Neler Yeni

Ailemizib icindeki durum normalmi

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Ahmet köklü
18 e girecegim kucuklugumden beridir hayatimiz boyunca ailemiz ile bayramlari koy disinda biryere gitmedik paramiz olmasina ragmen hep birimturdik araba ev almak icin tabi bunlarda cok zor aldik. Kendi babam 18 saate yakin calisiyor aylik 40 50 bin getiris var ortalama borclar var cunku 4 kisiyiz baska calisan yok bende internetten hergun is yapiyorum para kazaniyorum kebdi alanimda memur maasinda yuksek bir maas aliyorum vergi vb. Sikintisi yok oduyoruz. Ve borclar alinacaklar vb. İcin bende yardim etmem gerekiyor cunku ben para kazanmazsam daha zor olacak durum. Sosyal hayatim yok hayatimda kimse ile ozellikle kizlar ile uzun diyaloga bile girmedim giremedim halen utanma var icimde gunde sabah 12 1 den aksam 1 2 ye kadar pc basindayim. Zor ama alistigim icin sikinti olmuyor asil meslegim bu olacak ztn ama kucuklugumden beridir bana ogretilen tek sey onemli olan para para olmazsa kimse olmaz olmayacak parasiz nefes bile alamazsin oldu bende aileme yardim etmek icin sosyal hayatimi vb.
Zaten yoktu biraktim i
12 yasinda internetten para kazanmak icin isleri ogrebmeye basladim yaklasik 5 yildir bu sektorun icindeyim. Sizce normalmi

SeeBoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Buğra Taşpınar
yani bulunduğumuz türkiye şartları ele alınınca durumun bana göre normal görünüyor dostum, sadece bilgisayarda çok oturuyorsun biraz ama onun dışında yani para kazanıyorsun neticede ailene bir katkın olsun istiyorsun bu normal bence

TİTAN.

80+ Platinum
18 e girecegim kucuklugumden beridir hayatimiz boyunca ailemiz ile bayramlari koy disinda biryere gitmedik paramiz olmasina ragmen hep birimturdik araba ev almak icin tabi bunlarda cok zor aldik. Kendi babam 18 saate yakin calisiyor aylik 40 50 bin getiris var ortalama borclar var cunku 4 kisiyiz baska calisan yok bende internetten hergun is yapiyorum para kazaniyorum kebdi alanimda memur maasinda yuksek bir maas aliyorum vergi vb. Sikintisi yok oduyoruz. Ve borclar alinacaklar vb. İcin bende yardim etmem gerekiyor cunku ben para kazanmazsam daha zor olacak durum. Sosyal hayatim yok hayatimda kimse ile ozellikle kizlar ile uzun diyaloga bile girmedim giremedim halen utanma var icimde gunde sabah 12 1 den aksam 1 2 ye kadar pc basindayim. Zor ama alistigim icin sikinti olmuyor asil meslegim bu olacak ztn ama kucuklugumden beridir bana ogretilen tek sey onemli olan para para olmazsa kimse olmaz olmayacak parasiz nefes bile alamazsin oldu bende aileme yardim etmek icin sosyal hayatimi vb.
Zaten yoktu biraktim i
12 yasinda internetten para kazanmak icin isleri ogrebmeye basladim yaklasik 5 yildir bu sektorun icindeyim. Sizce normalmi
Sosyal hayat önemli bir konu tabi para daha önemli
Her şey paradır

Pukiina

80+
Zaten yoktu biraktim i
Hocam aslında bir nevi doğru öğretilse de (günümüz koşullarından dolayı bu yorumu yapıyorum) bir evi yanlış. Çünkü dengede kalaması gerekir. Sende bir bireysin senin de bir hayatın var ilerleyen hayatında birileriyle konuşmak, sosyalleşmek, çevre edinmek, arkadaşlık kurmak, birilerini sevmek hoşlanmak senin de hakkın. Bu yüzden ne aileni mağdur et ne de kendini mağdur et. Sonuçta bu dünyaya bir kez geliyorsun. Senin de sana göre yaşamak en doğal hakkın olduğunu düşünüyorum. Dengeyi kurabilirsen ikisini de başarabilirsin.

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
564
İsim
Salih ÇARDAK
Dünyalık konularda( kızlarla muhabbet, sosyal hayat, tatil, gezip tozma) kendinden alt seviyede olan insanlara bak, üsttekilere bakınca hiçbir zaman yetemiyorsun.

Uwinker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer Altuğ Özkan
Normal hocam günümüz şartlarında bir şey sahip olmayı bırakın ev geçindirmek dahi çok zor. Sosyal hayattan kastınız ne tam anlamadım ama
Dünyalık konularda( kızlarla muhabbet, sosyal hayat, tatil, gezip tozma) kendinden alt seviyede olan insanlara bak, üsttekilere bakınca hiçbir zaman yetemiyorsun.
Bu arkadaşın da dediği gibi istediğiniz, hayal ettiğiniz, yukarıda gördüğünüz hiçbir şeye hayat boyu yetişmek mümkün değil. Her şey para ve para olmadan hiçbir şey olmuyor hayatın gerçeği bu. Elde edip rahat etmeye başladıktan sonra ulaşamasanız da yaklaşırsınız istediğiniz hayata

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,042
Üyeler
153,652
Son üye
Cody
Top Bottom