Neler Yeni

7800x3d için soğutucu önerisi

Scythe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mehmet Ünal
İstediğin herhangi bir uygulamayla hemen test yapıp atabilirim ,yol gösterici olur almadan önce.
hocam çok iyi olur ya çok sağ ol, cs2 valorant rdr2 witcher 3 cyberpunk gibi oyunlarda sıcaklığı görme şansımız var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

noctualar peerless assasin ve phantom spiritlerden daha mı iyi?

Sahibinden de sıfır kapalı kutu Noctua NH-D15s kule tipi soğutucular var al bunlardan 1 tane üstüne de 1 tane sıfır nf-a15 pwm fan alırsın 140mm tam senin bütçeye uygun olur hem soğutur hem sessiz kalır hem kaliteli mal kullanmış olursun. Ben olsam hava soğutma tercih ederim çünkü olası bir arızada sıvı soğutmayı komple söküp yollamanız lazım ama hava soğutmada en fazla fan bozulur onu da al yenisini tak geç
noctualar peerless assasin ve phantom spiritlerden daha mı iyi? bilmiyorum da

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Sercan GÖKALP
hocam çok iyi olur ya çok sağ ol, cs2 valorant rdr2 witcher 3 cyberpunk gibi oyunlarda sıcaklığı görme şansımız var mı?

Noctua dan daha tepe nokta bir hava soğutma markası yok dünyada. Testlerine bir bak arada evet uçurum bir fark yok hatta aradaki farkı gözardı edersen pearless assasin daha f/p ama Noctua okadar kaliteli bir iş çıkarıyor ki gerçekten sessiz ve aşırı kalteli. Eğer alırsan kutu içeriğini gördüğünde anlarsın nedemek istediğimi. Normalde yurt dışında bu NH-D15s i alınca Noctua ya mail atıyorsun faturanla beraber diyorsun ki bana bir fan daha yollar mısınız diye adamlar sana onu bile bedava yolluyor şaka gibi 😂 ama bize baş tabii ki 😂😂😂

Epiktetos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İshak Çakır

Bu oyunlardan hiçbiri yüklü değil bende . Son oyunlardan bir tek Banishers Ghosts Of New Eden yüklü . Bu oyunla ya da başka bir stres testi programıyla yapabilirim

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,213
İsim
Kerem Çavuş
Hocam sence Noctua U12A yeterli olur mu 7800X3D için?
dh15 , peerless assasinle yakın performansta olduğu için oyunda yeterli gibi gözüküyor , u12a nın tam performansını bilmiyorum dh15 e göre karşılaştırıp bakabilirsin hocam

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,197
İsim
.
dh15 , peerless assasinle yakın performansta olduğu için oyunda yeterli gibi gözüküyor , u12a nın tam performansını bilmiyorum dh15 e göre karşılaştırıp bakabilirsin hocam
Hocam DH15 çok çok büyük U12A ile neredeyse aynı performansta. Performans kaybı olmadan, ısınmadan kullanabilir miyim?

Scythe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mehmet Ünal
Bu oyunlardan hiçbiri yüklü değil bende . Son oyunlardan bir tek Banishers Ghosts Of New Eden yüklü . Bu oyunla ya da başka bir stres testi programıyla yapabilirim
hocam herhangi bir stres testi programı yüklü ise 5 dakikalık testin sonucunu atar mısınız

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,213
İsim
Kerem Çavuş
Hocam DH15 çok çok büyük U12A ile neredeyse aynı performansta. Performans kaybı olmadan, ısınmadan kullanabilir miyim?
Belki biraz undervolt gerekebilir tam bilemiyorum ama performans kaybı yaşayacağınızı sanmıyorum zaten testlerde de 7800x3d tam yüke girmiyor fark ettiyseniz

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,606
İsim
Muhammet Çağrı
bitfenix cube 360 en fp sıvı soğutmadır.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,213
İsim
Kerem Çavuş
Noctua dan daha tepe nokta bir hava soğutma markası yok dünyada. Testlerine bir bak arada evet uçurum bir fark yok hatta aradaki farkı gözardı edersen pearless assasin daha f/p ama Noctua okadar kaliteli bir iş çıkarıyor ki gerçekten sessiz ve aşırı kalteli. Eğer alırsan kutu içeriğini gördüğünde anlarsın nedemek istediğimi. Normalde yurt dışında bu NH-D15s i alınca Noctua ya mail atıyorsun faturanla beraber diyorsun ki bana bir fan daha yollar mısınız diye adamlar sana onu bile bedava yolluyor şaka gibi 😂 ama bize baş tabii ki 😂😂😂
dh15 fiyatları çok uçmuş ya 2 fanlı olarak hazır bu da tercih edilebilir ama peerless assasin fp olarak çok daha iyi ikisinden de

Son düzenleme:

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Sercan GÖKALP
dh15 fiyatları çok uçmuş ya 2 fanlı olarak hazır bu da tercih edilebilir ama peerless assasin fp olarak çok daha iyi ikisinden de

Bu attığın ile aynı fiyata çift fanlı NH-D15s yapabiliyorsun. Bu parayı vereceksen bunun yerine her türlü Noctua alınır çift 140 fan yaparsın

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,243
İsim
SEYF
Ryzen 7 7800x3d cpu alacağım soğutucu önerisine ihtiyacım var, benzer diğer konulara baktım ancak net bir sonuca ulaşamadım arkadaşlar, kule tipi soğutucu daha çok içime siniyor ama 7800x3d için yetersiz olacağını düşünen çok fazla insan var ben de emin olmak istiyorum, kasamda 360mm desteği yok 240mm aio önerir misiniz? veya thermalright phantom spirit 120 se bu işlemciyi soğutmaya yeter mi sizce?
DeepCool AK620 DİJİTAL CPU Hava Soğutucu 260w TDP 6 Bakır Isı Boruları Durum Göstergeli ve ARGB LED Şeritli Çift Kule CPU Soğutucu LGA 1700/1200/1151/1150/1155/AM5/AM4 için 120mm FDB Fan https://amzn.eu/d/dMThpof

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,213
İsim
Kerem Çavuş
Bu attığın ile aynı fiyata çift fanlı NH-D15s yapabiliyorsun. Bu parayı vereceksen bunun yerine her türlü Noctua alınır çift 140 fan yaparsın
Bu 140+120 noctuadan iyi zaten ama 2 tane 140 fanla denemek lazım dediğin gibi aynı paraya geliyor

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Yunus Şahin
Arctic 360 ile anca soğutabiliyorum ben bu işlemciyi. :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular