Neler Yeni

Aliexpress Seyahat Çantası İlk sipariş indirimiyle Vergi dahil 92 TL

Napolyon.

80+
Arkadaşlar ilk sipariş konusunda aliexpressin içinden geçebilirim de bu kul hakki değil mi yada haram? Ben eskiden böyle yapıyordum ama bıraktım. Yetkililer gormesede Allah görüyor sırf bu yüzden her ürüne 4 dolar fazla ödüyorum indirimsiz.

Kemal_Bey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kemal Gençer
Arkadaşlar ilk sipariş konusunda aliexpressin içinden geçebilirim de bu kul hakki değil mi yada haram? Ben eskiden böyle yapıyordum ama bıraktım. Yetkililer gormesede Allah görüyor sırf bu yüzden her ürüne 4 dolar fazla ödüyorum indirimsiz.
Yapılan hareket şirket tarafından bakınca etik değil, doğru söylüyorsun ama bilmiyorum.

baykemal

80+ Bronze
Kul hakkı ve haram ile alakalı bir durum yok bence. Neden böyle düşünüyorsunuz? Ayrıca her konuyu dine bağlamak günümüz şartlarında saçma. Sonuç olarak dinler günümüz ile tam olarak uyumlu değil.

urn4ga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Ali Çağan Sağlam
Instagram
r3kt_cakar
Steam
xelinxgov
Discord
urn4ga#8787
Reddit
urn4ga
Bu açığı kapatmak onların elinde. Türkiyeye sipariş verirken aynı tc aynı numara aynı kartlar aynı isimle sipariş veriyorum. Birinde de sormadı bu senin ilk hesabın mı diye. Şirketler bunları bilerek kapatmıyor. Spotify 3 aylık bedava neden tekrar açtı sence?

Kemal_Bey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kemal Gençer
Kul hakkı ve haram ile alakalı bir durum yok bence. Neden böyle düşünüyorsunuz? Ayrıca her konuyu dine bağlamak günümüz şartlarında saçma. Sonuç olarak dinler günümüz ile tam olarak uyumlu değil
Dinler günümüzle uyumlu değil demek dinsiz olmak demek. Bu adam söylediklerinden de anlaşıldığı üzere bir Müslüman, bunu günah işlemekten sakındığından anlayabiliriz. Arkadaş o yüzden bu konu hakkında sana danışacak değil.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Sinan İ.
Bu ürünlerin fiyatlarının düşük olması tamamen reklam amaçlı çünkü bi süre sonra bakıyoruz ürünler sağlam ve eksiksiz geliyor daha pahalı ürünleri içimiz rahat şekilde alıyoruz yani adamlar ünlüleri reklamlarında oynatıp bir sürü parayı oraya gömmektense bence böyle bi açık bırakıyorlar tabi bu yazdıklarım tamamen benim tahminlerim. Yoksa dünyadaki en büyük şirketlerden biri böyle bir açığı görüp kapatamıcak kadar aciz olup ürünleri ucuza alanlara sadece beddua ediyor olamaz.
Benim tahminim her şey reklam ve satış stratejisi yoksa ufacık sitelerin bile ilk alışveriş indirimleri var ve 2. yi rahatça engelliyebiliyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çanta iyiymiş yazıcı geldiğine göre yeni bi sipariş geçme vakti o zaman. 😃

baykemal

80+ Bronze
Dinler günümüzle uyumlu değil demek dinsiz olmak demek. Bu adam söylediklerinden de anlaşıldığı üzere bir Müslüman, bunu günah işlemekten sakındığından anlayabiliriz. Arkadaş o yüzden bu konu hakkında sana danışacak değil.
Bunun dinsiz veya müslüman olmakla bir alakası yok. Din geçmişte yaşandığı ve uygulandığı gibi uygulansaydı günümüz uygarlığı gelişemezdi. Şuan en koyu müslüman veya hristiyan bile dinini tam yaşamıyor. Ayrıca bana danışacağını kim söyledi? Onu nereden çıkardınız tam olarak? Ben kendi görüşümü belirttim.

Kemal_Bey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kemal Gençer
Bunun dinsiz veya müslüman olmakla bir alakası yok. Din geçmişte yaşandığı ve uygulandığı gibi uygulansaydı günümüz uygarlığı gelişemezdi. Şuan en koyu müslüman veya hristiyan bile dinini tam yaşamıyor. Ayrıca bana danışacağını kim söyledi? Onu nereden çıkardınız tam olarak? Ben kendi görüşümü belirttim.
Her konuyu dine bağlamak saçma, sözlerini kullandınız. Bunu bir dinsiz söyler herhalde. Arkadaş da anlaşılacağı üzere bir şeyleri yapmadan önce dinen uygun ya da uygun olmadığını düşünüyor. Bunları düşünüyorsa zaten sizin dediğiniz her konuyu dine bağlamak saçma sözünü en başından reddetmiş. Yani bu arkadaş dinsiz değil. Yapacağı hamleleri rastgele belirlemiyor, bir tartısı terazisi var. Yaratanın üstüne yüklediği sorumluluk sebebiyle hareketlerini doğru ya da yanlış diye sınıflandırıyor. Burada bize danıştığı konu da bu hareket doğru mu yanlış mı? Siz de şunu diyorsunuz: Bunda yanlış bir durum yok üstelik bu konuyu din ile tartmak da saçma. Arkadaş Müslüman olduğu için hamlelerinde inandığı dinin gerektirdiklerini uygulaması gerek. Bilmiyorum anlatabildim mi, dinsiz olduğunu tahmin ettiğim beyefendi.

cryes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
enes-Durudeniz
bu konuda şunu anlamıyoruz,Allah zamandan ve mekandan münezzehtir ,günümüzde olmaz diyerek sanki geleceği bilecek ve ona göre bir din ve kuralları bize indirecek gücünün olmadığını söylüyoruz ,dinin uygarlığa engel olarak gördüğün tüm olaylar hep insanların hataları üzerine olmuş şeylerdir,matbaya izin verilmemesi vb meseleler ,hangisinde dinin kendisi insanlık yararına olan şeyleri engelldi,o zamanın insanlarının eksikleri ama bakalım geçmişe farabi ler ,ibni sinalar ,mimar sinanlar hepsi bulundukları alanlarda devrim oluşturan kişiler ve hepsi ayrıca islami anlayışı olan insanlar, bundan dolayıdır ki islamı değerlendirdiğimiz kriterler ,islamı yanlış yaşayanlar olmamalı ,araştırarak islamın kendisinde doğrular aranmalıdır, iyi geceler

Top Bottom