Neler Yeni

Çözüldü✓ 9 aylık internet sorunu!! çözüme ihtiyacım var

wier.esen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Refik
interneti aldığımızdan bu güne kadar yani başlıktada belirttiğim gibi 9 aylık bir internet sorunumuz var
abartısız bir şekilde her gün sabah saat 08:00 arasından akşam saat 18:00'a kadar sürekli olarak bir kompa sorunu var bugün 18.03.2021 tarihi saat 8:54 şuan 54 dakika içerisinde 14 kere gitti geldi daha da gidiyor ve de belirttiğim saatler dışında gece boyu hiçbir kopma sorunu yok sabit kalıyor
müşteri hizmetlerini defalarca aradım gelen ekipler kablolarda modemde eve gelen kablonun portunda vs hiçbir problem sorun olmadığını söylediler
geçen hafta gelen arkadaşlar altyapının benim kullandığım paket hızını yani 35mbps'e yetişemediğini bu yüzden 16mbps'lik pakete geçersek bu problemin çözüleceğini söylediler müşteri hizmetlerini tekrar aradım altyapınız 74megabite kadar destekliyor denildi ardından ben modemde sorun olabileceğini düşünerek servisini aradım ve SNR Margin değerinin en az 15 olması gerektiğini aksi takdirde bağlatında sık sık sorun yaşayacağımızı söylediler bunu da müşteri hizmetlerinden yükselttireceğimi söylediler yeniden aradım durumu izah ettim telefondaki kişi yine konuyu geçiştirdi ve arıza kaydı oluşturdu yani 2 gün önce yeni bir arıza kaydı oluşturuldu dün sabah da aradılar arayan kişiye de ben altyapının bu kadar desteklediğini belirttim o da bana
(o hız dolaba 300-400metre yakın olan modemler için geçerlidir müşteri hizmetlerini tekrar arayın sizin evin dolaba uzaklığını öğrenin eğer 1km uzaklığındaysa internet hızınızı düşürtmek zorundasınız dedi)
MODEM- zyXEL VMG8324-B10A
İSS- Türk Telekom
ben ne yapacağımı şaşırdım kaldım artık aylık 104tl 35mbps kullanamadığımız internete (onda da 16mbps veriyor) boşa para vermek istemiyoruz evde ders çalışan çocuklar telefon, iş görüşmeleri yapan insanlar var onlar da zor durumda kalıyor
bu konuda bana yardımcı olabilecek kişiler varsa aranızda eğer lütfen yorumlarınızı belirtin bende ona göre adım atıyım cidden bıktım şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Modem eski mi? Modem yüzünden kopma oluyor olabilir.

wier.esen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Refik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modem eski mi? Modem yüzünden kopma oluyor olabilir.
görseldeki modemi kullanıyoruz türk telekomun verdiği modem
maxresdefault.jpg
yn

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Berkecan Ergin
modem mi değişseniz acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada ben hiçbir internet sağlayıcınısın verdiği modemi önermem. hele son bir olay yaşadım sıf bu olaydan dolayı kabloneti bıraktım kendım modem aldım. bence iyi bir modem alıp denemekte fayda var. alt yapınız 74 veriyorsa o hızı verir şahsen millenicoma geçtim. 72 dediler alt yapınız. bağlamaya gelen arkadaş 40 anca verır dedi. şuan 75 alıyorum misal.

Son düzenleme:

wier.esen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Refik
modem mi değişseniz acaba

bu arada ben hiçbir internet sağlayıcınısın verdiği modemi önermem. hele son bir olay yaşadım sıf bu olaydan dolayı kabloneti bıraktım kendım modem aldım. bence iyi bir modem alıp denemekte fayda var. alt yapınız 74 veriyorsa o hızı verir şahsen millenicoma geçtim. 72 dediler alt yapınız. bağlamaya gelen arkadaş 40 anca verır dedi. şuan 75 alıyorum misal.
sabah arkadaşın modemini deneyecem umarım düzelir eğer düzelirse de modemi değiştirecez mecbur ve farklı bir modem almayı düşünmüyorum ve sözleşme umarım çabuk biter bende millenicom'a geçmeyi düşünüyorum fakat daha bir buçuk yılı var bu arada modemi nereden nasıl değiştireceğimiz hakkında bilgi verir misiniz??

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Berkecan Ergin
sabah arkadaşın modemini deneyecem umarım düzelir eğer düzelirse de modemi değiştirecez mecbur ve farklı bir modem almayı düşünmüyorum ve sözleşme umarım çabuk biter bende millenicom'a geçmeyi düşünüyorum fakat daha bir buçuk yılı var bu arada modemi nereden nasıl değiştireceğimiz hakkında bilgi verir misiniz??
Hepsi burada üzerinden alabilirsiniz. Alt yapınız 74 destekliyor ise. Sorununda modem kaybaklı oldugunu düşünüyorsanız keenetic extra dsl modem var öneririm ben aşdkm memnunum. Ev 220metrekare her yerinden wifi çekiyor şuan

wier.esen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Refik
Hepsi burada üzerinden alabilirsiniz. Alt yapınız 74 destekliyor ise. Sorununda modem kaybaklı oldugunu düşünüyorsanız keenetic extra dsl modem var öneririm ben aşdkm memnunum. Ev 220metrekare her yerinden wifi çekiyor şuan
modem linki atar mısınız? ve evet 74mbps destekliyor fakat biz kendi tercihimiz ve bütçemize göre 35mbps'nin yeterli olacağını düşünerek onu kullanıyoruz ve de hızı düzelir diye 16'ya düşürmemizi söylediler yani şuan 16mbps net 35e sonra tekrar yükseltiriz düzelirse

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Berkecan Ergin
modem linki atar mısınız? ve evet 74mbps destekliyor fakat biz kendi tercihimiz ve bütçemize göre 35mbps'nin yeterli olacağını düşünerek onu kullanıyoruz ve de hızı düzelir diye 16'ya düşürmemizi söylediler yani şuan 16mbps net 35e sonra tekrar yükseltiriz düzelirse

Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB 4xFE VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router

bu devirde minimum 50 kullanmak lazım bence. Hatta maks ne hız alıyorsanız onu kullanmak daha iyi. Çünkü modemden uzaklaştıkça wifi ile bağlanıyorsanız hızınız düşecektir zaten

Link atamadım herhalde telefondayım. Pc geçince atarım yada bir arkadaş atarsa iyi olur

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Berkecan Ergin

A.h.m.e.T

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
AhmeT K
İlgilendiği Kategoriler
Ağ, network, iss , internet
SNR Marjin , up ve down değerlerini söyleyebilir misiniz belki değerler sınırdadır her zaman modeme bulmamak lazım

Garipbirfizikci

80+ Bronze
Çözülmediyse BTK'ya şikayet etme hakkı doğuyor, internet kimin üstüneyse onun btk hesabına girip şikayet talebi oluştur.

Top Bottom