Neler Yeni

ACER NİTRO 5 an515-46 İŞLEMCİ SICAKLIĞI Lütfen yardım!

hk9cavs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Korkmaz
Arkadaşlar merhabalar ACER NİTRO 5 an515-46 laptop aldım Youtube da ki Donanım arşivi videosunu izleyerek fakat daha alalı 3 gün oldu. VALORANT oynarken hem de daha girer girmez. 5 dk sonra filan sıcaklık 92-93lere çıkıyor. Bende Turbo Boostu kapatarak bu sorunu tamamen çözdüm şuanda 63ü filan geçmiyor fakat bu seferde 250-280 FPS alırken şimdi 130larakadar düştügü oluyor . Bu Turbo Boostu kapatmadan ve FPS düşmeden işlemci sıcaklıgımı nasıl düşürebilrim . Bu arada soğutucu da kullanıyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Alperen
Arkadaşlar merhabalar ACER NİTRO 5 an515-46 laptop aldım Youtube da ki Donanım arşivi videosunu izleyerek fakat daha alalı 3 gün oldu. VALORANT oynarken hem de daha girer girmez. 5 dk sonra filan sıcaklık 92-93lere çıkıyor. Bende Turbo Boostu kapatarak bu sorunu tamamen çözdüm şuanda 63ü filan geçmiyor fakat bu seferde 250-280 FPS alırken şimdi 130larakadar düştügü oluyor . Bu Turbo Boostu kapatmadan ve FPS düşmeden işlemci sıcaklıgımı nasıl düşürebilrim . Bu arada soğutucu da kullanıyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
knk laptoplarda normal ki o sıcaklıklar

Jyadaus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Alperen ŞAHİN
acer aspire 7 kullanıcısıyım oyun oynarken 88-93 arası gidip geliyor işlemci. 2 yıl oldu bir problem yok.

BySnike

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan
Acer soğutma anlamında çok başarılı değil bende asus rog strix var turbo boostta en fazla 80 dereceleri görüyordum. Kapatınca 60 70 derecelerde takılıyor. Zaten o modelin ekranı 144hz diye biliyorum. Yani sana bir şey katmaz 280 300 fpsler bilgisayarın çok ısınmasınki uzun ömürlü kalsın sadece senin gönlün rahat etsin diye 100 150 fps artırıp bilgisayarın ömrünü kısatlmaya gerek yok bence. Hayırlı forumlar.

hk9cavs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Korkmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acer soğutma anlamında çok başarılı değil bende asus rog strix var turbo boostta en fazla 80 dereceleri görüyordum. Kapatınca 60 70 derecelerde takılıyor. Zaten o modelin ekranı 144hz diye biliyorum. Yani sana bir şey katmaz 280 300 fpsler bilgisayarın çok ısınmasınki uzun ömürlü kalsın sadece senin gönlün rahat etsin diye 100 150 fps artırıp bilgisayarın ömrünü kısatlmaya gerek yok bence. Hayırlı forumlar.
Bende öyle düşünüyorum tesekkur ederım hayırlı geceler ıyı forumlar

KaveLeoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Burak YAŞAR
Hocam fps sabitleyerek oynamayı dene (g-sync, freesync) 250 fps almak yerine ekran hzsi kadar alsan yeter. Bide bol fanlı bir laptop soğutucusu al 3-5 derece fark ediyor bazen.

hk9cavs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Korkmaz
Hocam fps sabitleyerek oynamayı dene (g-sync, freesync) 250 fps almak yerine ekran hzsi kadar alsan yeter. Bide bol fanlı bir laptop soğutucusu al 3-5 derece fark ediyor bazen.
tamamdır öyle yapayım tesekkur ederım hocam cevabın için. Ben sadece şaşırdım bu dereceleri görmeye yeni bir pc diye acaba bir problem mi var diye düşünmüştüm

KaveLeoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Burak YAŞAR
tamamdır öyle yapayım tesekkur ederım hocam cevabın için. Ben sadece şaşırdım bu dereceleri görmeye yeni bir pc diye acaba bir problem mi var diye düşünmüştüm
Son olarak istersen bide güzel bi termal macun alıp 1-2 belki 3 derece daha düşürebilirsin.

hk9cavs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Korkmaz

TİTAN.

80+ Platinum
Kanka o değerler normal değil ideal kabul gören değer 80 ile 90 derece arasıdır cihaz için değişim isteyin
FPS droplar sıcaklıktan dolayı oluyor
Yapılabilecek her şeyi yapmışsın termal macun filan diyenleri tınlama cihaz 0 termal macunu ihtiyacı olmaz
Kasa hakkında konuşanlar ise konuşmasın kasa güzel bir kasa

KaveLeoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Burak YAŞAR
Kanka o değerler normal değil ideal kabul gören değer 80 ile 90 derece arasıdır cihaz için değişim isteyin
FPS droplar sıcaklıktan dolayı oluyor
Yapılabilecek her şeyi yapmışsın termal macun filan diyenleri tınlama cihaz 0 termal macunu ihtiyacı olmaz
Kasa hakkında konuşanlar ise konuşmasın kasa güzel bir kasa
Dandik macun olabilir. Niye tınlamasın bizim dediğimizi. Değişim imkanı varsa değiştirsin tabi.

hk9cavs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Korkmaz
Teşekkur ederım cevaplarınız ıcın muhakeme yapıp karar verıcem bır kac test daha yaptıktan sonra eyvallah hayırlı aksamlar

Top Bottom