. Bu yüzden ilk tercihim hep Amazon olmuştur. Pazarama tercih etmem muhtemelen.
Kesinlikle bende öyle ilk tercihim her zaman Amazon oluyor 100 200 TL fark varsa ama çok daha fazla fark olursa mecburen diğer sitelerden alıyorum.

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Hüseyin Garip
100K'dan fazla ama parça kalitesi çok iyi ve verrdiğin paraya değer

Teşekkür ederim ama o fiyat bandına çıktığımızda alternatif bir sürü sistem var. O yüzden 4090 tercih etmedim. Ayırdığım maksimum bütçenin %20 fazlasını verip bu sistemi almaktansa aradaki 20k bütçeyi 2K Oled bir ekrana aktarabilirim mesela.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
80 k 7800x3d ve 4080 super . Özelleştirmelerine bir bak isteresen

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Hüseyin Garip
80 k 7800x3d ve 4080 super . Özelleştirmelerine bir bak isteresen
Sistemin fiyatı iyi ama sebebi bazı ürünlerin tercih edilemeyen ürünler olması. Mesela Ram CL 30 tercih edemiyorsunuz. Anakart x670 Taichi hariç bu markaya güvenmiyorum. Daha öncesinde sorun yaşamıştım. İstediğim ürünleri tek tek alsam bu iki değişikliği yapınca zaten neredeyse aynı paralara geliyor. O yüzden bana göre F/P bir ürün değil. Teşekkür ediyorum öneriniz için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle bende öyle ilk tercihim her zaman Amazon oluyor 100 200 TL fark varsa ama çok daha fazla fark olursa mecburen diğer sitelerden alıyorum.
Doğru alışveriş. Mesai sonrası o sınavı bende vericem muhtemelen. Umarım beklentimin üzerinde bir sistem fiyatlandırması olmaz.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Sistemin fiyatı iyi ama sebebi bazı ürünlerin tercih edilemeyen ürünler olması. Mesela Ram CL 30 tercih edemiyorsunuz. Anakart x670 Taichi hariç bu markaya güvenmiyorum. Daha öncesinde sorun yaşamıştım. İstediğim ürünleri tek tek alsam bu iki değişikliği yapınca zaten neredeyse aynı paralara geliyor. O yüzden bana göre F/P bir ürün değil. Teşekkür ediyorum öneriniz için.

Doğru alışveriş. Mesai sonrası o sınavı bende vericem muhtemelen. Umarım beklentimin üzerinde bir sistem fiyatlandırması olmaz.
Asrock iyi bir markadır. Güvenebilirsiniz.

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Hüseyin Garip
Asrock iyi bir markadır. Güvenebilirsiniz.
Marka kötü demek istemedim. Ben kötü bir tecrübe yaşadım anakart için bu markayı tercih ettikten sonra gerek servis gerek sorunun çözümü aşamasında. Benim için kara listede olan bir marka. Teşekkür ederim.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Marka kötü demek istemedim. Ben kötü bir tecrübe yaşadım anakart için bu markayı tercih ettikten sonra gerek servis gerek sorunun çözümü aşamasında. Benim için kara listede olan bir marka. Teşekkür ederim.
Anlıyorum hocam . Geçmiş olsun .

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Celal Smyrna

anakarti 6.4kya bunu alin her isinizi gorur.

yok illa x670e alicam derseniz de bu urun 10.2kya isinizi gorur daha fazla para basmaniza gerek yok.

(dedigim gibi ben olsam b650 olani alirim yari fiyatina)

islemci zaten belli en ucuz yerden 7800x3d

galaxin 42kya 4080 superi var bilindik marka olsun derseniz 47kya gigabyte modeli var ama +5k verilir mi derseniz verilmez.

ramde süpriz istemiyorsanız alacağınız model bu

ssd zaten varmis elinizde oyun performansina dogrudan etkisi olmadigindan elinizdekini kullanmaya devam edin bosuna masraf yapmayin.

normalde 750w guc kaynagiyla rahatlikla sistemi calistirirsiniz. ama garanti olsun istediginiz icin 850w guc kaynagi tercih edebilirsiniz. forumca en cok onerdigimiz ve bicok arkadasinda kullandigi marka olani da asagiya birakiyorum.

islemci sogutucuda da sivi sogutmanin pompa arizalariyla ugrasmamak icin bu deli alip gecebilirsiniz. bi cok arkadas da yine bu modeli kullaniyor ve memnun.

kasa konusunda da kuru plastik bi parca oldugu ve sogutma disinda performansa bir etkisi olmadigi icin bilindik en ucuz modeli alir gecersiniz. ben tavsiyemi birakayim diger arkadaslar daha uygun fiyata daha iyi kasa biliyorsa onlar da yardimci olsun.

fiyati toplamadim. toplamda size ne kadar maliyeti oluyor bu parcalarin artik siz bakarsiniz. kolay gelsin.

Son düzenleme:

Play Hard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ozan
Bütçe çok güzel, parçaları ayrı ayrı alır toplar vakit ayırırım diyorsan daha iyi olur bence hocam. Hatta bu şekilde belirttiğiniz bütçede 7950x3d işlemcili toplanabilir.

https://www.incehesap.com/msi-mag-x...dium=referral&utm_campaign=quickview&v=1.50.9 13000 TL

https://www.n11.com/urun/amd-ryzen-...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel 21500 TL

https://www.gaming.gen.tr/urun/3575...-ram-cmh32gx5m2b6000z30k/?ref=akakce&v=1.44.2 5500 TL

https://www.incehesap.com/lian-li-g...ci-sivi-sogutucu-g89-ga2t36b-00-fiyati-65759/ 6400 TL

https://www.teknobiyotik.com/kdv-in...x-3-0-pcie-5-0-guc-kaynagi-rj-0r30b00003.html 5000 TL

https://www.gaming.gen.tr/urun/4035...48szm6md9rsg-2-yil-birebir-degisim-garantili/ 43000 TL

https://www.tebilon.com/kioxia-1tb-exceria-pro-serisi-nvme-m2-ssd-7300mb-s-6400mb-s-lse10z001tg8/ 2900 TL

Kasa olarak mesh tavsiye ederim ama akvaryum modellerini de inceleyebilirsiniz. Soğutucu daha uyguna çekilebilir bütçe olarak uygun diye ekledim.

Son düzenleme:

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Hüseyin Garip
Bütçe çok güzel, parçaları ayrı ayrı alır toplar vakit ayırırım diyorsan daha iyi olur bence hocam. Hatta bu şekilde belirttiğiniz bütçede 7950x3d işlemcili toplanabilir.
Hem bütçe hem de vakit ayırırım @Play Hard. Daha önceki sistemlerimi de kendim topladım. Güncel olmasam da çok şeyin değiştiğini düşünmediğim için kendim kasayı toplayabileceğimi düşünüyorum. Tek eksik ya da sorun sistemin bileşenlerini toplamak. Onu da birlikte toplarız diye ümit ediyorum. İşlemci konusunda 7800x3d gayet yeterli gibi görünüyor şu anda . Ama bütçe yeterli gelir, fazla kalan bir tutar olursa neden olmasın? Teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için.

anakarti 6.5kya bunu alin her isinizi gorur.

yok illa x670e alicam derseniz de bu urun isinizi gorur daha fazla para basmaniza gerek yok.

(dedigim gibi ben olsam b650 olani alirim yari fiyatina)

islemci zaten belli en ucuz yerden 7800x3d

galaxin 42kya 4080 superi var bilindik marka olsun derseniz 47kya gigabyte modeli var ama +5k verilir mi derseniz verilmez.

ramde süpriz istemiyorsanız alacağınız model bu

ssd zaten varmis elinizde oyun performansina dogrudan etkisi olmadigindan elinizdekini kullanmaya devam edin bosuna masraf yapmayin.

normalde 750w guc kaynagiyla rahatlikla sistemi calistirirsiniz. ama garanti olsun istediginiz icin 850w guc kaynagi tercih edebilirsiniz. forumca en cok onerdigimiz ve bicok arkadasinda kullandigi marka olani da asagiya birakiyorum.

islemci sogutucuda da sivi sogutmanin pompa arizalariyla ugrasmamak icin bu deli alip gecebilirsiniz. bi cok arkadas da yine bu modeli kullaniyor ve memnun.

kasa konusunda da kuru plastik bi parca oldugu ve sogutma disinda performansa bir etkisi olmadigi icin bilindik en ucuz modeli alir gecersiniz. ben tavsiyemi birakayim diger arkadaslar daha uygun fiyata daha iyi kasa biliyorsa onlar da yardimci olsun.

fiyati toplamadim. toplamda size ne kadar maliyeti oluyor bu parcalarin artik siz bakarsiniz. kolay gelsin.
Vakit ayırıp tüm sistem parçalarını önermekle kalmayıp, satın alma linkine kadar attığınız için minnettarım. İlk mesajda birazdan parçaları toplayıp genel bir maliyet çıkarmaya çalışıcam. Mesai sonunda da aksilik olmazsa siparişi veririm. Tekrardan teşekkürler.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Arkadaşlar merhaba,

Konu başlığında da belirttiğim üzere 7800x3D işlemcili bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak 4090 bütçeyi çok artıracağı için tercihimi 4080 Süper’den yana kullandım. Belki 4070 Ti Süper de olabilir ama önceliğim 4080 Süper.

Marka takıntım yok ama bazı isteklerim var tabii ki.

Mesela;

- Ram konusunda CL 30 ve 6000 MHz Expo desteği istiyorum.
- Anakart konusunda B650 her ne kadar tüm ihtiyaçları karşılıyor ve öneriliyor olsa da almışken X670 serisi bir anakart alınması gerekli mi bilemiyorum. Ama aldıktan sonra değiştirmesi zor olan ürünler olduğu için iyisini alayım istiyorum.
- Sıvı soğutucu çok abartı bir fiyat olmaması durumunda ekranlı tercih edebilirim. Soğutma performansı yanında sessiz çalışması ve bu konuda rahatsız edici seviyede olmaması benim için önemli.
- Kasa konusunda 360 mm destekli, içerisinde fanları ile gelen ve kasa içerisine ekran kartı sığacak uygun bir ürün tercih edebilirim.
- Elimde Mp400 1TB Gen3 M2 SSD var. Gen4 bir M2 SSD eklemesi yapabilirim.
- FPS oyunları odaklı oynadığım için indirimde aldığım 360 Hz 0.5 ms monitörüm var. Ama siz de takdir edersiniz ki sistem yenilemesi yaptığımızda 2K gerekli olacağından iyi bir monitör tavsiyesi varsa onu da almak isterim. Oled monitör fiyatları sanırım biraz abartı. Tavsiyelere bu konuda da açığım açıkçası.

Sonuç olarak bütçeden ziyade sistem ve parçalar odaklıyım. Sistemin stabil çalıştığı, keşke demek yerine iyi ki dedirtecek bir sistem almak istiyorum. Kendim herhangi bir hazır sisteme bağlı kalmaksızın tek tek ürün bazlı yaptığım araştırmada 80-100k arası bir bütçenin yeteceğini ön görüyorum.

Siz değerli arkadaşların, kısıtlı bilgimin olduğu bu konuda değerli görüş, bilgi ve tavsiyelerini bekliyorum.

Herkese iyi forumlar,
Teşekkürler.
-Anakartta MSI güzeldir. B650 veya X670 lere bakabilirsiniz ama B650 gayet yeterli diye düşünüyorum. MSI B650 Tomahawk Wifi yada MSI B650 Gaming Plus Wifi gayet güzel. Tomahawk, Gaming Plus a göre 2 faz fazla ama Gaming Plus 7200 MHZ e kadar OC şansı veriyor. Hem de F/P. Amazonda indirimdeydi bi bak istersen. Fiyatı 7200 TL ama 6400 TL civarına düşmüştü sanırım.
-Arkadaşın dediği gibi RAM de Corsair Vengeance serisini DDR4 sistemlerden beri kulanırım, hiç bir sıkıntısını görmedim.
-SSD de Kingston gayet kaliteli bir üründür. Bu ürün 1 TB ve 7000/6000 okuma yazma değeri var ve VRAM e sahip.
-İşlemcin kuvvetli ve çok ateşli. Kimi arkadaşlar hava soğutma yeterli diyorlar ama böyle bir sisteme sıvı soğutma yakışır. MSI, NZXT vs. gibi markalar da var ama şu ürünü bir incele istersen. Fikrin olsun.
-Monitörde ben de çok araştırma yaptım. İlk defa Asus kullanacağım. Özellikleri hoşuma gitti.Sadece Vatan da var ve yeni bir ürün. Türkiyede incelemesi bile yapılmadı sanırım
-Kasa olarak daha önce sıvı soğutmayı üst tarafa sığdıramadığımdan dolayı ağzım yandı o yüzden böyle bir şey aldım. Linkte videosu da var. İzlemeni tavsiye ederim. 4 fanlı ve ARGB kontrolcüsü de mevcut ve çok geniş. Hem de dikey ekran kartı desteği de mevcut.

Ben satın almadığım yada kullanmadığım hiç bir ürünü tavsiye etmiyorum çoğu zaman. Aklında fikir oluşsun.

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Hüseyin Garip
-Anakartta MSI güzeldir. B650 veya X670 lere bakabilirsiniz ama B650 gayet yeterli diye düşünüyorum. MSI B650 Tomahawk Wifi yada MSI B650 Gaming Plus Wifi gayet güzel. Tomahawk, Gaming Plus a göre 2 faz fazla ama Gaming Plus 7200 MHZ e kadar OC şansı veriyor. Hem de F/P. Amazonda indirimdeydi bi bak istersen. Fiyatı 7200 TL ama 6400 TL civarına düşmüştü sanırım.
-Arkadaşın dediği gibi RAM de Corsair Vengeance serisini DDR4 sistemlerden beri kulanırım, hiç bir sıkıntısını görmedim.
-SSD de Kingston gayet kaliteli bir üründür. Bu ürün 1 TB ve 7000/6000 okuma yazma değeri var ve VRAM e sahip.
-İşlemcin kuvvetli ve çok ateşli. Kimi arkadaşlar hava soğutma yeterli diyorlar ama böyle bir sisteme sıvı soğutma yakışır. MSI, NZXT vs. gibi markalar da var ama şu ürünü bir incele istersen. Fikrin olsun.
-Monitörde ben de çok araştırma yaptım. İlk defa Asus kullanacağım. Özellikleri hoşuma gitti.Sadece Vatan da var ve yeni bir ürün. Türkiyede incelemesi bile yapılmadı sanırım
-Kasa olarak daha önce sıvı soğutmayı üst tarafa sığdıramadığımdan dolayı ağzım yandı o yüzden böyle bir şey aldım. Linkte videosu da var. İzlemeni tavsiye ederim. 4 fanlı ve ARGB kontrolcüsü de mevcut ve çok geniş. Hem de dikey ekran kartı desteği de mevcut.

Ben satın almadığım yada kullanmadığım hiç bir ürünü tavsiye etmiyorum çoğu zaman. Aklında fikir oluşsun.
Teşekkür ediyorum tavsiyeniz için. Çoğu üründe ortak noktada buluştuk diyebilirim. Emin olduklarımı fiyatları ile birlikte yazıp eksik olanları da not ederek ana mesajda sistemi paylaştım. Eksik olan parçaları da tamamlayıp satın almak istiyorum. Yardım ve destekleriniz için tüm herkese teşekkür ediyorum. Sağ olun arkadaşlar.

SİSTEM;
İşlemci: Ryzen 7 7800X3D - 12.699,01

Ekran Kartı: Galax GeForce 4080 Süper - 42.999,00

RAM: Gskill Trident Z5 Neo RGB 2x16GB CL30 6000 MHz - 5.999,15
Ya da
Corsair Vengeance 6000 MHz CL30 2x16 GB 5.499,00

Bilgisayar Kasası: Asus Tuf GT502 ücret ödemeden temin ediyorum.

SSD: Kingston KC3000 1TB 3.538,00

Sıvı soğutucu: ?

Güç Kaynağı: ?

Anakart: ?

Arkadaşlar tekrardan merhaba. Bazı işlerim sebebiyle ancak şu an müsait olabildim ve eksik parçaları da tamamlayıp artık sistemi satın almak istiyorum. Son halini aşağıya bırakıyorum, yorumlarınızı ve tavsiyelerini bekliyorum. Ona göre de değişiklik yaparak ya da değişiklik yapmadan satın alım işlemini gerçekleştirmeyi düşünüyorum.

Anakart: https://www.incehesap.com/asus-tuf-gaming-x670e-plus-wifi-gaming-anakart-fiyati-58680/
İşlemci: https://www.amazon.com.tr/dp/B0CJML...e=380333&creativeASIN=B0CJML6LQZ&linkCode=asn
Ekran Kartı: https://www.gaming.gen.tr/urun/4035...irebir-degisim-garantili/?ref=akakce&v=1.33.8
Ram: https://www.vatanbilgisayar.com/gsk...5-neo-rgb-ddr5-6000mhz-cl30-1-35v-pc-ram.html
Güç Kaynağı: https://www.itopya.com/corsair-rm10...-30-siyah-full-moduler-135mm-fanli-psu_u25016,
Sıvı Soğutucu: https://www.sinerji.gen.tr/deepcool...i-sogutucu-p-43847?utm_campaign=akakce&v=1.38
SSD: https://www.incehesap.com/kingston-...dium=referral&utm_campaign=quickview&v=1.39.5
Kasa: https://www.asus.com/tr/motherboards-components/cases/tuf-gaming/tuf-gaming-gt502/techspec/

Bu haliyle;
TOPLAM
₺95.240,40​

Son düzenleme:
Top Bottom