Neler Yeni

Ailemi Ev interneti için nasıl ikna edebilirim?

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Mert Kirazlı
Geçen hafta cumartesi gününe kadar evimizde ev interneti vardı ancak cumartesi günü internetin tahaddütü bittiği için peder interneti kapattırdı bunun üzerine türktelekom bize teklif verdi 330tl 50 download 10 upload ama peder bunların tamamını reddetti nedenini sorduğumda okullar açılana kadar internet yok dedi kesip attı orda daha da ne desem dinlemedi.hergün kütüphaneye gidip 6 saat ders çalışıyorum ve bana eve gelince neden oyun oynuyorsun diyor(günde 1 saat ya var ya yok oyun oynadığım)bu oyunları oynamayayım diye kapattırdığını söylüyor yani kafayı sıyırmama az kaldı o kadar çalışıp da 1 saat oyun oynamama bile karşılar nasıl ikna edeceğim bilmiyorum oyunu oynamayacağımı söylesem bile gene açtırmayacaklarını söylüyorlar ne yapmalıyım tavsiye lazım

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,100
İsim
mehmet demirel
Geçen hafta cumartesi gününe kadar evimizde ev interneti vardı ancak cumartesi günü internetin tahaddütü bittiği için peder interneti kapattırdı bunun üzerine türktelekom bize teklif verdi 330tl 50 download 10 upload ama peder bunların tamamını reddetti nedenini sorduğumda okullar açılana kadar internet yok dedi kesip attı orda daha da ne desem dinlemedi.hergün kütüphaneye gidip 6 saat ders çalışıyorum ve bana eve gelince neden oyun oynuyorsun diyor(günde 1 saat ya var ya yok oyun oynadığım)bu oyunları oynamayayım diye kapattırdığını söylüyor yani kafayı sıyırmama az kaldı o kadar çalışıp da 1 saat oyun oynamama bile karşılar nasıl ikna edeceğim bilmiyorum oyunu oynamayacağımı söylesem bile gene açtırmayacaklarını söylüyorlar ne yapmalıyım tavsiye lazım
330tl 50mbs iyiymişti neyse 8 veya liseye geçiyorun normal

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mesut Karakoç
Mobil veri kullan yapacak bir şey yok

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Mert Kirazlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
330tl 50mbs iyiymişti neyse 8 veya liseye geçiyorun normal
12 ye geçeceğim üniye hazırlanıyorum ama sınırlarımı biliyorum neyi ne kadar kullacağımı vs ev interneti gerçekten lazım yani ders videosu vs her şey için gerekli

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mesut Karakoç
12 ye geçeceğim üniye hazırlanıyorum ama sınırlarımı biliyorum neyi ne kadar kullacağımı vs ev interneti gerçekten lazım yani ders videosu vs her şey için gerekli
komşudan rica etsen babanda büyük ayıp etmiş bende aynı senin gibi üniversiteye hazırlanıyorum internet gerçekten şart annenle konuş belki annen babanı ikna edebilir şahsen ben annem sayesinde pederi bu konularda ikna ediyorum

Ahmet3718

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ahmet Zeki KÖLE
birkaç tane argüman sunarak karşılarında ikna etmeye çalışabilirsin mesela dersin ki sadece 8 saat inek gibi ders çalışmak olmaz tabii ki bi dinlenmek kafa dağıtmak gerekir mesela sen sadece birkaç arada dinlenerek tarlada sürekli çalıştığını düşün bir süre sonra bıkarsın sıkılırsın bu da kafa dağıtmak için eğlenmek için bir araç diyebilirsin.
Veya buna saçma/gereksiz dersen sınava çalışmak için yine internet lazım. internette youtubede yüzlerce hoca var ders kitabı pdfler var test siteleri var çalışmak için dersin ya sana paşa paşa özel öğretmenler dershanedir tutacak kitaplar alacak 50 70 bin gömecek yada o interneti alacak.

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Mert Kirazlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
komşudan rica etsen babanda büyük ayıp etmiş bende aynı senin gibi üniversiteye hazırlanıyorum internet gerçekten şart annenle konuş belki annen babanı ikna edebilir şahsen ben annem sayesinde pederi bu konularda ikna ediyorum
komşu işi yaş onlardan istesem zaten çekmez büyük ihtimal annem de zaten pederle aynı fikirde o yüzden o iş de yaş

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
icardi
aile evi çekilmez. bizimkiler de böyleydi. şimdi karışan eden yok ama bildiğin zulüm

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Mert Kirazlı
birkaç tane argüman sunarak karşılarında ikna etmeye çalışabilirsin mesela dersin ki sadece 8 saat inek gibi ders çalışmak olmaz tabii ki bi dinlenmek kafa dağıtmak gerekir mesela sen sadece birkaç arada dinlenerek tarlada sürekli çalıştığını düşün bir süre sonra bıkarsın sıkılırsın bu da kafa dağıtmak için eğlenmek için bir araç diyebilirsin.
Veya buna saçma/gereksiz dersen sınava çalışmak için yine internet lazım. internette youtubede yüzlerce hoca var ders kitabı pdfler var test siteleri var çalışmak için dersin ya sana paşa paşa özel öğretmenler dershanedir tutacak kitaplar alacak 50 70 bin gömecek yada o interneti alacak.
evet o çalışmamın ardından dinlenip kafa dağıtmam lazım ancak peder fazla katı bu konularda beni eğlenirken görmesi kafasının tasını attırıyor o yüzden karşısına dinlenmem lazım vs diye gidersem büyük ihtimal azar yerim ders için lazım demiştim ancak kitaptanda çalışılabiliyor vs diyor anlamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

o zaman seni netgsm'in 20 gb'lık paketine yöneltebilirim ayda 150 tl
biraz daha uğraşacağım baktım olmuyor o paketlere bakacağım teşekkürler tavsiye için

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,041
İsim
Emir
Pederin karşısına otur durumu anlat en ufak şeyde bile internet gerekli baktın anlamadı sen böyle yapacaksan derste çalışmıyorum kafama göre takılırım dersin.Böyle tip evebeynlere çok sinir oluyorum.Allah akıl fikir versn

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mesut Karakoç
Pederin karşısına otur durumu anlat en ufak şeyde bile internet gerekli baktın anlamadı sen böyle yapacaksan derste çalışmıyorum kafama göre takılırım dersin.Böyle tip evebeynlere çok sinir oluyorum.Allah akıl fikir versn
Bence böyle evebeynler ile zıtlaşmak kesinlikle doğru değil benim pederde böyleydi zamanında 2020'de bursluluk sınavını kazanırsan bağlatırım dedi kazandım sınavı bağlattı sonrasında oda çok sevdi interneti bu sene eylülde inşallah 1 yıl daha kontrat imzalıcak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,753
Üyeler
149,621
Son üye
8berrat
Top Bottom