Neler Yeni

Açık Liseye Geçince Cahil Kalacaksın Düşüncesi

melihsan

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
melih şan
her okulu bilmem ama evde çalışırsam çok daha başarılı olacağım ailem izin vermiyor. Okulda 8 saatte gördüğüm dersi evde 1 - 2 saatte çok daha iyisini öğrenirim imkanım olsa okulda 1 dk durmam kapıda 15 kişilik sınıf diyor 40 kişiyiz ders falan işlenmiyor öğretmenler virüs oldu geçen gün 2 günde toplam 4 ders falan işledik 12 ders falan boştu :)

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
Eğer okul vaktinin fazla olduğunu düşünüp, eve gelince bitkin hissedip çalışasınız gelmiyor ise bu herkeste var.
-

Açıktan iyi dereceler yapan tanıdıklarım var.
Şu pandemi bile nerdeyse açıktan öğretimdi ve o zaman verimli çalışıp, seviyenin üstüne kattın mı? (Lütfen dürüst ol beni kandırabilirsin ama kendini kandıramazsın.)

İyi bir yer istiyorsan ki hele ilk xx sıralar istiyorsan mırın kırın etmeden çalışacaksın.
hayır okulun süresiyle alâkalı bir şey değil hayatımdaki bir kaç sorundan dolayı.Yani ailesel de sıkıntı var benim özel hayatımda da.Verimli çalışmadım,ancak kendim zaman buldukça çalıştım.Düzensiz yani.Etkisi olmasa oldu ve elbette olan bilgimin üstüne bilgi kattım.Bu sorunlardan dolayı yaklaşık 4 aydır psikolağa gidiyorum.Yani durumunun gerçekten iyi olduğunu düşünmüyorum.Haberleri yok bundan.
Edit: İyi bir yer tutturma gibi büyük bi hedefim yok.18 20 yaş arasında yurtdışında ki bir kaç akrabamla iletişimdeyim gitmeyi düşünüyorum en kötü 2. yöntem olarak.

Son düzenleme:

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
Bu devirde örgün eğitim yeterli değil. Bence z kuşağı çok şanslı bilgiye erişimi çok hızlı istediği herşeyi saniyeler içerisinde öğrenebilecek bir zamanda dünyaya gelmiş Açıktan okumak bence çok mantıklı hareket olur kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz. 12 yıllık eğitim hayatında elde edeceğin birikimi belki 2-3 yılda alabilecek imkan zaman ve teknoloji var dünyada. Geri kalan zamanı kendine bir şey katarak seminerlere katılarak sertifikalar alarak geçirmek en mantıklı yöntem Şuanda düz eğitim almış bir genç üniversite mezunu olduktan sonra istediği işi bulabilmesi hayal gibi gelirken. Açıktan okumanın neyi zararlı anlamış değilim.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Malum partiyi destekliyorlarsa Allah kurtarsın kardeşim.
Bu ülkedeki hangi parti iyi merak ediyorum. Siyasetten gram anlamam ama c ile başlayan p ile biten partininde a ile başlayan p ile biten partiden pek farkı yok oda ülkeyi vergilerle geçindirecek dolarla alakalı hiçbirşey yapmayacak fiyatları düşürmeyecek. Her başkan aynı ne diyeyim türkiyedeyiz herkes kendini düşünüyor partilerde aynı şekilde kendini düşünüyor

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
Bu ülkedeki hangi parti iyi merak ediyorum. Siyasetten gram anlamam ama c ile başlayan p ile biten partininde a ile başlayan p ile biten partiden pek farkı yok oda ülkeyi vergilerle geçindirecek dolarla alakalı hiçbirşey yapmayacak fiyatları düşürmeyecek. Her başkan aynı ne diyeyim türkiyedeyiz herkes kendini düşünüyor partilerde aynı şekilde kendini düşünüyor
o kadar derine girmek istemiyorum.Ancak bu düşünceden çıkmadığınız sürece 20 değil 200 yıl bu şekilde devam edeceğinizin garantisini veriyorum.İyi günler,iyi forumlar.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
hayır okulun süresiyle alâkalı bir şey değil hayatımdaki bir kaç sorundan dolayı.Yani ailesel de sıkıntı var benim özel hayatımda da.Verimli çalışmadım,ancak kendim zaman buldukça çalıştım.Düzensiz yani.Etkisi olmasa oldu ve elbette olan bilgimin üstüne bilgi kattım.Bu sorunlardan dolayı yaklaşık 4 aydır psikolağa gidiyorum.Yani durumunun gerçekten iyi olduğunu düşünmüyorum.Haberleri yok bundan.
Edit: İyi bir yer tutturma gibi büyük bi hedefim yok.18 20 yaş arasında yurtdışında ki bir kaç akrabamla iletişimdeyim gitmeyi düşünüyorum en kötü 2. yöntem olarak.
Senin fikrin. Benim seçeneğim hocaların iyiyse yararlan kötüyse evden de yararlanabilirsin.

Top Bottom