Neler Yeni

Ailemi Ev interneti için nasıl ikna edebilirim?

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Mert Kirazlı
baban sktr git ne bk yiyorsan ye lan der kovar akşamına da annen arayıp oğlum eve gel der. daha küçüksün, bu yaşta sırf internet bağlatmamalarına kızdın diye evlatlıktan reddetmezler seni. he baktın kovdular, daha gelme diyorlar önce kalacak bir yer bul sonra git bir yerde çalışıp para kazan. üniversite sınavına hemen girmek zorunda değilsin. 1 sene geç girersin biter. seni saçma sapan konular yüzünden kovan bir aileyle gençliğini çürütmeye değmez
şuan evden kovma gibi bi durum yok son kez konuşacağım baktım olmuyo sesimi yükseltmeyeceğim yükseltirsem sonu iyi bitmez o yüzden şimdilik bi konuşayım sadece

Ahmet3718

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Ahmet Zeki KÖLE
baban sktr git ne bk yiyorsan ye lan der kovar akşamına da annen arayıp oğlum eve gel der. daha küçüksün, bu yaşta sırf internet bağlatmamalarına kızdın diye evlatlıktan reddetmezler seni. he baktın kovdular, daha gelme diyorlar önce kalacak bir yer bul sonra git bir yerde çalışıp para kazan. üniversite sınavına hemen girmek zorunda değilsin. 1 sene geç girersin biter. seni saçma sapan konular yüzünden kovan bir aileyle gençliğini çürütmeye değmez
evet düşününce yapılabilir gibi ama 2. ihtimalde evden ayrılmak zor gelebilir ve yanında kalacak birisi bir yer bulmak da sıkıntı. hem ayrıyaten çalışması da lazım para kazanması ve malum ekonomimiz de harikulade olduğundan zor olacaktır. ancak şimdiden bir b planı olarak bi planlama yapılabilir en son ihtimal gibi kullanılabilir artık tak etti diyene kadar.

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
chade
şuan evden kovma gibi bi durum yok son kez konuşacağım baktım olmuyo sesimi yükseltmeyeceğim yükseltirsem sonu iyi bitmez o yüzden şimdilik bi konuşayım sadece
Allah sabır versin ne diyelim

Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
hazarcoban
Geçen hafta cumartesi gününe kadar evimizde ev interneti vardı ancak cumartesi günü internetin tahaddütü bittiği için peder interneti kapattırdı bunun üzerine türktelekom bize teklif verdi 330tl 50 download 10 upload ama peder bunların tamamını reddetti nedenini sorduğumda okullar açılana kadar internet yok dedi kesip attı orda daha da ne desem dinlemedi.hergün kütüphaneye gidip 6 saat ders çalışıyorum ve bana eve gelince neden oyun oynuyorsun diyor(günde 1 saat ya var ya yok oyun oynadığım)bu oyunları oynamayayım diye kapattırdığını söylüyor yani kafayı sıyırmama az kaldı o kadar çalışıp da 1 saat oyun oynamama bile karşılar nasıl ikna edeceğim bilmiyorum oyunu oynamayacağımı söylesem bile gene açtırmayacaklarını söylüyorlar ne yapmalıyım tavsiye lazım
İnternet çağımızın bir ihtiyacı.Kendin ders çalışıp iyi yerlere gelirsen bu seni ilgilendirir,sürekli oyun oynayıp iyi bir yerlere gelemessende bu yine seni ilgilendirir.Sonuçta bunun farkında olan bir bireysin.Bu iki seçenek arasından seçenecek yanlışta olsa istediğini seçme hakkına sahipsin Bugün ülkenin birincisi bile mülakatta eleniyorsa,hiç bir şey bilmeyen adamlar torpille 6 saat çalışan öğrencinin önüne geçebiliyorsa sıçarım okuluna diyip dersleri komple bırakıp gidip bi fabrikada çalışmakta günde 10 saat oyun oynamakta en doğal hakkın.Ailen sen 18 yaşına gelene kadar maddi manevi destek olmak zorunda.18 olduktan sonra sana izin değil,en fazla tavasiye verebilir.Uygulayıp uygulamamak sana kalır.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Ertuğrul Bolat
Üniversite kazanmış bir büyüğün tanıdığınız varsa onunda yardımı ile babanızı ikna edebilirsiniz.

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
chade
evet düşününce yapılabilir gibi ama 2. ihtimalde evden ayrılmak zor gelebilir ve yanında kalacak birisi bir yer bulmak da sıkıntı. hem ayrıyaten çalışması da lazım para kazanması ve malum ekonomimiz de harikulade olduğundan zor olacaktır. ancak şimdiden bir b planı olarak bi planlama yapılabilir en son ihtimal gibi kullanılabilir artık tak etti diyene kadar.
aile evinden kovulup kendi ayaklarının üstünde durmak çok zor. dediğiniz gibi son seçenekler olarak yapılabilir yani. yetişkin olsa bir şekilde hayatını devam ettirir de daha 17-18 yaşlarda çok zor. olası bir kovulma durumunda özür mözür dileyip arayı düzeltmesi daha iyi olacaktır

panda_1

80+
Hangi şehirdesin bilmiyorum ama kütüphanenin internetini kullanabilirsin varsa. PC den videoları indirip telefona atabilirsin.

Babanı, annen vasıtası ile veya sınavda başarı elde etmiş biri veya kendin karşısına çıkarak ikna etmeye çalış baktın hiç fikri değişmiyor postayı koy devam et. Artık kendini ifade edebilecek yaştasın çocuk değilsin.

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Mert Kirazlı
İnternet çağımızın bir ihtiyacı.Kendin ders çalışıp iyi yerlere gelirsen bu seni ilgilendirir,sürekli oyun oynayıp iyi bir yerlere gelemessende bu yine seni ilgilendirir.Sonuçta bunun farkında olan bir bireysin.Bu iki seçenek arasından seçenecek yanlışta olsa istediğini seçme hakkına sahipsin Bugün ülkenin birincisi bile mülakatta eleniyorsa,hiç bir şey bilmeyen adamlar torpille 6 saat çalışan öğrencinin önüne geçebiliyorsa sıçarım okuluna diyip dersleri komple bırakıp gidip bi fabrikada çalışmakta günde 10 saat oyun oynamakta en doğal hakkın.Ailen sen 18 yaşına gelene kadar maddi manevi destek olmak zorunda.18 olduktan sonra sana izin değil,en fazla tavasiye verebilir.Uygulayıp uygulamamak sana kalır.
şuanlık okumaktan başka bir seçeneğim yok eğer okumazsam ve karşılarına geçip ben okumayacağım dersem harbi bu sefer cidden kovup geri çağırmazlar okutmaya çok takınıtılılar bende karşı değilim ama bi internet için şu çaşıltığım günleri de heba etmem istemem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi şehirdesin bilmiyorum ama kütüphanenin internetini kullanabilirsin varsa. PC den videoları indirip telefona atabilirsin.

Babanı, annen vasıtası ile veya sınavda başarı elde etmiş biri veya kendin karşısına çıkarak ikna etmeye çalış baktın hiç fikri değişmiyor postayı koy devam et. Artık kendini ifade edebilecek yaştasın çocuk değilsin.
şuan laptopu götürüp kütüphane internetiyle devam ediyorum ama bu bi yere kadar bi zaman sonra kütüphaneye gidemeyeceğim ve sorun çıkarıcak

HERKESE TAVSİYESİ İÇİN TEŞEKKÜRLER BUGÜN GİDİP KONUŞACAĞIM YARDIMLARINIZ İÇİN MİNNETTARIM.

Ahmet3718

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Ahmet Zeki KÖLE
sadece üniversiteye çalışıp üniversiteye girmekle işin biteceğini sanıyorlarsa zaten sorun büyük demek. girsen okusan zaten sadece diploma işte çok bir şey kazanmıyorsun illa bi iş bir planın olması gerekiyor.

HERKESE TAVSİYESİ İÇİN TEŞEKKÜRLER BUGÜN GİDİP KONUŞACAĞIM YARDIMLARINIZ İÇİN MİNNETTARIM.
hakkında hayırlısı olsun kolaylıklar gelsin inşallah

Son düzenleme:
Top Bottom