Neler Yeni

Öneri Aliexpress bilgisayar toplamak

mofaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut Topaloğlu
Aliexpress ten bilgisayar toplamak sizce mantıklı mı? Vergilerle birlikte yine türkiye deki hesabı bulur mu?

Çınar Yaşar

80+ Gold
Corona delected ??

ZamperS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emir Batın Karaoğlan
Instagram
instagram.com/emirbatin0
Twitter
emirbatin0
Aliexpress gibi yerlerden bilgisayar toplamanızı önermem. Gümrükle ilgili bir sürü sorun yaşayabilirsiniz ve aldığınız parçalardan farklı bir ürünle veya mining yapılmış bir sistem parçası gelebilir onun yerine elinizdeki parayı az daha biriktirip Türkiye'den almanızı tavsiye ederim.

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Türkiyeden 2.el daha ucuza gelecektir. Gümrük vergileri biraz saçma. 5tl lik kılıfa 17tl vergi ödeyen arkadaşım var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Serhat Bulut
Öncelikle vergilerin ne geleceğini bilemiyorsun bu sıkıntı. Genellikle sıfır parça yok çoğu 2.el test edip gönderiyorlar ama ne olacağını bilemezsin. Çin işi markaların parçaları oluyor dünya markaları değil. Kısacası bence değmez. Ayrıca corona yüzünden kargolar da epey bi aksadı.

mofaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut Topaloğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türkiyeden 2.el daha ucuza gelecektir. Gümrük vergileri biraz saçma. 5tl lik kılıfa 17tl vergi ödeyen arkadaşım var.
Evet vergilerin durumunu bilmediğim için birazda sormak istedim bu yaz 14 liralık kablo aldım 11 - 12 lira vergi geldi.

Knife

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Derin Berkoz
Yapmamanı öneririm corona + gümrük

ventioNN

80+ Platinum
Vergilerle aynı parayı buluyor gereksiz o yüzden.

Xencuir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Jiyan Barış Karataş
vergilerle aynı parayı bulur. tek fark aliexpress'te çakma veya hatalı çıkma ihtimali daha yüksek :D

AARON

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
İbrahim TAŞ
Aliexpress ten bilgisayar toplamak sizce mantıklı mı? Vergilerle birlikte yine türkiye deki hesabı bulur mu?
Aliexpress teknoloji olarak şu açıdan sorun yaratır yeni yeni başımıza çıkardıkları vergi sistemi ben çoğu alışveriş'te ürünün üstüne gift yazdırıyorum gümrükte göze takılmaması için şöyle söyleyeyim 10 ürünümden 4 tanesini açmışlardır ve gümrükte patlamıştır :) ekstra olarak aliexpress ortalama ödeme iade süreci 3 ay olası bir problem yaşadın örn: ekran kartın kırık veya hasarlı geldi çalışmıyor satıcıyla görüşüyorsun diyor ki aliexpress customer service ile görüş süreçleri 3 ay sürüyor beklemek istemezsin..

Not: Ekstra paran olduğu zamanlarda çok iyi parçalar çok uygun fiyata denk geliyor şansını denemek için ufaktan kumar oynarsın :)

mofaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut Topaloğlu
Aliexpress teknoloji olarak şu açıdan sorun yaratır yeni yeni başımıza çıkardıkları vergi sistemi ben çoğu alışveriş'te ürünün üstüne gift yazdırıyorum gümrükte göze takılmaması için şöyle söyleyeyim 10 ürünümden 4 tanesini açmışlardır ve gümrükte patlamıştır :) ekstra olarak aliexpress ortalama ödeme iade süreci 3 ay olası bir problem yaşadın örn: ekran kartın kırık veya hasarlı geldi çalışmıyor satıcıyla görüşüyorsun diyor ki aliexpress customer service ile görüş süreçleri 3 ay sürüyor beklemek istemezsin..

Not: Ekstra paran olduğu zamanlarda çok iyi parçalar çok uygun fiyata denk geliyor şansını denemek için ufaktan kumar oynarsın :)
Sağolasın hocam da o kadar zaman bekleyeceğime zaten çalışır oradaki farkı kapatıp Türkiyeden alırım mantıklı değil mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Çağan Cafer Taran
Alieexpress gibi bir yerden almanı tavsiye etmem sebebi şu malzemeleri kendin görüp alman senin için daha iyi olur belki gelen parça kargoda kayboldu(benim başıma geldi) yada gelirken hasar alabilir ama vatan dan toplama alabilirsin görüpte almış olursun umarım yardımcı olmuşumdur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Muhammed Eren Bulut
çok garip vergilendirme yaparlar daha da zarara girersin hem bu işin garantisi var alışveriş sonrası hizmeti var bunlarda uçup gitmiş olur

Top Bottom