Neler Yeni

Aliexpressten 3TL'ye aldığım gamepade 72TL vergi çıktı

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Onaylanır.

Sipariş dekondu,
Kredi kartı ekstresi,
İkametgah(zorunlu muydu bilmiyorum ama adres teyitli için gerekliydi sanırım)
Kimliğin arkalı önlü fotoğrafı

Bu bilgileri Cimer e gönderdiğin taktirde tekrar hesaplama yapılıyor ve fazla ödediğin tutarı herhangi bir vergi dairesinden gidip hemen alabiliyorsun.

Yaşandı, yapıldı. Gidip fazla vergi birkaç kere alındı arkadaşlar.

Burada sorun gümrükte ki arkadaşların 3 5 TL gibi fiyatlara inanmayıp fiyat araştırması yapmasıdır. Malum sahte fiyat yazdıran çok kişi var siparişlerde.
cimere göndermem yeterli mi? yoksa fiziksel bir dilekçede göndermem gerekiyor mu? internette birkaç yerde öyle gördüm çünkü.
sipariş dekontu dediğiniz şey ekran görüntüsü değil mi? fatura yok zaten göndermediler.
papara ile aldım ürünü direkt ödemenin dekontunu atsam yeterli olur mu?
birde görevli kapıya gelince ürünü alayım mı? yoksa itiraz edeceğim deyip geri mi göndereyim?

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
bu şekilde başvuru yaptım bir gelişme olursa haberdar ederim.
1650397472486.png

@SorryImSoBussy doğru yapmışım değil mi? başvuru tipini istek yaptım.

KaraSex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
kara sex
kargo gümrükten çıktı, 71.60TL vergi çıkmış kargoyu alıp almama konusunda kararsızım 3tlye aldığım ürüne 72TL vermek zoruma gider açıkçası. İtiraz hakkım var galiba ancak epey uğraştıracak gibi bilemedim, sizce itiraz etmeli miyim? olumlu sonuçlanır mı? @Mert Özkaya

Yok henüz şehirime gelmedi siteden baktım
@thepublicman senin kargoya da baktım birebir aynı vergi kesilmiş. Bu işte bi terslik var.
dekontla dilekçe yazın onlar uğraşıryorlar zaten sizin uğraşmanıza gerek yok. ptt den teslim almayın sorun olmasın itiraz sonucuna göre alırsınız. ptt de teslim almayıp tekrar ukime gönderen vardı sanırım ukim karar vermiş vergiye

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
dekontla dilekçe yazın onlar uğraşıryorlar zaten sizin uğraşmanıza gerek yok. ptt den teslim almayın sorun olmasın itiraz sonucuna göre alırsınız
Cimere yazdım ayriyeten yapmam gereken bir şey var mı?

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Vergi makul fiyatlar dışında gelirse, ürünü iade etmek için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Vergiyi ödemeden ürünü iade etmek nasıl oluyor?

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Vergi makul fiyatlar dışında gelirse, ürünü iade etmek için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Vergiyi ödemeden ürünü iade etmek nasıl oluyor?
Bildiğim kadarıyla almıyorsun ve kendi iade oluyor.

Microsoft

80+ Bronze
Bildiğim kadarıyla almıyorsun ve kendi iade oluyor.
Hocam ürün kapıya geldikten sonra vergi çok çıkarsa yanlış yer diyebiliyormuyuz :d dersek ne olur ? Ben d20 akıllı saat aldım

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Hocam ürün kapıya geldikten sonra vergi çok çıkarsa yanlış yer diyebiliyormuyuz :d dersek ne olur ? Ben d20 akıllı saat aldım
Teslim almadan önce internet sitesinden bakın ne kadar vergi çıktığına o saate çok vergi çıkmıyor diye biliyorum forumda bi arkadaşa 27tl çıkmıştı

Atmin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
ömer
hocam o fiyata nasıl aldını bende game sir t4 pro almak istiyorum bundan 200 tl fazla fiyatı 450 tl civarı varmı bir yolu öyle indirim almanın?

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
Cimere yazdım ayriyeten yapmam gereken bir şey var mı?
Hayır yok. En kötü seni gümrük müdürlüğüne yönlendirirler.
Teslim almama yeterli.

Teslim almazsanız 10 yada 15 gün PTT de kalıyor kargo. Sonra gümrüğe dönüyor, orada da bir süre kaldıktan sonra geri postalanıyor.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
@SorryImSoBussy şimdi ben kargo kapıya gelince alayım mı yoksa itiraz ettim diyip geri mi göndereyim?

Son düzenleme:

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
@SorryImSoBussy şimdi ben kargo kapıya gelince alayım mı yoksa itiraz ettim diyip geri mi göndereyim?
Aldıktan sonra itiraz edebilirsin. Çünkü ödediğin vergi miktarına aitte bir dekont göndermeni isteyebilirler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürünü hiç almayacaksan istemiyorum de gönder, geri gitsin. Vergiyi geri almak için uğraşırım diyorsan ki çok zor bişey değil, alıp ondan sonra itiraz edersin.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Aldıktan sonra itiraz edebilirsin. Çünkü ödediğin vergi miktarına aitte bir dekont göndermeni isteyebilirler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürünü hiç almayacaksan istemiyorum de gönder, geri gitsin. Vergiyi geri almak için uğraşırım diyorsan ki çok zor bişey değil, alıp ondan sonra itiraz edersin.
almak istiyorum, fakat bu kadar vergi ödemek istemiyorum.

Top Bottom