Neler Yeni

8k ile masaüstü bilgisayarı yükseltmek için donanım önerisi

Helazimus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Haktan Öker
Bütçe
8000
Dostlar merhaba. Öncelikle, bilgisayar donanımları hakkında pek bir bilgim yok. Sıfırdan biraz fazlayım. Önceden laptop kullanıyordum. Kısa bir süre önce dayımdan eski masaüstü bilgisayarını aldım. Bilgisayarın ne zaman alındığını bilmiyorum fakat biraz eski. Bu yaz tatilinde finallerden sonra 2-3 ay çalışmayı planlıyorum. Maaşımın bir kısmıyla da bu bilgisayarı yükseltmek istiyorum.

Bilgisayarı kullanma amacım, genelde kripto para takip etmek. Web site tasarlama konusuna da ilgim var. Genelde kullanım amacım bu. Kardeşim bazen lol oynuyor fakat bilgisayar şu an bile 60fps oynattığı için (pek kasmıyor, bence yeterli) bunu pek dikkate almanıza gerek yok. Bilgisayarda bazen donmalar oluyor, bazı programlar ve dosyalar yavaş açılıyor. Bir de kasanın kendisi de biraz eski. Sanırım bir noktada onu da değiştirmem gerekli.

Bu ön bilgilerden sonra soracağım soru şu; bu bilgisayarın parçalarını yükseltirken hangi sırayı takip etmeliyim? Önce hangi parçayı yükseltmeliyim? Bunun dışında toplam bütçem muhtemelen 6-8k civarı olacak. Yaklaşık bu civarlarda olacak şekilde de donanım önerilerine açığım(Eğer performansımı ve bilgisayar kullanım ömrünü açık ara artıracaksa 2-3k yukarı çıkabilirim). Bilgisayarın şu anki donanımları aşağıda verildi;

İşlemci: Intel Pentium E6700 3.2GHZ
Anakart: Pegatron IPM41-D3
Ram: Corsair cmx4gx3m1a1600c9 - 4 gb'lık ram
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 5450 512mb
Depolama: Samsung HD322HJ 320GB HDD
Güç Kaynağı: FSP250-60HSN 250 WATT

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sat bunu direkt yükselebilecek parça yok. Piyasası ne bilmiyorum ama elinde sattıktan sonra 10K falan olursa sadece ekran kartını ikinci el alıp belki 2060 olmaz ise 1660Super sistem toplarsınız rahatça

Helazimus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Haktan Öker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yükseltme yapılabilecek gibi değil. sat ve hazır sistem bekle...;)
Bence bilgisayarını yükseltme elindekileride sat yeni pc al
Sat bunu direkt yükselebilecek parça yok. Piyasası ne bilmiyorum ama elinde sattıktan sonra 10K falan olursa sadece ekran kartını ikinci el alıp belki 2060 olmaz ise 1660Super sistem toplarsınız rahatça
O kadar kötü mü bilgisayar ya :oops::ROFLMAO: Teşekkür ederim herkese cevaplarından dolayı, öyle yapayım madem :)

Top Bottom