Neler Yeni

A1 Ehliyeti almak hakkında sorular !

WhoCares

80+ Silver
Yazılı sınav derken neyi kastetdiğinizi anlamadım teorik sınav ve Direksiyon sınavı var
Yatırmak için teoriğe girmek şart mı bende bu ayın sonunda gireceğim de harç erken yatırabiliyorsak ne güzel
Erken yatırırsak geçemezsek bir daha mı harç yaptıracağız
yazılı sınav işte benim ehliyetim vardı önceden sadece motor ehliyetide eklettirdim o yüzden yazılı sınava girmedim ilk defa alıcaksan ehliyet mecbur gireceksin yazılı sınava sınvadan kalınca harç yanıyor ona göre :kekw:

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Normal ehliyet alınca a-1 geliyordu. A-2 daha sağlıklı olur

Rulep

80+ Gold
yazılı sınav işte benim ehliyetim vardı önceden sadece motor ehliyetide eklettirdim o yüzden yazılı sınava girmedim ilk defa alıcaksan ehliyet mecbur gireceksin yazılı sınava sınvadan kalınca harç yanıyor ona göre :kekw:
şimdi baktım da yatırabiliyorum teorik derslerini aldım aralığın son haftası gibi teorik sınava gireceğim ocakta girmem umarım girdiğim gün sonucu öğrenebilir miyim ve geçtim direksiyondan kalırsak yine de mi harç yanıyor

SUFİ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf K
5 aralıkta 18 yaşıma girdim ve artık ehliyet alabiliyorum. Fakat ben araba değil de motor ehliyeti almak istiyorum. Çünkü yakın bir zamanda motor satın alma ihtimalim araba almamdan daha yüksek.
A1 alacam ve kurs ücretleri ne kadar?
Nasıl bir süreç beni bekliyor ?
Zor bir sınav mı ?
Yılbaşından sonra fiyatlar artacak. Sizce şu ay içinde hemen halletmeli miyim ?
Ben geçen ay a2 ehliyet almak için bi sürücü kursuna sordum karakol masrafları dahil toplam 3.5-4 k fiyat çıktı. a2 ehliyet 600 cc motora kadar kullanabiliyorsun tavsiyem a2 alman. Özellikle ocak ayı gelmeden başvur çünkü 2023 fiyatlarında a2 ehliyetı 7.3k diye gördüm

WhoCares

80+ Silver
şimdi baktım da yatırabiliyorum teorik derslerini aldım aralığın son haftası gibi teorik sınava gireceğim ocakta girmem umarım girdiğim gün sonucu öğrenebilir miyim ve geçtim direksiyondan kalırsak yine de mi harç yanıyor
valla zırt bırt değişiklik yapiyorlar çokta hakim değilim ama hatırladığım kadarı ile 15 gün sonra açıklaniyor harçlar konusundan biraz tereddüt durumundayım hiç kalmadığım için yanıyormuydu yoksa kalınca tekrar sınav için kurs ücretimi ödeniyordu emin olamadım :kekw:

Rulep

80+ Gold
valla zırt bırt değişiklik yapiyorlar çokta hakim değilim ama hatırladığım kadarı ile 15 gün sonra açıklaniyor harçlar konusundan biraz tereddüt durumundayım hiç kalmadığım için yanıyormuydu yoksa kalınca tekrar sınav için kurs ücretimi ödeniyordu emin olamadım :kekw:
harçın yanacağını düşünmüyorum araştırdım bir konuya denk geldim 2018 de harç ödemiş almaya 2019 da gitmiş fark ücretini ödemesini istemişler. yarın sürücü kurslarına soracağım umarım böyle bir şey kaldırılmıştır

WhoCares

80+ Silver
harçın yanacağını düşünmüyorum araştırdım bir konuya denk geldim 2018 de harç ödemiş almaya 2019 da gitmiş fark ücretini ödemesini istemişler. yarın sürücü kurslarına soracağım umarım böyle bir şey kaldırılmıştır
hayırlısı olsun kazasız belasız başarılar

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Semih
A1 almanın hiç bir mantığı yok. 125cc motor kullanmak için o kadar para vereceğine git araba ehliyeti al 50cc motor kullanabiliyorsun en azından. Ayrıca kurs fiyatı hakkında net bir şey söylenmesi doğru olmaz her kurs ayrı fiyat çeker arayıp sorman lazım.

orcun nos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orçun
Kural 18: Eski Konuları Yükseltmek
İstanbul’da şuan a1 8500 TL
Bence a2 al a2nin fiyatını sormadım ama çok az bir fark vardır sen diyorsun ki 4,5 sene sonra yükseltirim motor sürmeye başlıcağın zaman Max 1 yıl sonra 125 lik motor gitmiyor ya diceksin ve 4,5 yıl sonra belkide ehliyet 50,60k olucak yarının garantisi yok bence a2 al dostum

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,082
İsim
Oozdmrsm
Top Bottom