Neler Yeni

Allah Sadece Big Bang'de Yok Şu Anda da Var

Velocity

80+
Bilim ve Din ayrı konular bilimi kanıtlamak için dinin, dini kanıtlamak için bilimin kullanılması mantıksız.
Kur'an bilimsel gerçeklerşe çelişen bir kitap değil, neticesinde bilimi öğrenebileceğin bir kitap da değil.

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,439
İsim
Emir Bayram
İnancını yitirmiş arkadaşlar neden dinden uzaklaşmak yerine dine daha daha yaklaşıyor?
Neden sürekli dine atıp tutuyor?
Kendine kanitlamaya çalışıyor daha iyi hissetmek için...

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,883
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
İnancını yitirmiş arkadaşlar neden dinden uzaklaşmak yerine dine daha daha yaklaşıyor?
Biz kendi aramızda sohbet bile edemeden tak hemen geliyorlar dalga geçmeye, biz dalga geçince de vay efendim susluman oluyoruz.

Son düzenleme:

The Batman

80+ Silver
Kur'an'ın bize yeni bir şey değil, zaten bilinen şeyleri sunduğunu düşünüyorum.
çoğunlukla evet ama tamamı değil Allah Hz ademe bütün bilgileri verip indirdi insanlar zamanla unuttu kuran eski bilgileri tekrar hatırlatıp üstüne yeni bilgiler ekledi ben Bing bang olayının olduğunu düşünüyorum
"O inkar edenler görmüyorlar mı ki başlangıçta göklerle yer birbiriyle bitişikken, biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı?" (Enbiya, 21/30)"

Besim Tibuk

80+ Gold
Ya doğruysa düşüncesi? dine inanmamak için dinin yanlış olduğunu kantlamalıyım gibi hissediyorum
Bahsettiğim bu değil.
Dine saldırmalarında bahsediyorum.
Ateist olmak için zaten işi kafada şüphesiz bitirmek lazım bence.
Kafada işi bitirdiysen niye dine saldırıyorsun arkadaşım?

The Batman

80+ Silver
bir şey kabul etmek zorunda gidiyorsa inkar etmek o an için kolay oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya olm bu konularda niye konu dağılıyor ve asıl konu harici her şey konuşuluyor
Ben bu yüzden konu açmaktan çekiniyorum çok salça oluyorlar

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,455
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
çoğunlukla evet ama tamamı değil Allah Hz ademe bütün bilgileri verip indirdi insanlar zamanla unuttu kuran eski bilgileri tekrar hatırlatıp üstüne yeni bilgiler ekledi ben Bing bang olayının olduğunu düşünüyorum
"O inkar edenler görmüyorlar mı ki başlangıçta göklerle yer birbiriyle bitişikken, biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı?" (Enbiya, 21/30)"
Abi ben zaten Kur'an'a yanlış demedim, olumsuz bir şeyde demedim. Önceden bilinen bilgileri yazması demek hak olmadığı anlamına gelmez, kanıtlamazda.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Abi ben zaten Kur'an'a yanlış demedim, olumsuz bir şeyde demedim. Önceden bilinen bilgileri yazması demek hak olmadığı anlamına gelmez, kanıtlamazda.
Senin yüzünden dağıldı hep.
Konu ana fikri şuydu : Allah doğa yasaları yarattı bıraktı değil her an milyonlarca işleme hükmediyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,255
Üyeler
157,220
Son üye
1koy3al3ünüde5let
Top Bottom