Neler Yeni

Alınabilecek en sorunsuz 4060 laptop

Hermitus

80+ Bronze
Sözüm ona bir kaç laptopta çıkmış ama çok inanmadım herkes kulaktan dolma bilgilerle konuşuyor bende şuan msi vector var 4090 lı i9-13980hx var hiçbir problem yok bütün testlere soktum ki yine de önlemimi aldım tabi voltaj düşürüdm %3-5 bişi düştü bana da koymaz zaten yeterinc egüçlü daha ne yapacağım yani
arkadaş beklerse gelince birkaç test yapıp burda yayınlayabilirim.

Farex

80+ Silver

ben olsam bunu alırım sorun yaşamazsın ve alınabilecek en mantıklı cihaz paranın hakkını verir üstüne gerek yok şahsen ama daha kaliteli olsun dersen 4070li önereyim
Mantıklı değil kardeşim boşu boşuna düşük işlemcili almaya gerek yok bakıın tekrar söylüyorum bu cihazların garantisi var ve intel bu mevzuyu maksimum sürse sürse 3 ayda bitirecek çözüme kavuşacak ha diceksin ama işlemcim hasar aldıysa kardeşim gidiceksin garantiden değiştireceksin tamam mı bios güncelliceksin güle güle kullan birde zaten intel işlemcilerin garantisini 5 yıla çıkardı
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaş beklerse gelince birkaç test yapıp burda yayınlayabilirim.
Hangisini test ediceksin

Hermitus

80+ Bronze
Mantıklı değil kardeşim boşu boşuna düşük işlemcili almaya gerek yok bakıın tekrar söylüyorum bu cihazların garantisi var ve intel bu mevzuyu maksimum sürse sürse 3 ayda bitirecek çözüme kavuşacak ha diceksin ama işlemcim hasar aldıysa kardeşim gidiceksin garantiden değiştireceksin tamam mı bios güncelliceksin güle güle kullan birde zaten intel işlemcilerin garantisini 5 yıla çıkardı

Hangisini test ediceksin
acer predator link attığım.

ConquerorXIV

80+ Gold

şunlara da bak @Mvnmt35

Hangisini test ediceksin
öyle bir riske girilmez bence

Kadir güzelkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Kadir
Bir şey sorcam ben muska rtx 4060 laptop ve masaüstü alsam arada ne kadar performans farkı olur

Farex

80+ Silver
Riske girilir ki ortada adam akıllı risk yok zaten şuan genel itibari ile masaüstü olanlarda çıktı çok nadir tek tük sözüm ona işte laptoplarda çıkmış ama ortada ben bireysel olarak çıkıp benim işlemcim arızalı diyeni görmedim ben full reddit de dolanıyorum görmedim işte daha doğrusu 1 tane gördüm ama o da cihazın soğutmasının yetersiz olmasından dı.

ConquerorXIV

80+ Gold
Riske girilir ki ortada adam akıllı risk yok zaten şuan genel itibari ile masaüstü olanlarda çıktı çok nadir tek tük sözüm ona işte laptoplarda çıkmış ama ortada ben bireysel olarak çıkıp benim işlemcim arızalı diyeni görmedim ben full reddit de dolanıyorum görmedim işte daha doğrusu 1 tane gördüm ama o da cihazın soğutmasının yetersiz olmasından dı.
kullanmadığım için çok net bir şey diyemem tabi ama abdullah hocanın videosuna geri dönüş yapanlar düşündürüyor

Mvnmt35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Mehmet

Hangisini test ediceksin
Çokmu düşük kalır 12650h ? Birde 12.nesilde bir şey yok diye biliyorum

ConquerorXIV

80+ Gold

Farex

80+ Silver
kullanmadığım için çok net bir şey diyemem tabi ama abdullah hocanın videosuna geri dönüş yapanlar düşündürüyor
kardeşim laptoplar zaten ısınır ya millet de ıısnıyor a benim işlemcim hasar almış moduna giriyor ama cahillik işte eğer hasar alsaydı ters bir durum olsaydı işlemci 190-200w çekmesi lazım reddit de 1 tane soeun yaşayan olmuş onu da firma yeni laptop ile değiştirmiş ondaki sorun işlemci yükte 180-190 220w a kadar çekmişti normalde max 157w olması lazım oc yapmazsan çocuk oc yapmadığı halde bu şekilde idi ve aşırı bir ısınma sorunu yaşamış ayrıyetten mavi ekran sık sık alıyorsan ve düzgün kurulum yaptığına emin ise driverlar tam ise işlemciden olma olasılığı oluyor muş durum bu her ısınana işlemci sorun diyemez kimse laptoplar genel itibari ile ısınıyor zaten.

Araştırdıkça insan kararsız kalıyor
Bak ben bilgisayar mühendisiyim kardeşim ileri yönlü düşüneceksin senin alacağın cihazın 2 yıl kendi +2 yıl da işlemci garantisi var intel max 2-3 ayda bu olayı sonlandırıcak çözecek ve 2-3 ay sonra mesela aldığın cihazdan şüphelisin sorun yaşıyorsun yada gidiceksin servise verip cihazın anakartını değiştiriceksin sorunsuz parti ile daha doğrusu sorunsuz zaten hepsi ama küçük mikro kod hataları var o da bios güncellemesi ile çözülür firmalar sanırım sorun çözülünce anakartları ynei çıkan biosa güncelleyip teslim edicke ve sende güle güle kullanacaksın ben öyle yapacağım mesela çünkü işlemcinin perofrmansındna çok memnunum ryzen de kullandım ama aralarıdna ciddi fark var render da oyunda mesela.

Top Bottom