Neler Yeni

Acer nitro 5 an515-55 16 gb ram fps düşük

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Thor
sistemde fps sıkıntısı var, harici monitöre bağladım sorun kısmen düzeldi ama kendi ekranında sorun devam ediyor mux switch olmadığından monitörde benim olmadığından farklı bir çözüm gerekiyordu ramleri dual yapacağım fakat 16 gb tek kanal ram takılı 8 gb ram daha takarsam sorun düzelir mi yoksa 16 mı takmam gerekiyor, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
laptobun ozellıklerını tahmın etmece mi oynuyoruz

şahin doğan

80+ Platinum
Düşükten kastınız hangi oyunda FPS kaç mesela ?
16+16 Yaparsanız biraz absürt olur ama FPS farkı hissedilir derecede artar.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
güzel kardesım sorunu anlamak ıcın sistem ozellıklerını de bıze bıldırmelısın kı her seyı detaylıca düşünelim. 2 . olarak harici monitör kullanmakla fpsın baglantısı yok ekran hz kaç hz bagladıgın monıtorun ekran hz kac hz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

oynadıgın oyunda pencere modu varsa pencere modun da kalmıs olma durumunu kontrol ettinmi

şahin doğan

80+ Platinum
güzel kardesım sorunu anlamak ıcın sistem ozellıklerını de bıze bıldırmelısın kı her seyı detaylıca düşünelim. 2 . olarak harici monitör kullanmakla fpsın baglantısı yok ekran hz kaç hz bagladıgın monıtorun ekran hz kac hz ?

oynadıgın oyunda pencere modu varsa pencere modun da kalmıs olma durumunu kontrol ettinmi
Modeli başlığa yazmış zaten.
1650 Ti ile 10300H

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Thor
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düşükten kastınız hangi oyunda FPS kaç mesela ?
16+16 Yaparsanız biraz absürt olur ama FPS farkı hissedilir derecede artar.
rust oyununda 40 50 arası fps alıyorum ayarlar fark etmeksizin harici ekranda 70 80 e kadar çıkıyor..

harici monitör kullanmak ile fps in bağlantısı yok muymuş. :D

şahin doğan

80+ Platinum
rust oyununda 40 50 arası fps alıyorum ayarlar fark etmeksizin harici ekranda 70 80 e kadar çıkıyor..
Bu sorunun tamamen haricisi ekran ile bağlantısı olduğunu zannetmiyorum. Bağladığınız monitörün çözünürlüğü 1080P mi ?
Bi 16 Ram ile çözülecek sorun değil gibi.

TunaFLİX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Tuna ÖZALP
sistemde fps sıkıntısı var, harici monitöre bağladım sorun kısmen düzeldi ama kendi ekranında sorun devam ediyor mux switch olmadığından monitörde benim olmadığından farklı bir çözüm gerekiyordu ramleri dual yapacağım fakat 16 gb tek kanal ram takılı 8 gb ram daha takarsam sorun düzelir mi yoksa 16 mı takmam gerekiyor, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Dost çözersen benim de haberim olsun, cihaz aynı sorun aynı ayrı yetten sadece lolde yaşıyorum seçim ekranı bitip yükleme ekranına geçince ekranım pixel pixel oluyor 2 alt tab atıyorum düzeliyor lolde fps 110-90 arası valoda 120-100 ayarları yükseltip düşürmek fark ettirmiyor.
Dual ram performansı arttırır diyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Thor
Dost çözersen benim de haberim olsun, cihaz aynı sorun aynı ayrı yetten sadece lolde yaşıyorum seçim ekranı bitip yükleme ekranına geçince ekranım pixel pixel oluyor 2 alt tab atıyorum düzeliyor lolde fps 110-90 arası valoda 120-100 ayarları yükseltip düşürmek fark ettirmiyor.
şuan deniyorum harici ekran düzeltiyor, onun dışında 4 gb ram eklemesi yaptım çok fark etmedi şimdi 16 gb ram eklemesi yapacağım yazarım birazdan sonucu

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Fatih Ayhan
Modeli başlığa yazmış zaten.
1650 Ti ile 10300H
Konudan kısmen bağımsız fakat söylemek isterim ki başlığa yazılan model tam değil. AN515-55-??? bu şekilde modelin kalanını da yazması gerekiyor. AN515-55 şeklinde arattım fakat farklı varyasyonlar çıkıyor ve bu varyasyonların kimliği de AN515-55'den sonraki kodlar. Yanlışım varsa düzeltin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Thor
başka laptopumdan çıkarttığım 16 rami daha ekledim fps değerleri 10 15 arttı monitör takıncada aynı şekil fark ediyor fps, 2 çözüm var şuanlık rami dual yapmak yada monitör ile kullanmak, 8x2 ram ile değiştireceğim ben, başka çözümü olan varsa söylerse çok sevinirim

Top Bottom