Neler Yeni

8+8+8 24 GB RAM dizilişi nasıl olmalı ?

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
Arkadaşlar 2x8 16 GB dual ramlerim vardı bugün 1 tane daha sipariş verdim Ram anakartım biomda yazıyor sizce yeni satın aldığım ramı hangi slota takmalıyım ?

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Reis bence bir tane daha al. Ramlerin dual channel özelliğini bozarsın diğer türlü. Ryzen işlemcilerde dual channel baya önemli performans kaybı yaşarsın muhtemelen.
Kesin yaşar mıyım hocam ?

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
Muhtemelen yaşarsın dual channel vs single channel videolarını izle ryzen işlmcilerde dediğimi anlarsın. 4x8 olarak kullanırsan sıkıntı olmaz.
Ben şimdilik dedim 1 tane sipariş vereyim ilerleyen zamanlarda da yeniden sipariş veririm dedim parayı toplayınca sen şimdi böyle diyince siparişi iptal edesim geliyor :D

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Fatih Ayhan
Çok büyük bir performans kaybı olmaz. Aldığınız rami takın, tekrar bütçeniz olduğunda aynısından 4.'ye tamamlarsınız. Çok da kasmaya gerek yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben şimdilik dedim 1 tane sipariş vereyim ilerleyen zamanlarda da yeniden sipariş veririm dedim parayı toplayınca sen şimdi böyle diyince siparişi iptal edesim geliyor :D
Hocam iptal edecek kadar bir şey yok ya. Bazı arkadaşlar abartmayı seviyor. Alın takın dursun ilerde tamamlayın en fazla 10 hadi 20 fps kaybedin ki ben 2 ramin dual diğer takılan ramin single çalışacağını düşünüyorum. Performans kaybı olmayadabilir. Olursa da pro espor oyuncusu değilseniz bir fark hissetmezsiniz.

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
Çok büyük bir performans kaybı olmaz. Aldığınız rami takın, tekrar bütçeniz olduğunda aynısından 4.'ye tamamlarsınız. Çok da kasmaya gerek yok.
Bende öyle düşünüyorum hocam fiyatı da indirimde şuan hepsiburada'da kingston fury beast 8 GB 3600 MHz 750 TL den 660 TL'ye düşmüş İnce Hesapta 800 Liraydı ne güzel indirimde bulmuşken almak istedim ve siparişi verdim. 1 Tane boş kalan Ram slotunu da daha sonra alacağım paramı toparladığımda.
Bide Yeni satın aldığım Slotu hangi slota takayım hocam fark eder mi 3'e taksam veya 4'e taksam?

Bende öyle düşünüyorum hocam fiyatı da indirimde şuan hepsiburada'da kingston fury beast 8 GB 3600 MHz 750 TL den 660 TL'ye düşmüş İnce Hesapta 800 Liraydı ne güzel indirimde bulmuşken almak istedim ve siparişi verdim. 1 Tane boş kalan Ram slotunu da daha sonra alacağım paramı toparladığımda.
Bide Yeni satın aldığım Slotu hangi slota takayım hocam fark eder mi 3'e taksam veya 4'e taksam?

Hocam iptal edecek kadar bir şey yok ya. Bazı arkadaşlar abartmayı seviyor. Alın takın dursun ilerde tamamlayın en fazla 10 hadi 20 fps kaybedin ki ben 2 ramin dual diğer takılan ramin single çalışacağını düşünüyorum. Performans kaybı olmayadabilir. Olursa da pro espor oyuncusu değilseniz bir fark hissetmezsiniz.
Yok be hocam e sporcu değilim öylesine takılan bir oyuncuyum oyun oynamayı seviyorum :D

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Fatih Ayhan
Anakartınızın kullanım kılavuzunda yazar nasıl takmanız gerektiği. Kılavuzu bulmakla uğraşmamak için direk kendi sitesinden kılavuzunu pdf olarak indirip bakabilirsiniz.

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
Anakartınızın kullanım kılavuzunda yazar nasıl takmanız gerektiği. Kılavuzu bulmakla uğraşmamak için direk kendi sitesinden kılavuzunu pdf olarak indirip bakabilirsiniz.
Şuan ki olan Dual ramleri 1 ve 3 slota takmışım 2.slot boş oraya takarım büyük ihtimalle hocam.

Timci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Fehim Şalış
Hocam anakartınızın yapısına göre 3 slot ram takarsanız mhz kaybı yaşayarak performans düşüşü yaşarsınız %90.

Top Bottom