Neler Yeni

🔥İndirim ACER Nitro Ryzen 7 6800H RTX 3070 Ti 17.3 İnç 33249 TL

Aliyılmaz

80+ Bronze
Bu benim için bir şey ifade etmiyor yaptığım test ortada
problem yaşayan çok fazla kişi var forumda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bu kadar niye büyütülüyor bu laptoplarda ısınma anlamış değilim. Biri kullanırken 70 çıkar biri kullanırken 80 çıkar burada etken sadece laptop soğutması değil. Altına laptop altlığı kullanıyor musun? Oda sıcaklığı nasıl? Ev içindeki hava akışı bile etkiler 2,3 derece. Evde klima varsa ki testlerde büyük ihtimal daha serin ortamda yapılmıştır ki her büyük youtube kanalı gidip testleri normal koşullarda yapar 20-22 derece üstünde olmaz ortamları. Adam gidip 30 derece ev koşulunda test edip paylaşmaz ki cihazı. Yazın bu sıcaklıklar oluyor sadece.

Bir de bu laptop fiyat performans laptobu. Bu performansı bu fiyata alıp bir de 50binlik cihazın soğutma değerini nasıl bekliyorsunuz aklım almıyor. İçinde sıvı metal macun veya son model kaliteli termal macun yok. Asus Rog serisinde soğuk mesela bende var ama sıvı metal var içinde nedeni o. Ona da bu acer a koyduğun termal macunu koy aynı sıcaklığı elde edersin.

Ben bu laptobu alsam ilk iş çok kaliteli bir termal macun ile yeni de olsa laptop değişim yaparım. en az 5,6 derece fark eder ki bence daha fazla fark olacaktır.

He eğer sorunsuz serin bir laptop istiyorsanız bu performans ekran kartı ve işlemci gücüne sahip evde 30 derece iken. Buyrun gidin 40 50 bin verip legion veya rog serisi alın. Ventusların da bu laptopdan fazla serin çalışacağını sanmıyorum. 3,5 derece daha düşük çalışıyorsa o da soğutmadan ziyade ortam koşulları ve termal macun etkisidir.
katılmıyorum laptop altlığı ilede 90 derece oluyorsa çöpe atalım zaten ne gerek var sıfır laptopa ram takmak ve macun değiştirmek gerekiyorsa 5 bin daha verir düzgün bi model alırım rahat rahat kullanırım

Ekler

• 71.PNG
    71.PNG
    328.1 KB · Hit: 88
  • 6122.PNG
    6122.PNG
    53.1 KB · Hit: 90
Son düzenleme:

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Elimde laptop 3050ti lik laptobum olmasa bu laptobu alırdım ve üzerinde termal macun değiştirip azıcık uğraşla ayarla sıcaklık düşürüp oyunlarda ve kullanımda rahat ederdim. Sadece alıyım kullanayım diyenler bakmasın o zaman direk sıvı metal olan laptop araştırın. Diğerleri kesinlikle ısınacak çünkü. Diğer modeller de bugün 85 görür 6 ay sonra 90 görür ama görür ev ve ortam koşulları sıcaksa.

Elimdeki laptobu satsam bunu alırdım az uğraşırdım.

Aliyılmaz

80+ Bronze
sadece 2 hafta içerisinde bi ton konu açılmış bu laptop hakkında

Ekler

• 612221.PNG
    612221.PNG
    278.7 KB · Hit: 78
  • 8232.PNG
    8232.PNG
    34.6 KB · Hit: 76

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
problem yaşayan çok fazla kişi var forumda

katılmıyorum laptop altlığı ilede 90 derece oluyorsa çöpe atalım zaten ne gerek var sıfır laptopa ram takmak ve macun değiştirmek gerekiyorsa 5 bin daha verir düzgün bi model alırım rahat rahat kullanırım
Hangi laptobu alırsan al 90 derece göreceksin :) hepsini çöpe atabilirsin. İçinde sıvı metal yoksa veya turbo kapatmazsan (Ortam eğer 26 derece üstüyse evde, klima vs yoksa), kaliteli bir macun kullanılmayan her laptop o sıcaklıklara ulaşır. 5k fazlaya serin çalışanını bulamazsın 10k fazla vermen lazım :) katılıp katılmaman önemli değil, gerçek bu.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
açılan konu 2 :D ve bir ton mu oluyor o konuları gördüm cevap bile vermedim zaten müthiş bir inceleme videosu var tek RAM ile düşük performans alacağınızı bağıra bağıra söylüyorum oyun testini yaptığım şey için diğer konuları kullanıcı kaynaklı yorumlarım nasıl bir kullanım senaryosuna sahip onu da bilmek lazım

Veysel35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Veysel Tunç
Peki tek sorun soğutma mı arkadaşlar? Başka var mı problem diyebileceğiniz? Şikayetç olanlara soruyorum

Veysel35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Veysel Tunç
Geçmiş olsun. 32lere düşer diye beklerken ürün tükendi. Alan hayrını görsün

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
Çok mu kötü bu laptop almayı düşünüyordum

Hocam 15.6 inch olan modelini kullanıyorum (4. Günüm)
Sessiz modda yükte 80 derece cpu 72 derece Gpu oluyor.
Performans modunda 72 cpu 66 Gpu oluyor.

Sessiz mod gerçekten sessiz ben kullanıyorum tatmin ediyor.
Nitro yanıyor vs diyenler gerçekten boş yapıyor.

mdogan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
MEHMET
ben de altım iade ettim. 88 dereceden aşağı düşmedi sıcaklıklar. üstelik klimalı ortamda.

Kaçıranlar sevinsin,
Laptop daha biosda bile Feridun Düzağaç Alev alev ile açılıyor.
Daha da düşer fiyatı, adamlarda sattıkları malın ne olduğunu bildikleri için Hepsiburada depoya girer girmez 2 saate para iade geldi, bugüne kadar 2 günden önce iade görmedim. ( bu ay 4. İadem)

kışın kalifer olarak kullanırsınız cok avantajlı makine :D

alan alsın, aldım iade ettim, kesinlikle almam önermem.
fp isteyen hp victus 7640hs rtx 4060 alsın, baba oyunlarda 80 görüyor kullanıcılar stand olmadan, bu boşta 70'i geçiyor, yükte daha 5 dakikada 90 derece.

Benimki uzaydan falan mı geldi? Cihaz bildiğin serin çalışan bir alet. Bu senaryoda aklıma sadece şu geliyor 3070 ti laptoplar yeni cihazlar olmadığı için bazı stoklar eski olup zamanla termal macunu kurumuş olabilir yok gerçekten benim soğutma performansını en beğendiğim laptoplardan biri oldu.

Alıntıyı görüntüle

ÜRÜN HAKKINDA GÜNCEL TARİHLİ KULLANICI YORUMLARI

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
bizim leptoplar maalesef o sıcaklıklara düşmedi. boşta bile 60 derecelerde geziyordu

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Mete C. E.
ben de altım iade ettim. 88 dereceden aşağı düşmedi sıcaklıklar. üstelik klimalı ortamda.

bizim leptoplar maalesef o sıcaklıklara düşmedi. boşta bile 60 derecelerde geziyordu
:) neyse aynen iadeyi aldılar.
Kimseyi suçlamıyoruz ama birisi kral olsa kralın tuvalet terliği olmak için sıra bekleyenleri görmek eğlenceli oldu.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Asus Rog G513IE, sıvı metal termal macunlu laptobum var chrome açınca 55 60 derece görüyor (boşta 50-55 derece). Bu normal (olmaması lazım vs ama oluyor), Turbo açıyor çünkü Turbo kapatırsanız sıcaklık 15-20 derece düşer. AMD işlemcili olanlarda turbo modu kapatınca fps kaybınız aşırı olacağını sanmıyorum. Bendeki 85 86 derece görüyor ki tekrar söylüyorum macunu normal macun olmadığı için (diğerlerine göre serin). Acerdeki termal macunu buna koyun 95 görürüm.

Hala o zaman buna da o macunu koysalar, soğuk yapsalar vs diyen çok bilmişler için söylüyorum ekstra masraf bu üreticiler için ve 10k fark ödemeniz lazım. 33 bine 3070ti laptop alıp sürekli 1,2 yıl boyunca hem dual ram olsun, hem cpu 80 derece geçmesin hem gpu geçmesin diyen varsa teknolojiden bir haberdir. Gidin azıcık inceleme vs inceleyin.

Sizin istediğinizin bir önemi yok, böyle olmalı yok şöyle olmalı şu kadar para veriyorum demenizin de önemi yok. Bunlar giriş seviye fiyat performans laptopları (yurt dışı için ucuz laptoplar bizde pahalı sorun üreticide değil. dolar vs ekonomi), elbet belli noktalarda eksileri olacak. Bunu alan adam bunun dilinden anlayan olmalı. Hiçbir bilgisi olmayıp sorunsuz laptop isteyen 50k bandına gitsin ya da U işlemcili laptop alsın (aynı seviye ve uğraşmadan performans için).

Keşke biri gönderse bana şu laptobu da bir iki ayarla, termal macun değişimi ile fps, sıcaklık değerlerini ben de youtube da paylaşabilsem max 83 84 görürdü. Laptobum olmasa net alırdım bu modeli.

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Turhan Işık
Dual channel ram takmadığı sürece düşük fps normal.

Isınmaya gelince 85-90 derece laptoplar için gayet normal.

Bende hp omen 13700hx işlemcili rtx4080 laptop var 85-90 derece görüyor altta soğutucu ile.

Bırakın onu bugün masaüstü işlemciler bile 7600 mesela 240 mm sıvı soğutucu ile 85 derece görüyor ofiste kasamda.

Siz 70 derece bekliyorsanız o mümkün değil laptobta.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,354
Üyeler
147,872
Son üye
mete53
Top Bottom