Neler Yeni

Alanına göre İpad mi mac mi

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
Merhaba. Şu an oyuncu laptopum HP Pavilion Gaming var ve çok memnunum. Oyun oynamam belki diyerek de hatta bu konuda kendime pek inanmasam da cihazımı satıp MacBook Pro alasım var fakat kendime oğlum sen oyun oynayan adamsın yapma diyorum. Fakat bir yandan da bütçemde sorun yok. Bolca param var ayıptır söylemesi. Gidip 10. nesil iPad için Apple magic klavye ve touchpadli klavyeyi alıp IPad'imi MacBook gibi de kullanabiliyorum. Pencil de var. Yani diyorum ki MacBook almak yerine sadece 5 bin lira verip bu işin içinden çıkayım mı diyorum, bana bu çok karlı geliyor. Tüm cihazlarım; saatimden telefonuma, telefonumdan tabletime, tabletimden valiz güvenliğime kadar Apple. Mac almak ekosisteme katkı sağlamaktı aslında ama değmez, oyuncu olduğum diye düşündüm. Laptopum da daha yeni zaten 1 yıl bile olmadı alalı.

Sizce bahsettiğim şey doğru değil mi? Mac almak masraf edip oyundan mahrum kalmak yerine magic klavyeli touchpadli kılıfı kullanıp yeni çıkan 10. nesil IPad'imi o şekilde Mac gibi kullanmak daha uygun olur değil mi? Size de sorup doğrulamak istedim 🙂

Yazılım okuyorum bu arada öğrenciyim. Windows ve Linux kullanmam gerekecek ve magic keyboardlı touchpadli klavye almam daha iyi sanki 🙂(Performansa ihtiyacım yok çünkü)
562B2B8E-6FF4-4A9B-B8E7-D45D14D3D3E6.jpeg

Carami0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Samed Cengiz
eğer illa ben laptopumu satacağım diyorsan bence masaüstü topla ama bütün paranı harcama gerçi para sıkıntım yok demişsin, bir de yanına macbook al bu naçizane benim fikrim belki değerlendirmek istersin. Senin fikrin de gayet mantıklı

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eğer illa ben laptopumu satacağım diyorsan bence masaüstü topla ama bütün paranı harcama gerçi para sıkıntım yok demişsin, bir de yanına macbook al bu naçizane benim fikrim belki değerlendirmek istersin. Senin fikrin de gayet mantıklı
Hocam yazılım okuyorum ben dizüstü bilgisayar şart şehir dışında okuyorum hemde neden masaüstü dizeyim ki çok saçma olur. şuan konudan çok bağımsız yorum yaptınız konu aslında ipad mi güçlü mac mi güçlü veya hangisi alınır değil aslında konu şu bir ton iş ile uğraşıp oyuncu laptopumu satarsam yazılımdan linuxdan vs. windowsdan uzak kalacağım ama mac ile uğraşmak yerine sadece 5750 lira verip ipadimi bir mac haline de getirebiliyorum. alanına göre hangisi alınır dedim. şimdi yazılımcı olmasam windows, linux bana lazım olmasa direkt mac alıp geçerdim ama ikiside lazım ve oyun da oynayan da biriyim yani.

Carami0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Samed Cengiz
Hocam yazılım okuyorum ben dizüstü bilgisayar şart şehir dışında okuyorum hemde neden masaüstü dizeyim ki çok saçma olur. şuan konudan çok bağımsız yorum yaptınız konu aslında ipad mi güçlü mac mi güçlü veya hangisi alınır değil aslında konu şu bir ton iş ile uğraşıp oyuncu laptopumu satarsam yazılımdan linuxdan vs. windowsdan uzak kalacağım ama mac ile uğraşmak yerine sadece 5750 lira verip ipadimi bir mac haline de getirebiliyorum. alanına göre hangisi alınır dedim. şimdi yazılımcı olmasam windows, linux bana lazım olmasa direkt mac alıp geçerdim ama ikiside lazım ve oyun da oynayan da biriyim yani.
konudan bağımsız yorum yaptığımı kabul ediyorum. eğer dikkatli okursanız zaten benim fikrim dedim onun dışında sizin fikrinizi yani 5750 TL'ye ipadinizi macbooka çevirme fikrini destekledim.

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
konudan bağımsız yorum yaptığımı kabul ediyorum. eğer dikkatli okursanız zaten benim fikrim dedim onun dışında sizin fikrinizi yani 5750 TL'ye ipadinizi macbooka çevirme fikrini destekledim.
evet hocam o fikrinize katılıyorum zaten bende o yüzden üstünde durmadım teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

mac mümkünse m2
Hocam bende biliyoru m2 almayı konudan bağımsız olarak ipad ve maci karşılaştırıp performans olarak hangisini alayım diye sormuyorum gözlerinizle okuyun lütfen postu rica ediyorum

olci53

80+ Bronze
evet hocam o fikrinize katılıyorum zaten bende o yüzden üstünde durmadım teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bende biliyoru m2 almayı konudan bağımsız olarak ipad ve maci karşılaştırıp performans olarak hangisini alayım diye sormuyorum gözlerinizle okuyun lütfen postu rica ediyorum
performansa ihtiyacım yok ne demek bro bütçen var git macbook al geç sürünürüm diyorsan bu ucube cihazla problem yok

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
performansa ihtiyacım yok ne demek bro bütçen var git macbook al geç sürünürüm diyorsan bu ucube cihazla problem yok
performansdan katım render yapmayacağım sadece belli kod yazma araçları ve kütüphanelerini kullanacağım

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,240
İsim
Olcay akbulut
ipad ile dediğiniz işleri yapabiliyorsanız 5k verip halletmek daha mantıklı geldi bana

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
C.S.
İpad ile mac ayrı şeyler. Tamam,ipade klavye entegre edebilirsiniz ancak yine de bir laptop değil. Yazılım işiyle uğraşıyorsanız, ios platformu ile de ilgilenecekseniz mac sizin için şart. İpadde kod yazılmaz. İpad mace yardımcı olsun diye yapılmış bir cihaz. Onun amacı webde gezinmek,bir şeyler seyretmek vs. Yabi içerik tüketmek. Üretmek kısmında kalem desteği ile ne yaparsanız o.
Misal, benim işim word ile, bana klavye ve mouse olsın, bir de ekran olsun yeter. O yüzden ben tablet kullanıyorum ama ssiz yazılımcısınız, size ipad olmaz. Mac alıesanız ipad ile muhteşem ikili olurlar. İpadi ikinci ekran olarak kullanırsınız mesela. Kalemle not alırsınız, direk mace gelir.
Ayrıxa bütçe sorunum yok demişsiniz, hiç düşünmeyin yeni nesil m2 prolu macbook pro alın. Donanımı da 1 tb yapın zira mac ,yatırım aracıdır. Burak Şoltun çok güzel bir videosu var, mac yatırım mıdır? Diye. Mutlaka seyredin. Çok güzel değerlendirme yapıyor .

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
İpad ile mac ayrı şeyler. Tamam,ipade klavye entegre edebilirsiniz ancak yine de bir laptop değil. Yazılım işiyle uğraşıyorsanız, ios platformu ile de ilgilenecekseniz mac sizin için şart. İpadde kod yazılmaz. İpad mace yardımcı olsun diye yapılmış bir cihaz. Onun amacı webde gezinmek,bir şeyler seyretmek vs. Yabi içerik tüketmek. Üretmek kısmında kalem desteği ile ne yaparsanız o.
Misal, benim işim word ile, bana klavye ve mouse olsın, bir de ekran olsun yeter. O yüzden ben tablet kullanıyorum ama ssiz yazılımcısınız, size ipad olmaz. Mac alıesanız ipad ile muhteşem ikili olurlar. İpadi ikinci ekran olarak kullanırsınız mesela. Kalemle not alırsınız, direk mace gelir.
Ayrıxa bütçe sorunum yok demişsiniz, hiç düşünmeyin yeni nesil m2 prolu macbook pro alın. Donanımı da 1 tb yapın zira mac ,yatırım aracıdır. Burak Şoltun çok güzel bir videosu var, mac yatırım mıdır? Diye. Mutlaka seyredin. Çok güzel değerlendirme yapıyor .
evet hocam zaten ipadi de aldım geçen günde macbook pro m2 ve macbook air m2 arasında kaldım bolca araştırmamdan sonra m2 macbook air aldım :) 2 saat önce geldi elime ve her cihazımdan şuanda çok memnunun :)

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
C.S.
evet hocam zaten ipadi de aldım geçen günde macbook pro m2 ve macbook air m2 arasında kaldım bolca araştırmamdan sonra m2 macbook air aldım :) 2 saat önce geldi elime ve her cihazımdan şuanda çok memnunun :)
Kesinlikle çok doğru bir seçim. Ben klavye ile yazı yazan herkese mac alın diyorum. İpad gereksiz bir cihaz değil kesinlikle, ancak ikisinin kullanım alanı farklı. İpadi kitap okumak,webde gezinmek, pdf üzerinde not almak, navigasyon cihazı olarak kullanmak, film-dizi seyretmek için kullanabilirsiniz . Klavye, ipade belli bir sınırda üretim yapma imkanı sağlasa da bir macdeki yazım konforunu sağlayamaz . Bunun için gayet güzel bluetooth klavye çözümleri olsa da ,ipadin yanına bir de aksesuar taşımak gerekiyor. Klavyeli kılıflar da ipadi ağırlaştırıyor.
Mac bambaşkadır . Güzel günlerde kullanın

Top Bottom