Neler Yeni

Aliexpress den cep telefonu almak!!!

oTToman16

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Adem SOY
Arkadaşlar Aliexpress de bakıyorum bazı telefonlara geri bildirim yapanlar da Türkiye den arkadaşlar da var. Bildiğin adamlar Isparta ya geldi ankaraya geldi iyi satıcı diye yorum yapıyor. Bunlar nasıl alıyor. Yöntemi nedir yasal mı değil nasıl alabiliriz biz buradan telefon bilgisi olan varmı.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,343
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Yasal değil. Bazı satıcılar Türkiye deposundan yolladığını söylüyor, belki öyle almışlardır.

oTToman16

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Adem SOY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yasal değil. Bazı satıcılar Türkiye deposundan yolladığını söylüyor, belki öyle almışlardır.
Screenshot_20210402201342.png

Bu nasıl almış Fransa yazıyor

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar Aliexpress de bakıyorum bazı telefonlara geri bildirim yapanlar da Türkiye den arkadaşlar da var. Bildiğin adamlar Isparta ya geldi ankaraya geldi iyi satıcı diye yorum yapıyor. Bunlar nasıl alıyor. Yöntemi nedir yasal mı değil nasıl alabiliriz biz buradan telefon bilgisi olan varmı.
Genelde gümrükte yakalanıyor ama mesela benim aldığım çoğu ürüne gümrük bakmıyor. En son 2 sene önce aldığım ekran kartına bakmışlardı ondan sonra büyük ebatlı anakart, işlemci, RAM setine falan bakmadılar bile. Üzerinde yazan fiyata göre vergi kesip geçtiler.

Tabi olur da yakalanırsa ürün ülkeye sokulmaz ve paranı geri almada sorun yaşarsın ve büyük ihtimalle paran iade edilmez. Kısacası tavsiye etmem.

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bir keresinde parça parça yollanıp burada toplanıyor diye okumuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum.

oTToman16

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Adem SOY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir keresinde parça parça yollanıp burada toplanıyor diye okumuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum.
Başka bir ülke deki arkadaş üzerinden kargo yapılsa mesela önce ABD ye ordan Türkiye ye

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom