Neler Yeni

Yardım Ryzen 5 7500 F İçin kule tipi soğutma önerisi

Alucards

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eray
Hocam bu kule tipi soğutmayı alacağım da aldım diyelim işlemci sıcaklık değeri yine aynı şekil olursa ne yapmam gerek peki
düşmeme ihtimali yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben bu kule tipini alırım da almasına çok fena yer kaplayacak kasada bide kasa dar benim fotoğrafını çekip atayım istersen ramlere felan çarpma durumu olmaz demi bide kasama ve anakartıma uyumlu olur mu MSI 620 M-E PRO anakart var DDR 5
hocam egzoz fanına bakar şekilde koymuşsun sıcak hava dışarıya kasanın arkasından atılıyor. Şuanda soğutucun sıcak havayı işlemciye veriyor ve kasandaki sıcak hava dışarı yeterince iyi atılmıyor. soğutucu bu fotoğrafa göre sağ tarafa bakacak olursa işlevini daha iyi yapacaktır

Graft1903

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Bünyamin
Alıntıyı görüntüle
Böyle takarmısın fanı

Üstünde gelmişte yanlış takmışsın işte
Hocam kule tipi soğutucuyu ters mi çevirecem ben şimdi bu şekilde fan rame doğru mu bakacak

düşmeme ihtimali yok

hocam egzoz fanına bakar şekilde koymuşsun sıcak hava dışarıya kasanın arkasından atılıyor. Şuanda soğutucun sıcak havayı işlemciye veriyor ve kasandaki sıcak hava dışarı yeterince iyi atılmıyor. soğutucu bu fotoğrafa göre sağ tarafa bakacak olursa işlevini daha iyi yapacaktır
Hocam bu yüzden mi ısınıyor o zaman

codcubiri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Ömür
Hocam kule tipi soğutucuyu ters mi çevirecem ben şimdi bu şekilde fan rame doğru mu bakacak

Yani evet ters çevirmen lazım öyle test et bakalım kesin düşüş olucaktır

Alucards

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eray

evet ramlerine doğru bakması lazım fanların. Ve evet işlemcin bu yüzden daha çok ısınıyordur

Graft1903

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Bünyamin
Yani evet ters çevirmen lazım öyle test et bakalım kesin düşüş olucaktır
Hocam bu öndeki fanların takılışı doğru mu peki

Öndeki fanlar da böyle

Ekler

• IMG_20240723_223443.jpg
    IMG_20240723_223443.jpg
    2.6 MB · Hit: 9

codcubiri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Ömür
Hocam daha yapmadım ya kimisi doğru yönde takmışsın böyle kalsın diyor kimisi de senin gibi yönünü değiştir diyor
Öyle doğru yön olmaz dediğim gibi yapman lazım öyle fan takma şeklinide ilk defa görüyorum

Top Bottom