Neler Yeni

Acil! Ekran kartı iadesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil Samet Öz
Merhabalar, sinerji bilgisayardan almış olduğum ekran kartını 14 gün koşulsuz cayma hakkımı kullanarak iade etmek istiyorum ancak firma iade talebimi kabul etmiyor. Firmanın sitesinde iade koşullarında 6502 nolu kanunun 9.maddesinde yazdığı gibi 14 gün koşulsuz cayma hakkım bulunuyor. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?

Riqel

80+
magazadan degil de websitesinden aldiysaniz, kutu icerigi zarar gormediyse kabul etmek zorunda. sebep olarak ne belirtiyorlar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil Samet Öz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet websitesinden aldım ve alırken bu şekilde iade hakkım olduğunu düşünerek almıştım
Ürünün ambalajı açıldığı için satılabilirliğinin bozulduğunu söylüyorlar ama ilk 14 gün koşulsuz iade hakkım var diye biliyorum.

Altan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Altan D.
Sadece ekran kartı aldıysanız iade etmeleri lazım olmadı tüketici hakem heyetine başvurun

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil Samet Öz
Başvuru oluşturdum. sizce olumlu dönüş alır mıyım ve sonuçlanması ne kadar sürer bilginiz var mı

Riqel

80+
Evet websitesinden aldım ve alırken bu şekilde iade hakkım olduğunu düşünerek almıştım
Ürünün ambalajı açıldığı için satılabilirliğinin bozulduğunu söylüyorlar ama ilk 14 gün koşulsuz iade hakkım var diye biliyorum.
sacmalamislar biraz sert konusun arayip, vatandan laptop alip kullanip 2-3 gun sonra iade etmek istedim kabul ettiler sebep bile sormadan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başvuru oluşturdum. sizce olumlu dönüş alır mıyım ve sonuçlanması ne kadar sürer bilginiz var mı
olumlu donus olur buyuk ihtimal ama 2 aya yakin surebiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil Samet Öz
sacmalamislar biraz sert konusun arayip, vatandan laptop alip kullanip 2-3 gun sonra iade etmek istedim kabul ettiler sebep bile sormadan

Yapma be 2 ay ne öyle çok uzun süreç

Riqel

80+
bolgeye gore daha erken de olabilir benim o civarlar surmustu, firmaya yazip cevap bekliyorlar. kart nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil Samet Öz

gerçekten saçmalık ürün yetkili servisinden iade belgesi istememi söylediler. Gigabyte yetkili servisini aradım ve iadeyi kabul etmek zorunda olduklarını teknik servisin bu durum için iade belgesi vermesinin gerekli olmadığı için vermeyeceklerini söylediler. Kabul etmek zorundalar diyorlar. Eğer etmezlerse tüketici haklarına şikayet oluşturun diyip geçiştirdi onlar da

bolgeye gore daha erken de olabilir benim o civarlar surmustu, firmaya yazip cevap bekliyorlar. kart nedir?
Gigabyte RTX 4060 EAGLE OC 8 GB

Altan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Altan D.
sinerji bilgisayarın iade koşullarına baktım şimdi de bunlar zaten bilgisayar parçası satmıyorlar mı paketi ambalajı açılmışsa geri almamak ne demek

Riqel

80+
direkt olarak aldigim urunun iadesini yapacagim diye belirt detay vermeden, sorarlarsa kullanilmadi de gec

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil Samet Öz
sinerji bilgisayarın iade koşullarına baktım şimdi de bunlar zaten bilgisayar parçası satmıyorlar mı paketi ambalajı açılmışsa geri almamak ne demek
İade koşullarında böyle bir madde var. Sundukları sebep saçma olmuyor mu? Bu maddeye göre
  • 27.11.2014 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin Cayma Hakkı başlıklı 9. maddesi şu şekildedir:
(1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

direkt olarak aldigim urunun iadesini yapacagim diye belirt detay vermeden, sorarlarsa kullanilmadi de gec
Eğer kabul etmeyip geri gönderirlerse ne yapacağım o zaman ?

Eğer kabul etmeyip geri gönderirlerse ne yapacağım o zaman ?

Riqel

80+
istanbuldaysan magazalarina gidip kendin birak daha rahat olur heralde gibi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,981
Üyeler
155,024
Son üye
DışGüçler