Neler Yeni

[Alexa ve Psikoloji] Antidepresanlar hakkındaki yanlış algılar

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,426
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
üç sınıf depresyon var düşük depresyon, orta şiddetli depresyon, yüksek depresyon var. yeni başladığına göre yaygın hafif depresyon olma ihtimalin yüksek düşük doz seni iyi hissettirecek ilaç kullanırsın. uykunu ilaçsız düzenli hale getirmeye çalış uyku depresyondan kurtulmak için en önemli şeydir.
Aşırı sinir hali de var depresyonun yanı sıra, birleşince çok kötü sonuçlara sebebiyet veriyor diye mecburiyetten ilaca başvurdum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Yanlış forum yanlış başlık , hatta muhtemelen yanlış değerlendirme. Türkiye'de bu şekilde mi yürüdüğünü düşünüyorsunuz işlerin ? 3 yaşında çocuklara günde 3 mg risperidon kullandırıp ***** yapıyorlar. Sevgilisinden ayrılan 25 yaşındaki genç yakışıklı delikanlılar annesinin zoruyla gittiği psikiatristte alprazolam başlıyor. Aman oğlum intihar mı eder aman kızım oğlana kaçar mı diye , çocuk 3 yaşında ama yerinde durmuyo bana vuruyo cart curt diye diye ülkemin bir avuç memleketinde kalmak isteyen doktorları da uğraşmamak için yazıp geçiyor. Evet antideprasanlar kesinlikle kişinin kafasına göre kullanmaması gereken ilaçlar makalede yegane katıldığım nokta bu . Gelişmiş ülkeler günlük rutin diyetlerle(yemek değil rutin yapılan faaliyet, tavır ve sosyalleşme ile) en ağır depresif dönemlerini atlattırıyorlar insanlara. Bunların en basitinden düzenli olmak geçiyor. 7 yaşına kadar hiperaktiviteyi 0 ilaç ile tedavi ediyorlar. Bu tarz yazıların , kaynakların tam tersi teşfik edici olduğunu düşünüyorum ki bu forumun yaş ortalamasına uygun değil bu tarz makaleler. Kötü niyetli olmadığının farkındayım ama bu mesajı yazmasam olmazdı. Doktora gidersin uyuyamıyorum dersin, halbuki 6 saat uykunun yeterli olduğu bile bilincinde değilsindir, Yazar Trazodon geçer. Uyursun kullandıkça sonra da kendini hasta sanarsın hatta matah bir şey yaptığını sanarsın , halbuki ortada hiçbir şey yoktur ya da en ağır şekilde birazcık seratonine birazcık da illahaki ilaç kullanmak istiyorsan Melatonine ihtiyacın vardır. Bebek gibi uyur düzenini sağlarsın. İmla ECZACI.
Çok genelleme yapmışsın. Bütün doktorlar böyle değil. Benim doktorum (devlet hastanesi) ilaç tedavisini gerekli ise yapıyor. Ki araba tamircisinin kriko kullanması kadar doktorun da psikiyatrik ilaç kullanması kadar doğal bir şey yok bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alexa kaç yasındaydın abem sen .d
Sebep?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Program is done... Closing... Giving message... "Stay with Furkan OS!"

Ellerine sağlık dostum.

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Batuhan Kılıç
Çok genelleme yapmışsın. Bütün doktorlar böyle değil. Benim doktorum (devlet hastanesi) ilaç tedavisini gerekli ise yapıyor. Ki araba tamircisinin kriko kullanması kadar doktorun da psikiyatrik ilaç kullanması kadar doğal bir şey yok bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sebep?
Tamam kardeşim sen haklısın .

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,426
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Rixper de uyku içindi sanırım unuttum şimdi.
Rixper 1 mg risperidon içerir. Şizofreni ve bipolar (manik-depresif bozukluk) bozukluk ve majör depresif bozukluk için kullanılır. Etki mekanizması tam olarak bilinmese de dopamin ve serotonin antogonisti özelliği bulunmaktadır. (VİKİPEDİ)

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,426
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Rixper 1 mg risperidon içerir. Şizofreni ve bipolar (manik-depresif bozukluk) bozukluk ve majör depresif bozukluk için kullanılır. Etki mekanizması tam olarak bilinmese de dopamin ve serotonin antogonisti özelliği bulunmaktadır. (VİKİPEDİ)
O zaman bu sinir hali için diyebiliriz sanırım.

TİTAN.

80+ Platinum
Ya okumadın ya da okuduğunu anlamıyorsun.
Bir dostum kullanmıştı banada tavsiye etmişti sonrasında anti deprasanı bıraktıktan sana nasıl tavsiye etmişim dedi bende sebebini sorunca uzun uzadığa anlattı kendim değildim olumsuzluk duygum yoktu(ilacın amacı bu biliyorum) etrafta ***** ***** dolaşıyordum hiçbir şeyi anlamıyordum sadece gülüyordum dedi

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Ad
Yani kaba tarifle mal oluyorsunuz arkadaşlar
Bu doğru bu arada. Çok zeki sülalem götürdüler, neyse işte doğru düzgün konuşmadık, buna rağmen hap ve iğne yazdı. Ben kabul etmedin, bence amacı para koparmaktı. Sonra hastanede bayağı dövüştük ama en sonunda iğneyi olmadım.
Neyse, çok zeki oldukları için içeceğime falan hap atmışlar. Bildiğin mal gibi yatıyordum, o kadar mallaştırıyor ki farkına bile varmadım.
Daha sonradan gülerek anlattılar bunu. Beni uyandırdıkları, bir şeyler yedirip içirdikleri ve gözümü bile açamadığım anlar yarım yamalak bile olsa aklımda bu arada.
Neyse işte bundan önce ''mala dönmüşsün'' gibi hakaretin, konuşamama sorunun üstüne gülerek ve dalga geçilerek bunun anlatılması

Hala sopayla falan dövesim geliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,017
Üyeler
154,690
Son üye
Zoronono
Top Bottom