Neler Yeni

ACİL YARDIM! Bilgisayar açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer
Biostan ram hızını yükseltmek ve intel rapid özelliğini açmak istedim açtım biostan ve kaydettim sonra normal bir şekilde gircekken şöyle bi ekran geldi
1000028415.jpg

Ve beni onarım ekranına yolladı sıfırlamadan çözümü var mı

efeamaefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
efe can
Biostan ram hızını yükseltmek ve intel rapid özelliğini açmak istedim açtım biostan ve kaydettim sonra normal bir şekilde gircekken şöyle bi ekran geldi Alıntıyı görüntüle
Hocam biostan ayar yaptıysan bios ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirisiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Mustafa Gerçek
Windows hiç açılmadı mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam biostan ayar yaptıysan bios ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirisiniz.
Asus anakart ve sağ altta default yeri var ordan default ayarlara çektim eğer başka bir şey varsa söylerseniz sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows hiç açılmadı mı?
Hayır

Windows hiç açılmadı mı?
Hep attığım ekrana geçti

efeamaefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
efe can
Ramleri cıkarıp yeniden takabilirsin. Belki Emre hocam yardımcı olabilir.

@Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
Biostan ram hızını yükseltmek ve intel rapid özelliğini açmak istedim açtım biostan ve kaydettim sonra normal bir şekilde gircekken şöyle bi ekran geldi Alıntıyı görüntüle
Intel Rapid özelliğini açtıktan sonra Windows'u tekrardan kurman gerek. Kapatırsan sorunsuz açılmaya devam eder.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
İçinde dosyalarım var olmasa yapardım ama başka bir yöntem yoksa sıfırlayıp kurcam
Dosyaların boyutu çok mu büyük? Onları yedekleyebileceğin başka disk ya da flash bellek var mıdır elinde?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
Var

Ama nasil yapcam bilmiyorum
Şimdi format flashını takıp format ekranına giriyorsun. Girdikten sonra karşına gelen ilk ekranda Shift + F10 yapıyorsun. Karşına CMD ekranı geliyor. Oraya notepad yazıp enter'a basıyorsun. Not defteri açılacak. Açıldıktan sonra sol üst tarafta Dosya yazan yere tıklayıp Farklı Kaydet de. Ondan sonra karşına gelen ekranda Bu Bilgisayar yazan yere girip diskinin içine girip oradaki önemli verilerini flash belleğine ya da başka diske atabilirsin. Dosyalarının diske ya da flash belleğe yüklendiğinden emin ol. Onun içinde sağ tık yenile yapabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer
Şimdi format flashını takıp format ekranına giriyorsun. Girdikten sonra karşına gelen ilk ekranda Shift + F10 yapıyorsun. Karşına CMD ekranı geliyor. Oraya notepad yazıp enter'a basıyorsun. Not defteri açılacak. Açıldıktan sonra sol üst tarafta Dosya yazan yere tıklayıp Farklı Kaydet de. Ondan sonra karşına gelen ekranda Bu Bilgisayar yazan yere girip diskinin içine girip oradaki önemli verilerini flash belleğine ya da başka diske atabilirsin. Dosyalarının diske ya da flash belleğe yüklendiğinden emin ol. Onun içinde sağ tık yenile yapabilirsin.
Hocam herhalde şuan dosyaları atıyor çok sağolun herhangi bir sorun olursa tekrara yazarım çok sağolun

Top Bottom