Neler Yeni

8bitdo Ultimate C - İnceleme

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Selim
İlk olarak konuyu buraya açtım fakat inceleme başlığını bulamadım eğer varsa öyle bir bölüm yönetici arkadaşlar konuyu taşıyabilirsiniz.
Ben bu gamepadi Banggood üzerinden ilk kullanıcı indirimiyle 1150tlye aldım. 2 adet rengi mevcut yeşil ve mor.
Benim için alma kriterlerinden biri şarj edilebilir pille gelmesi ve 25 saate varan kullanım sağlaması. Ve ek olarak zero deadzone modu.
Bir diğer mevzu ise xbox kolu alsam nerden baksan ekstra pil ve dongle parası çıkacaktı bütçe çok zolanacaktı.
1706348872730.png

Kutu içerisinden dongle kablo ve gamepadimiz çıkıyor.
IMG_20240127_121442.jpg

İlk olarak ölü bölge testi yaptım:
Ekran görüntüsü 2024-01-27 125950.png

Daha sonra zero deadzone modunu açıp test yaptım:
Ekran görüntüsü 2024-01-27 130223.png

Kalite olarak güzel xboxa benzer kalitede. Ağırlığını hissettiriyor. Forza horizon 5'de, Gta 5'de test ettim sorunsuz algılayıp çalıştı.
Titreşimi de tam güçte oldukça fazla.
Uzun kullanım testinde güncelleyeceğim ekstra test yapmamı istediğiniz bir şey varsa, sormak istediğiniz varsa konuya yazabilirsiniz.
IMG_20240127_131054.jpg

******Güncelleme******
X input gecikme testi sırasıyla kablolu ve kablosuz:
kablolu.png
kablosuz.png

Son düzenleme:

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
birkaç hafta içinde gamepad almayı düşünüyorum aklımda bulunsun

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Selim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel duruyor drift problemi çıkarmayan analoglar vardı demi bunda
Kusura bakma konuya mesaj bildirimi gelmemiş. O dediğiniz analoglar hall effect bulunan ultimate versiyonunda var bununki normal analog. Bu ultimate c modelinin ultimateden farkı BT, şarj istasyonu ve hall effect joystick yok, bir nevi lite denebilir. Ve ek olarak ultimate versiyonunun yazılımı var baya özelleştirilebilir ve şık. Malzeme kalitesinin aynı olduğunu belirtmiş marka.
Ultimate Hall effect versiyon: https://www.8bitdo.com/ultimate-2.4g-wireless-controller/
Ultimate c versiyon: https://www.8bitdo.com/ultimate-c-2.4g-wireless-controller/

Son düzenleme:

CupOk

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
.
Fotoğrafta d pad çok kalitesiz duruyor. Elde verdiği hissiyat nasıl

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Selim
Fotoğrafta d pad çok kalitesiz duruyor. Elde verdiği hissiyat nasıl
Benim hoşuma gitti fotoğraf biraz flaşın azizliğine uğramış gibi. Fakat tuşları daha yumuşak xboxa göe.

Son düzenleme:

CupOk

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Selim
Bağlantıda kopma, gecikme yaşamadın galiba
Henüz bunlar için erken uzun kullanımda çıkar fakat şimdilik hiçbir sorun yok. Ölü bölge yok modu harika. Dongle hep pcde zaten açma tuşuna tıkladığım an ufak bir titreşim ile uyanıyor anında bağlanıyor.

samuraikek

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Umut Şener
Kusura bakma konuya mesaj bildirimi gelmemiş. O dediğiniz analoglar hall effect bulunan ultimate versiyonunda var bununki normal analog. Bu ultimate c modelinin ultimateden farkı BT, şarj istasyonu ve hall effect joystick yok, bir nevi lite denebilir. Ve ek olarak ultimate versiyonunun yazılımı var baya özelleştirilebilir ve şık. Malzeme kalitesinin aynı olduğunu belirtmiş marka.
Ultimate Hall effect versiyon: https://www.8bitdo.com/ultimate-2.4g-wireless-controller/
Ultimate c versiyon: https://www.8bitdo.com/ultimate-c-2.4g-wireless-controller/
Ultimate olanını 2 bin altında getirebilme şansı var mı

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,593
İsim
Bilal Tepe
İlk olarak konuyu buraya açtım fakat inceleme başlığını bulamadım eğer varsa öyle bir bölüm yönetici arkadaşlar konuyu taşıyabilirsiniz.
Ben bu gamepadi Banggood üzerinden ilk kullanıcı indirimiyle 1150tlye aldım. 2 adet rengi mevcut yeşil ve mor.
Benim için alma kriterlerinden biri şarj edilebilir pille gelmesi ve 25 saate varan kullanım sağlaması. Ve ek olarak zero deadzone modu.
Bir diğer mevzu ise xbox kolu alsam nerden baksan ekstra pil ve dongle parası çıkacaktı bütçe çok zolanacaktı.
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Kalite olarak güzel xboxa benzer kalitede. Ağırlığını hissettiriyor. Forza horizon 5'de, Gta 5'de test ettim sorunsuz algılayıp çalıştı.
Uzun kullanım testinde güncelleyeceğim ekstra test yapmamı istediğiniz bir şey varsa, sormak istediğiniz varsa konuya yazabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle
Çok tatlı la yerim bunu

Xtremex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Extreme
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Merhaba, hayırlı olsun ben de almayı düşünüyorum ama tuşları sert diyorlar doğru mu?
Ultimate bt versiyonunun 2.4g hızı 250hz yani 4ms gecikme, ultimate C modeli ise 100hz yani 9ms(aradaki pil ömrü farkı buradan kaynaklanıyor, Xbox da 7ms 125hz overclocksuz :).
Senden ricam bu videodaki şeyi deneyip sonuçları paylaşabilir misin?
Gamepad gecikme testi programı:
Hidusbf overclock programı:

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Selim
Merhaba, hayırlı olsun ben de almayı düşünüyorum ama tuşları sert diyorlar doğru mu?
Ultimate bt versiyonunun 2.4g hızı 250hz yani 4ms gecikme, ultimate C modeli ise 100hz yani 9ms(aradaki pil ömrü farkı buradan kaynaklanıyor, Xbox da 7ms 125hz overclocksuz :).
Senden ricam bu videodaki şeyi deneyip sonuçları paylaşabilir misin?
Gamepad gecikme testi programı:
Hidusbf overclock programı:
Dpad ve joystickler baya yumuşak bunu net diyebilirim test sonuçlarını da şu şekil paylaşayım.
Ocli ocsiz hiçbir şey fark etmedi hocam. Kablolu 3-4ms kablosuz bu şekilde konuya alta ekledim. Başka istediğiniz bir şey varsa bakabilirim.
1707432647475.png

Son düzenleme:
Top Bottom