Neler Yeni

Ailem telefonumu benden habersiz karıştıryor özele saygıları yok.

Reindi

80+ Silver
Hakları var, hiçbir şey yapamazsın.
ne hakkı varmış? xD söylesene bakalım merak ettim böyle anne babam olsa yüzlerine dönüp 2. ye bakmam hala çıkmış hak diyor kafaya bak iyiymiş
Mesaj otomatik birleştirildi:

usta çevremde hiç görmedim böyle bir aile ben.
ben 1-2 kere şait oldum fazla değil ama yine de söyleyemeyen çok kişi var böyle anlatamayan bi keresinde arkadaşım sırf benle dışarı kahve içmeye çıktı diye ailesi tarafından kafir ilan edildi xD gençleri böyle yaparak ellerine hiç bir şey geçmiyor ne yazık ki eğitimsizlik her yerde karşmıza çıkıyor

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,772
İsim
Enes Tutar
ne hakkı varmış? xD söylesene bakalım merak ettim böyle anne babam olsa yüzlerine dönüp 2. ye bakmam hala çıkmış hak diyor kafaya bak iyiymiş
Çocuk 16 yaşında? Ne özgürlüğünden bahsediyorsun acaba? Reşit olmadığı için ailesi yanında olmadan neredeyse hiç bir şey yapamaz. Konu sahibinin bu yaşına kadar ailesinin yapısını anlamamasına şaşıyorum.
%100 olmasa da bir çok hakka sahipler.

Reindi

80+ Silver
Çocuk 16 yaşında? Ne özgürlüğünden bahsediyorsun acaba? Reşit olmadığı için ailesi yanında olmadan neredeyse hiç bir şey yapamaz. Konu sahibinin bu yaşına kadar ailesinin yapısını anlamamasına şaşıyorum.
Böyle ailenin yapısını anlasa ne yapacak? ben bu arkadaşın yerinde olsam 2 sene daha sabrederdim üniversite tutturup şehir dışına giderdim bir işe gidip kendimi geçindirmeye bakardım çünkü bunlarla ömür geçmez. bende 16 yaşındaydım ama böyle bir şey yaşadığımı hatırlamıyorum? ailesinde sıkıntı varsa çocuk ne yapabilir?

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,772
İsim
Enes Tutar
Böyle ailenin yapısını anlasa ne yapacak? ben bu arkadaşın yerinde olsam 2 sene daha sabrederdim üniversite tutturup şehir dışına giderdim bir işe gidip kendimi geçindirmeye bakardım çünkü bunlarla ömür geçmez. bende 16 yaşındaydım ama böyle bir şey yaşadığımı hatırlamıyorum? ailesinde sıkıntı varsa çocuk ne yapabilir?
18 yaşına kadar boyun eğmek zorunda. He belki iftira ile ayrılabilir ama gideceği yer şuan durduğu yerden çok daha berbat olacak. 18 ine gelince büyük ihtimalle evlen falan diye darlayıcaklar, en sonunda evden çıkıcak ve bir daha arkasına dönmeyecek.

Reindi

80+ Silver
18 yaşına kadar boyun eğmek zorunda. He belki iftira ile ayrılabilir ama gideceği yer şuan durduğu yerden çok daha berbat olacak. 18 ine gelince büyük ihtimalle evlen falan diye darlayıcaklar, en sonunda evden çıkıcak ve bir daha arkasına dönmeyecek.
max mirastan men ederler ki arkadaşın umrumdan olduğunu sanmıyorum 2 sene sabret kardeşim 2 sene fazla değil 16 yıl geçirmişsin 2 sene daha geçirirsin tuttur üniversiteni şehir dışında gir bir işe yavaş yavaş ayaklarının üstünde dur emin ol hayata atılınca kafan çok daha rahat olacak inan bana benim ailem beni çok rahat yetiştirmesine rağmen yine de kendi ayaklarının üstünde durmak ayrı bir şey

Deaton

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Fatih B
Arkadaşlar benim yaş 16,her genç erkek gibi bende bu durumdan muzdaribim öğle araları eve geliyorum telefonu babama bıraktım işleri olduğunu söyledi.Eve geldim beni terörist ilan ettiler telefonda olanlarıda söyleyeyim.Whatssap profilimde Messi vardı ilk bunu yasakladılar ikinci olarak galerimde hiç cinsellikle ilgili tek bir görüntü yok fakat sorun şu Valoranttaki kadın karakterlerin ekran görüntüsünü almışımda çıplaklarmışta (çıplakta değil bu arada 15 foto arasından 2 tane cosplay vardı cosplayleri de çıplak zannediyorlar .d sapık ilan edildim.) Daha sonra yüzüme ilgili kaşlarımı düzenlediğim için gay ilan edildim.Yani şifre koy diyeceksiniz fakat şifre koyunca daha büyük sorun her türlü lafı yiyorum müslüman olup ibadetleri dikkat ettiğim halde gavursun müslüman değilsin dediler tabi ben kafayı yedim sinirden artık duvarlara yumruk atıyorum birine zarar vermemek için kısıtlama olurda kaydettiğim oyun karakterine kadar koyduğum pp ye kadar da tepki almak zoruma gidiyor sizce bu aileme ne yapabilirim herşeyimi kısıtlıyorlar çantam biraz ağır diye yerlere saçtılar tüm kitaplarımı,psikolojimi siz düşünün bunun çözümü nedir veya bunlara nasıl laf anlatabilirim?
Kanka annenle babanı ciddiye alma şifre koy kafana göre takıl istediğin şekilde

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,528
İsim
umt
Discord
umt#4257
benim ailem vallaha böyle değil di bir daha okudum da Allah yardımcın olsun kardeşim ben babamın arabasını alıp 1000km öteye giderdim adam arayıp neden aldın oğlum demezdi mesaj atardı para lazım olursa yaz diye yani ne bu ya sonra çocuklar neden intihar ediyor
Herkes anne baba olmamali. Kendi ailem acisindan soyluyorum yanlis anlama

Megan

80+ Silver
Bir müslümana müslüman değilsin bile demek insanı dinden çıkarabilir. Ailen biraz sorunluymuş yaşın da küçük olduğundan bir şey yapabileceğini düşünmüyorum. Düzeltebileceğini de sanmıyorum

Dostum ilk başta telefona şifre koyman lazım. Bu geçici bir çözüm. Kalıcı çözüm ise:
Bir an önce üniversiteyi kazanıp evden ayrılmayı kafana koy. Diğer türlü kimseye laf anlatamazsın.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar benim yaş 16,her genç erkek gibi bende bu durumdan muzdaribim öğle araları eve geliyorum telefonu babama bıraktım işleri olduğunu söyledi.Eve geldim beni terörist ilan ettiler telefonda olanlarıda söyleyeyim.Whatssap profilimde Messi vardı ilk bunu yasakladılar ikinci olarak galerimde hiç cinsellikle ilgili tek bir görüntü yok fakat sorun şu Valoranttaki kadın karakterlerin ekran görüntüsünü almışımda çıplaklarmışta (çıplakta değil bu arada 15 foto arasından 2 tane cosplay vardı cosplayleri de çıplak zannediyorlar .d sapık ilan edildim.) Daha sonra yüzüme ilgili kaşlarımı düzenlediğim için gay ilan edildim.Yani şifre koy diyeceksiniz fakat şifre koyunca daha büyük sorun her türlü lafı yiyorum müslüman olup ibadetleri dikkat ettiğim halde gavursun müslüman değilsin dediler tabi ben kafayı yedim sinirden artık duvarlara yumruk atıyorum birine zarar vermemek için kısıtlama olurda kaydettiğim oyun karakterine kadar koyduğum pp ye kadar da tepki almak zoruma gidiyor sizce bu aileme ne yapabilirim herşeyimi kısıtlıyorlar çantam biraz ağır diye yerlere saçtılar tüm kitaplarımı,psikolojimi siz düşünün bunun çözümü nedir veya bunlara nasıl laf anlatabilirim?
yok artık, sabret napıcan

Top Bottom