Neler Yeni

Ailemi Ev interneti için nasıl ikna edebilirim?

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,438
İsim
MehmedVII
Geçen hafta cumartesi gününe kadar evimizde ev interneti vardı ancak cumartesi günü internetin tahaddütü bittiği için peder interneti kapattırdı bunun üzerine türktelekom bize teklif verdi 330tl 50 download 10 upload ama peder bunların tamamını reddetti nedenini sorduğumda okullar açılana kadar internet yok dedi kesip attı orda daha da ne desem dinlemedi.hergün kütüphaneye gidip 6 saat ders çalışıyorum ve bana eve gelince neden oyun oynuyorsun diyor(günde 1 saat ya var ya yok oyun oynadığım)bu oyunları oynamayayım diye kapattırdığını söylüyor yani kafayı sıyırmama az kaldı o kadar çalışıp da 1 saat oyun oynamama bile karşılar nasıl ikna edeceğim bilmiyorum oyunu oynamayacağımı söylesem bile gene açtırmayacaklarını söylüyorlar ne yapmalıyım tavsiye lazım
2 gün çalışma işe yarıyor

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Mert Kirazlı
Pederin karşısına otur durumu anlat en ufak şeyde bile internet gerekli baktın anlamadı sen böyle yapacaksan derste çalışmıyorum kafama göre takılırım dersin.Böyle tip evebeynlere çok sinir oluyorum.Allah akıl fikir versn
son 1 kere daha konuşacağım forumdakilerin gazına geldim baktım olmuyo yapacak bişey yoktur o zaman ne diyeyim. keşke biraz daha bilinçli ebeveynlere sahip olsam diye ağlarım artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 gün çalışma işe yarıyor
çalışmayınca nedense aşırı pişmanlık hissediyorum o günüm iyi geçmiyor nedense anlamadım ama işe yarayabilir diye son plan olarak düşünebilirim

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,260
İsim
Emir
Bence böyle evebeynler ile zıtlaşmak kesinlikle doğru benim pederde böyleydi zamanında 2020'de bursluluk sınavını kazanırsan bağlatırım dedi kazandım sınavı bağlattı sonrasında oda çok sevdi interneti bu sene eylülde inşallah 1 yıl daha kontrat imzalıcak
Zaten böyle evebeynlerle zıtlaşmayınca daha çok tepeye biniyorlar.Bir şey demek istemiyorum.

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
chade
ben sabahtan akşama kadar beynim eriyene kadar ders çalışıyorum, akşamları biraz olsun kafamı dağıtmam lazım, siz benim kötülüğümü istiyorsunuz, bana daha çok zarar veriyorsunuz gibi cümleleri sert bir şekilde söylemen lazım ki belki ailen biraz da olsa durumun farkına varır. korkma, en fazla bağırır çağırırlar.

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Mert Kirazlı
Bence böyle evebeynler ile zıtlaşmak kesinlikle doğru değil benim pederde böyleydi zamanında 2020'de bursluluk sınavını kazanırsan bağlatırım dedi kazandım sınavı bağlattı sonrasında oda çok sevdi interneti bu sene eylülde inşallah 1 yıl daha kontrat imzalıcak
zıtlaşırsam evden kovulmaya kadar yolum var

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Mert Kirazlı
ben sabahtan akşama kadar beynim eriyene kadar ders çalışıyorum, akşamları biraz olsun kafamı dağıtmam lazım, siz benim kötülüğümü istiyorsunuz, bana daha çok zarar veriyorsunuz gibi cümleleri sert bir şekilde söylemen lazım ki belki ailen biraz da olsa durumun farkına varır. korkma, en fazla bağırır çağırırlar.
yanlış hatırlamıyorsam 8.sınıfta liseyi kazanamadığım için tartışmıştık baya bağırmıştım o gün beni ciddi evden kovmuştu

Allah sabır versin şimdiden.
teşekkürler

Ahmet3718

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Ahmet Zeki KÖLE
evet o çalışmamın ardından dinlenip kafa dağıtmam lazım ancak peder fazla katı bu konularda beni eğlenirken görmesi kafasının tasını attırıyor o yüzden karşısına dinlenmem lazım vs diye gidersem büyük ihtimal azar yerim ders için lazım demiştim ancak kitaptanda çalışılabiliyor vs diyor anlamıyorum

biraz daha uğraşacağım baktım olmuyor o paketlere bakacağım teşekkürler tavsiye için
dediğin gibi ise yani oyun oynamayı eğlenmeni istemiyorsa eğlenebildiğin başka şeyler bulabilirsin (oyunun yerini büyük ihtimalle tutmaz ama yapacak bir şey yoksa) mesela paten sürmeyi öğrenirsin bisiklet sürer evin etrafında turlarsın yada arkadaşlarınla gezersin olmadı internet kafede takılırsın. ailen için de çok katı ve empati, mantık yürütme gibi yetenekleri çok fazla yok gibi görünüyor yani onlar için de gücünün yeteceği çok fazla bir şeyin de yok gibi duruyor (biraz karamsar davranıyorum nedense kusura bakma) yani zıtlaşssan da geri tepebilir o da var maalesef. Allah yardım etsin sabır versin diyeyim maalesef aklıma şu an pek fazla şey gelmiyor.

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
chade
zıtlaşırsam evden kovulmaya kadar yolum var
baban sktr git ne bk yiyorsan ye lan der kovar akşamına da annen arayıp oğlum eve gel der. daha küçüksün, bu yaşta sırf internet bağlatmamalarına kızdın diye evlatlıktan reddetmezler seni. he baktın kovdular, daha gelme diyorlar önce kalacak bir yer bul sonra git bir yerde çalışıp para kazan. üniversite sınavına hemen girmek zorunda değilsin. 1 sene geç girersin biter. seni saçma sapan konular yüzünden kovan bir aileyle gençliğini çürütmeye değmez

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mesut Karakoç
baban sktr git ne bk yiyorsan ye lan der kovar akşamına da annen arayıp oğlum eve gel der. daha küçüksün, bu yaşta sırf internet bağlatmamalarına kızdın diye evlatlıktan reddetmezler seni. he baktın kovdular, daha gelme diyorlar önce kalacak bir yer bul sonra git bir yerde çalışıp para kazan. üniversite sınavına hemen girmek zorunda değilsin. 1 sene geç girersin biter. seni saçma sapan konular yüzünden kovan bir aileyle gençliğini çürütmeye değmez
Dostum 2 dakikada ne güzel senaryo kurdun awk :D

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Mert Kirazlı
dediğin gibi ise yani oyun oynamayı eğlenmeni istemiyorsa eğlenebildiğin başka şeyler bulabilirsin (oyunun yerini büyük ihtimalle tutmaz ama yapacak bir şey yoksa) mesela paten sürmeyi öğrenirsin bisiklet sürer evin etrafında turlarsın yada arkadaşlarınla gezersin olmadı internet kafede takılırsın. ailen için de çok katı ve empati, mantık yürütme gibi yetenekleri çok fazla yok gibi görünüyor yani onlar için de gücünün yeteceği çok fazla bir şeyin de yok gibi duruyor (biraz karamsar davranıyorum nedense kusura bakma) yani zıtlaşssan da geri tepebilir o da var maalesef. Allah yardım etsin sabır versin diyeyim maalesef aklıma şu an pek fazla şey gelmiyor.
Sağol dostum.Oyun dışında birsürü hobim var fitness bisiklet piano vb ama arkadaşlarla 6-7 saat çalışıp daha sonrasında öyle vakit geçirmelik 1 saat oyun girmek neden onlara batıyor anlamıyorum hala

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
chade
Dostum 2 dakikada ne güzel senaryo kurdun awk :D
benzerini yaşayan dostlarım var hocam. çocuk iyi üni kazanamadı diye evden attılar. saldı okumayı. gitti çalıştı para kazandı. açıktan da üni okudu diplomam olsun diye. normal yaşıyor şu an

Top Bottom