Neler Yeni

Aliexpressten 3TL'ye aldığım gamepade 72TL vergi çıktı

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
almak istiyorum, fakat bu kadar vergi ödemek istemiyorum.
Ödeyip itiraz edip fazla parayı geri alabilirsin. Bu yüzden itiraz ediyorsun zaten. İtiraz yeniden hesaplama falan derken ürünü almazsan gümrüğe geri giderse bir ton masraf çıkar ekstradan.

Ben ürünleri alıp, tutarı ödeyip itiraz dilekçesiyle gümrük müdürlüğüne başvuruyorum. Mail yoluyla elbette. 8-10 gün sonra dönüş oluyor. Gidip vergi dairesinden geri alıyorum fazla parayı. Senin sürecinde böyle işleyecek.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Ödeyip itiraz edip fazla parayı geri alabilirsin. Bu yüzden itiraz ediyorsun zaten. İtiraz yeniden hesaplama falan derken ürünü almazsan gümrüğe geri giderse bir ton masraf çıkar ekstradan.

Ben ürünleri alıp, tutarı ödeyip itiraz dilekçesiyle gümrük müdürlüğüne başvuruyorum. Mail yoluyla elbette. 8-10 gün sonra dönüş oluyor. Gidip vergi dairesinden geri alıyorum fazla parayı. Senin sürecinde böyle işleyecek.
itiraz dilekçesi örneği atabilir misiniz? cimere yazdığım yazı uygun mu?
gümrük müdürlüğünün maili nedir? detaylıca anlatabilir misin?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,530
İsim
Emre Zengin

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,807
İsim
Mert Metshi

Ne kadar geri aldınız hocam? 3 liraya aldığım kulaklığa 120 lira vergi çıkmış

BehzatÇ.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
behzat
bende 3 TL'ye elektrikli diş fırçası aldım fakat hala gelmedi ptt den sorguladığımda gönderi yurtdışına sevk edildi diyor neden acaba

TAKİP NO : RB187416934SG

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş

Anlaşılan bu vergi işi hepimizin başını yakacak. Ürünü direk kapıdan almazsak, istemiyorum desek olmaz mı? Böyle mail'dir carttır curttur uğraşmasak? (Ben bu soruyu önceden de sormuşum. Yorgunum affola. Bir arkadaş "teslim almamak yeterli" yazmış. Eğer makul fiyatlar dışında çıkarsa vergi ben böyle yapmayı düşünüyorum. Ayrıca en yakın PTT kurumuyla görüşme sağlarım. Onlardan da birebir bilgi alırım.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

F9 mu ? :D Bende onu aldım. Aliexpress bu sefer çelme taktı işimize ya :D

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
Anlaşılan bu vergi işi hepimizin başını yakacak. Ürünü direk kapıdan almazsak, istemiyorum desek olmaz mı? Böyle mail'dir carttır curttur uğraşmasak? (Ben bu soruyu önceden de sormuşum. Yorgunum affola. Bir arkadaş "teslim almamak yeterli" yazmış. Eğer makul fiyatlar dışında çıkarsa vergi ben böyle yapmayı düşünüyorum. Ayrıca en yakın PTT kurumuyla görüşme sağlarım. Onlardan da birebir bilgi alırım.)

F9 mu ? :D Bende onu aldım. Aliexpress bu sefer çelme taktı işimize ya :D
Kapıda teslim almazsan, ürün ptt ye geri döner. 1-2 hafta orada kalır sonra gümrüğe geri döner. Gümrükte de bir süre kaldıktan sonra geri postaşanır satıcıya. Sen hiçbir ücret ödemezsin.

itiraz dilekçesi örneği atabilir misiniz? cimere yazdığım yazı uygun mu?
gümrük müdürlüğünün maili nedir? detaylıca anlatabilir misin?
Size bir adet gönderiyorum. Maili direkt Cimer'deki başvuru yerine yazmıştım. Ekteki bilgiler olmadan yeniden hespalatamıyorsunuz.

Bu arada küçük bir detay atlamışım. Yeniden hesaplama yaptıktan sonra gümrük müdürlüğünden bir numara alıyorsunuz. Bu numara ile bir form doldurup Cimer'deli başvurunuza ekliyorsunuz. Sonra paranızı alıyorsunuz. :)

Ekler

• Screenshot_20220421-061930_Chrome.jpg
    Screenshot_20220421-061930_Chrome.jpg
    581.1 KB · Hit: 44
  • Screenshot_20220421-061943_Chrome.jpg
    Screenshot_20220421-061943_Chrome.jpg
    326.7 KB · Hit: 45
  • Screenshot_20220421-062103_Chrome.jpg
    Screenshot_20220421-062103_Chrome.jpg
    644.1 KB · Hit: 46
Son düzenleme:

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Berkem Özevim
Bende de şu an bu şekilde tahmini ne kadar sürer bilginiz var mı vergisini nereden kontrol ediyoruz pttye geçtiğinde mi ?
şu an gümrük işlemi tamamlandı diyor aliexpress takip erkanında da
1650515449412.png

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Berkem Özevim
Beyler bu şaka mı 3.15 tl lik termos a çıkan ücret 100 tl :D?
1650525492666.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,530
İsim
Emre Zengin
D13 akıllı saate 42 TL vergi çıkarmışlar. Sizce yüksek mi?

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Kapıda teslim almazsan, ürün ptt ye geri döner. 1-2 hafta orada kalır sonra gümrüğe geri döner. Gümrükte de bir süre kaldıktan sonra geri postaşanır satıcıya. Sen hiçbir ücret ödemezsin.

Size bir adet gönderiyorum. Maili direkt Cimer'deki başvuru yerine yazmıştım. Ekteki bilgiler olmadan yeniden hespalatamıyorsunuz.

Bu arada küçük bir detay atlamışım. Yeniden hesaplama yaptıktan sonra gümrük müdürlüğünden bir numara alıyorsunuz. Bu numara ile bir form doldurup Cimer'deli başvurunuza ekliyorsunuz. Sonra paranızı alıyorsunuz. :)
cimere yazdığım yazıyı istek başlığı altında yazdım doğru mu yapmışım? çünkü hiçbir ilerleme yok hala başvuru alındı diyor sadece.
1650528531399.png

gümrük müdürlüğüne 2 defa gidip gelene kadar 70 liradan fazla benzin parası yakarım galiba :D

Son düzenleme:
Top Bottom