Neler Yeni

8 RAM i 16RAM yaparsam FPS Artar Mı ?

Úrsula Corberó

80+ Bronze
Fps artar tabii ki de.

Úrsula Corberó

80+ Bronze
Kimisi artmaz diyor kimisi artar diyor bana 5/10 FPS artsa yeterlidir sürekli ram karşılaştırma videoları izliyorum hangisi doğru bilemiyorum.
Şöyle örnek veriyim ben de acer laptop vardı 4 gb rami vardı valo da droptan oynanmıyordu bi 4 gb daha taktım drop kesildi ama fps konusuna çok dikkat etmedim illaki 5 10 fps artmıştır diye düşünüyorum sonuçta ramin cl değeri ve frekansı da doğrudan fpsi etkiliyor siz ne tarz oyunlar oynuyorsunuz hikaye temalı mı yoksa rekabetçi oyunlar mı?

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Kimisi artmaz diyor kimisi artar diyor bana 5/10 FPS artsa yeterlidir sürekli ram karşılaştırma videoları izliyorum hangisi doğru bilemiyorum.
Eğer bilgisayarda oyun oynarken arkada pek bir şey açık değilse ve oynadığın oyun CS:GO falansa FPS pek etkilemez ancak Forza H4 / GTA 5 falan filan artık aklına ne kadar ağır oyun gelirse onları oynuyorsan %20 kadar bir performans artışı sağlayabilirsin.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Battlefield forza gibi oyunlarda takılmalar geçer sistem rahatlar arkada müzik bile açabilirsiniz :D

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Merhabalar iyi forumlar şu anki sistemimde 8 GB 3200 MHZ ram mevcut anlık takılmalar gibi problemler için +8RAM daha alacağım ama 400 TL para vereceğim sizce gerek var mı ?
2.sorum sistemim AMD şu an single channel dual channel yaptığım zaman FPS artışı görür müyüm Forza Horizon 4 ETS2 ve Valorant oynuyorum FPS artışı olmayacak ise almaya gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü 🤔
evet knk değer bence AMD de değer ama daha çok oyunların ram kullanımına bağlı

rookie27

80+ Gold
Eğer bilgisayarda oyun oynarken arkada pek bir şey açık değilse ve oynadığın oyun CS:GO falansa FPS pek etkilemez ancak Forza H4 / GTA 5 falan filan artık aklına ne kadar ağır oyun gelirse onları oynuyorsan %20 kadar bir performans artışı sağlayabilirsin.
Teşekkürler alıyorum o zaman
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet knk değer bence AMD de değer ama daha çok oyunların ram kullanımına bağlı
Alıyorum o zaman 360 TL gitti. 😐

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,124
Üyeler
140,143
Son üye