Neler Yeni

7800x3d için Anakart tavsiyesi

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
Arkadaşlar selamlar konu yukarıdaki gibi AM5 bir işlemciye geçicem bunun için bir anakart arıyorum sistem amacım oyun ve yayın b650 bir chipset düşünüyorum aşağıdaki anakart beğendim ne düşündüğünüzü merak ediyorum tavsiyelerinizi bekliyorum .
Eski sistemden yeni sisteme geçireceğim parçalar aşağıda onun dışında her şey yeni olucak .
Kullanmaya devam ediceklerim :
Kasa: Dark Maxima v12
Ekran kartı: RX6700XT
PSU : Corsair CV650W 80+bronze (İşlemci ve ekran kartına yeter diye biliyorum)
SSD : Kingston A2000 500GB

Yeni sisteme alıcaklarım :
İşlemci : Ryzen 7 7800x3d (belli)
Anakart Yeni.
Ram 6000 mhz 2x16 yeni .
İşlemci sıvı soğutucu yeni .
Totalde yeni alıcaklarıma 30 bin TL bütçe ayırıcam . Ana kartı baştan sağlam oyun için bir anakart seçmek istiyorumki günden güne fiyata göre diğer parçalarıda aliyim.
Uyumlu bir sistem olmasını istediğim için sizden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

Bende 7800x3d ile b650tomahawk wifi kullanıyorum bi sıkıntı sorun yaşamadım. Gen5 destegi yok onun haricinde bi eksigi yok. Uygun fiyatlı bulursan tuf b650 de seçebilirsin hangisi uygunsa

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende 7800x3d ile b650tomahawk wifi kullanıyorum bi sıkıntı sorun yaşamadım. Gen5 destegi yok onun haricinde bi eksigi yok. Uygun fiyatlı bulursan tuf b650 de seçebilirsin hangisi uygunsa
ram ve soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz acaba mağlum yaza giriceğiz . Bi tavsiyeniz varmıdır gen5 şuan için çok kullanılan bi teknoloji değil diye biliyorum zaten oyun oynuycağım için açıkcası öyle teknojilere çok önem vermiyorum temiz güzel sistem olsun yeter.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar selamlar konu yukarıdaki gibi AM5 bir işlemciye geçicem bunun için bir anakart arıyorum sistem amacım oyun ve yayın b650 bir chipset düşünüyorum aşağıdaki anakart beğendim ne düşündüğünüzü merak ediyorum tavsiyelerinizi bekliyorum .
Eski sistemden yeni sisteme geçireceğim parçalar aşağıda onun dışında her şey yeni olucak .

Anakart Yeni.
Ram 6000 mhz 2x16 yeni .
Totalde yeni alıcaklarıma 30 bin TL bütçe ayırıcam . Ana kartı baştan sağlam oyun için bir anakart seçmek istiyorumki günden güne fiyata göre diğer parçalarıda aliyim.
Uyumlu bir sistem olmasını istediğim için sizden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

B650E öneririm şahsen Gen5 desteği açısından.

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
B650E öneririm şahsen Gen5 desteği açısından.
gen5 in şuanda bana bir faydası olurmu sizce yoksa ileriye dönük olması açısındanmı mantıklı birde psu cv650 güç açısından bu sisteme yeterli olurmu ?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
gen5 in şuanda bana bir faydası olurmu sizce yoksa ileriye dönük olması açısındanmı mantıklı birde psu cv650 güç açısından bu sisteme yeterli olurmu ?
Gen5 ileriye dönük mantıklı olur, şimdilik gerekli değil.

Bütçe yeterse şunun fiyat da iyi bu arada.

CV650 ekran kartı değişmedikçe işini görür.

Dishonred

80+

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
Gen5 ileriye dönük mantıklı olur, şimdilik gerekli değil.

Bütçe yeterse şunun fiyat da iyi bu arada.

CV650 ekran kartı değişmedikçe işini görür.
çok teşekkürler.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,597
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Hocam bugün işinize yaramasa ilerde paça değiştirmek isterseniz işe yarar alabiliyorsanız gen 5 alın bence

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
En iyi seçenek.
bende öyle düşünüyorum X serisine çıkınca fiyat artıyor o yüzden b650 düşünüyorum bide oyun için ve uzun süre AM5 soketi götürür diye düşünüyorum ileride zaten bios güncellemesiyle yeni işlemcileride kullandırtır mantıklı olan o gibi .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bugün işinize yaramasa ilerde paça değiştirmek isterseniz işe yarar alabiliyorsanız gen 5 alın bence
tamamdır bir bakıcağım eğer bütçe durumuna göre uygun olursa dediğiniz gibi yaparım ama olmassa uzun süre götürücek bir sistem temelini oluşturup ordan devam ederim zaten bu işlemci ve anakart ile uzun süre giderim diye düşünüyorum mağlum günümüzde ekran kartı değiştirmek büyük lüks bende yeni aldım zaten .

Son düzenleme:

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,597
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
bende öyle düşünüyorum X serisine çıkınca fiyat artıyor o yüzden b650 düşünüyorum bide oyun için ve uzun süre AM5 soketi götürür diye düşünüyorum ileride zaten bios güncellemesiyle yeni işlemcileride kullandırtır mantıklı olan o gibi .
Mesaj otomatik birleştirildi:

tamamdır bir bakıcağım eğer bütçe durumuna göre uygun olursa dediğiniz gibi yaparım ama olmassa uzun süre götürücek bir sistem temelini oluşturup ordan devam ederim zaten bu işlemci ve anakart ile uzun süre giderim diye düşünüyorum mağlum günümüzde ekran kartı değiştirmek büyük lüks bende yeni aldım zaten .
Bu sistem sizi uzun süre idare eder tabi 1080p oynamam gibi takıntılarınız yoksa

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
Bu sistem sizi uzun süre idare eder tabi 1080p oynamam gibi takıntılarınız yoksa
vallahi öyle bir takıntım açıkcası yok genellikle CS2 ve Warzone gibi fps oyunları oynadığım için düşük çözünürlükte oynuyorum bir tek warzone 1080p oynuyorum o kadar cs2 yi daha düşük oynamak zorundasınız zaten rekabetçi oyun olduğu için. En fazla full hd bana oyunlarda fazlasıyla yetiyor.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,299
İsim
Mehmet Aslan

Anakart Yeni.
Ram 6000 mhz 2x16 yeni .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,192
Üyeler
140,785
Son üye
meedo
Top Bottom