Neler Yeni

7800x3d için Anakart tavsiyesi

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
bunu aldığım zaten gen5 m2 de almam lazım değil mi ? bendeki kingston a2000 gen4 ssd yi takamıyorum galiba bu anakarta.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,285
İsim
Mehmet Aslan
bunu aldığım zaten gen5 m2 de almam lazım değil mi ? bendeki kingston a2000 gen4 ssd yi takamıyorum galiba bu anakarta.
hocam gen 5 yuvasına gen 4 ssd takarsanız bir sorun olmaz korkmanıza gerek yok :D, ssd yine gen 4 ün desteklediği hızlarda çalışır gen 5 performansı vermez. Ama buna gerek yok zaten, çünkü anakartta 4 adet m2 yuvası var ve bunlardan sadece 1 tanesi gen 5 i destekliyor, diğer yuvalar gen 4 destekli.

ram ve soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz acaba mağlum yaza giriceğiz . Bi tavsiyeniz varmıdır gen5 şuan için çok kullanılan bi teknoloji değil diye biliyorum zaten oyun oynuycağım için açıkcası öyle teknojilere çok önem vermiyorum temiz güzel sistem olsun yeter.
Hocam sogutucu msi 360r v2 cinebench ltw 78-80 arası tutuyor oyunlarda 60i geçmiyor. Ram olarak xpg lancer 6400mhz cl 32 kullanıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
YAKUP HAN POLAT
Arkadaşlar selamlar konu yukarıdaki gibi AM5 bir işlemciye geçicem bunun için bir anakart arıyorum sistem amacım oyun ve yayın b650 bir chipset düşünüyorum aşağıdaki anakart beğendim ne düşündüğünüzü merak ediyorum tavsiyelerinizi bekliyorum .
Eski sistemden yeni sisteme geçireceğim parçalar aşağıda onun dışında her şey yeni olucak .
Kullanmaya devam ediceklerim :
Kasa: Dark Maxima v12
Ekran kartı: RX6700XT
PSU : Corsair CV650W 80+bronze (İşlemci ve ekran kartına yeter diye biliyorum)
SSD : Kingston A2000 500GB

Yeni sisteme alıcaklarım :
İşlemci : Ryzen 7 7800x3d (belli)
Anakart Yeni.
Ram 6000 mhz 2x16 yeni .
İşlemci sıvı soğutucu yeni .
Totalde yeni alıcaklarıma 30 bin TL bütçe ayırıcam . Ana kartı baştan sağlam oyun için bir anakart seçmek istiyorumki günden güne fiyata göre diğer parçalarıda aliyim.
Uyumlu bir sistem olmasını istediğim için sizden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

KARDOM AMD LANSMANI GIGABYTE İLE YTAPTI ŞAHSEN KUXENİMDE HAXIR SİSTEMDE BU ANAKARTI ALMISTIK DECMİSTİK BU DAHA GÜCLÜ MSİ BANA KALIRSA COK KİBİRLİ VE EGOLU BİR FİRMA BİR SORUN OLSA HALLETMİYORLAR ARKASINDA DURMUYORLAR ASUS VE GIGABYTE <3
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar selamlar konu yukarıdaki gibi AM5 bir işlemciye geçicem bunun için bir anakart arıyorum sistem amacım oyun ve yayın b650 bir chipset düşünüyorum aşağıdaki anakart beğendim ne düşündüğünüzü merak ediyorum tavsiyelerinizi bekliyorum .
Eski sistemden yeni sisteme geçireceğim parçalar aşağıda onun dışında her şey yeni olucak .
Kullanmaya devam ediceklerim :
Kasa: Dark Maxima v12
Ekran kartı: RX6700XT
PSU : Corsair CV650W 80+bronze (İşlemci ve ekran kartına yeter diye biliyorum)
SSD : Kingston A2000 500GB

Yeni sisteme alıcaklarım :
İşlemci : Ryzen 7 7800x3d (belli)
Anakart Yeni.
Ram 6000 mhz 2x16 yeni .
İşlemci sıvı soğutucu yeni .
Totalde yeni alıcaklarıma 30 bin TL bütçe ayırıcam . Ana kartı baştan sağlam oyun için bir anakart seçmek istiyorumki günden güne fiyata göre diğer parçalarıda aliyim.
Uyumlu bir sistem olmasını istediğim için sizden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
hocam gen 5 yuvasına gen 4 ssd takarsanız bir sorun olmaz korkmanıza gerek yok :D, ssd yine gen 4 ün desteklediği hızlarda çalışır gen 5 performansı vermez. Ama buna gerek yok zaten, çünkü anakartta 4 adet m2 yuvası var ve bunlardan sadece 1 tanesi gen 5 i destekliyor, diğer yuvalar gen 4 destekli.
tamamdır teşekkürler mağlum biz ddr4 te kaldığımız için yeni anakartlarla ilgili biraz cahillik var kusura bakma çok sağol yardımın için .

Hocam sogutucu msi 360r v2 cinebench ltw 78-80 arası tutuyor oyunlarda 60i geçmiyor. Ram olarak xpg lancer 6400mhz cl 32 kullanıyorum
çok sağol benim kasa 280 mm destekliyor en fazla ona göre bişeyler bakarım bende ramde bende xpg alıcam yada gskill alıcam büyük ihtimal.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,285
İsim
Mehmet Aslan
tamamdır teşekkürler mağlum biz ddr4 te kaldığımız için yeni anakartlarla ilgili biraz cahillik var kusura bakma çok sağol yardımın için .

çok sağol benim kasa 280 mm destekliyor en fazla ona göre bişeyler bakarım bende ramde bende xpg alıcam yada gskill alıcam büyük ihtimal.
rica ederim, bu bütçede x serisi anakartlara yönelmenizi tavsiye ederim :)

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
rica ederim, bu bütçede x serisi anakartlara yönelmenizi tavsiye ederim :)
tamamdır tavsiyeni kesinlikle dikkat alıcağım almışken bi daha almamak için fiyat farkında az olduğu için kesinlikle düşünücem.

bozkan

80+ Bronze

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
Vatan'da 8.300 TL bu anakart şuan

Elimde işlemci ve ddr5 ram olsa direkt alırdım ama, bu ikisi olmayınca test edemeyeceğim için almıyorum şuanlık
bende elimdekileri satıp topluycam ama fırsat bi ürün olursa gaming gecesi falan alıcam direk kenarda dursun diye çünkü fiyatların azalıcağı yok yükselmeye devam edicek gibi malesef.

bozkan

80+ Bronze
bende elimdekileri satıp topluycam ama fırsat bi ürün olursa gaming gecesi falan alıcam direk kenarda dursun diye çünkü fiyatların azalıcağı yok yükselmeye devam edicek gibi malesef.
Gaming gecesi nakit ile iyi oluyor hocam ama taksitli ödeme seçenekleri şimdiye kadar gördüğüm en yüksek vade farkını aldığından, tek çekim alışveriş yapmazsanız indirimsiz halinden bile daha pahalıya geliyor. Onu göz önünde bulundurmakta fayda var

barbaryo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Deniz Kerem
Gaming gecesi nakit ile iyi oluyor hocam ama taksitli ödeme seçenekleri şimdiye kadar gördüğüm en yüksek vade farkını aldığından, tek çekim alışveriş yapmazsanız indirimsiz halinden bile daha pahalıya geliyor. Onu göz önünde bulundurmakta fayda var
evet evet ben peşin alıyorum genellikle zaten malesef kredi kartım olmadığı için taksit yapamıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,879
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom