Neler Yeni

Almanca’yı C1 seviyesine çıkarmak.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,268
İsim
Ahmet Deniz
Munih Teknik’te okuyacağım muhtemelen ve geri dönmeyi düşünmüyorum sonrasında ülkeye. Okul konusunda seçiciyim, ODTÜ’yü bırakıp gittiğime deyecek bir okul olması tercihim ve Almanya’nın en iyi teknik üniversitesi olmasından kaynaklı olarak Münih Teknik üzerine yoğunlaştım, kağıt üzerinde C1 görünse yeterli zaten. Akıcılığı ancak zamanla kazanabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam günlük konuşma kurtarmıyor maalesef, istediğim okullar C1 talep ediyor tam kabul için ve üstte de belirttiğim gibi ODTÜ’yü bırakıp gitmeme beni ikna edecek kalitede okulları istiyorum. O yüzden 1 sene civarı bi kaybı tabii ki göze alacağım.

İnternetten çıkamayacağımı zaten biliyorum moral bozulacağı bir durum yok. Anne tarafı tüm ailem Almanyada zaten yeşil pasaportumla 3 ay boyunca oraya gitmeyi planlıyorum sene içerisinde ve Goethe tarzı bir akademide eğitim de alacağım. Sadece tecrübesi olanlardan önerilere açığım ve halledenler ne kadar sürede nasıl halletti merak ediyorum.

Hocam ODTÜ’den gideceğim ve Münih Teknik gibi yerleri istiyorum önümdeki tek engel dil. Üniversite konusunda bir tık kaliteye de bakıyorum, genel olarak üst düzey üniversiteler dil istiyor C1 seviyesinde.
sıfır dil şartı verenlerde çok kaliteli hocam araştırın yine de

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Yiğit Can Kocaman
Hocam C1 kagit uzerinde olsaniz bile anlamaniz cok zor olacak. Bu nedenle soyluyorum zaten. Eger ingilizceniz varsa baska okul tercih edilebilir. Tanidigim Ulm Universitesinde okudu ve su an yillik 70k euro aliyor yeni baslayan biri olarak. Zaten kotu okul diye bir sey neredeyse yok. Hangi okula gitseniz ODTU civarinda egitim alabilirsiniz. Benim kendi hedefim ingilizceden girmek. Ingilizceyi daha rahat anliyorum. Tabi basarabilirsiniz belki, benim bir arkadasimin annesi C1 sertifikasi aldi.
Hocam Munih Teknik dedigimiz okul Avrupa’nın en iyi teknik üniversitesi, ODTÜ civarında alacağım bir eğitim için zaten halihazırda ODTÜ’de okurken böyle bir zahmete girmeyi mantıklı bulmuyorum.

BeGi BeGi Almanca kanalına bakabilirsin.
Teşekkürler bakacağım.

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
Hocam Munih Teknik dedigimiz okul Avrupa’nın en iyi teknik üniversitesi, ODTÜ civarında alacağım bir eğitim için zaten halihazırda ODTÜ’de okurken böyle bir zahmete girmeyi mantıklı bulmuyorum.

Teşekkürler bakacağım.
Hocam, benim demeye calistigim artik eski devir bitti. Eskisi gibi bir universite onemi kalmadi ozellikle bilgisayar gibi sektorlerde (hala etkisi var ama eskisi kadar degil). Ben size yardimci olmaya calisiyorum. Eger 2 yil calismak isterseniz tabi size kalmis. 1 yil neredeyse minimum calisma. Kabul alsaniz bile tam verimi bence ancak 2. yilda alirsiniz. Tabi bu benim gorusum. ODTU guzel okul ama dunya siralamasi ortada. Acip bakabilirsiniz. Dusundugunuz gibi olmayabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Kadir Çelik
2 yıl sürer hayatına almanca'yı sokman lazım

qcil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ahmet
Selamlar, yurt dışında üniversite eğitimi için Almanca öğrenme lazım. Lisede maalesef Almanca eğitimi almadım ve Almanca hakkında herhangi bir bilgi birikimim yok. 0’dan C1 seviyesine çıkmam ne kadar sürer? Dil öğrenme süreci için de önerileriniz nelerdir?
Münih Teknik Üniversitesi'ne nasıl kabul aldığını ve bu sürecin nasıl geçtiğini anlatabilir misin? Tebrik ederim. orz

Son düzenleme:

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,232
İsim
Mehmet emre börekçi
1 yıl eğitim alan 1000 kişiden yaklaşık 15'i falan geçti yazmıştı TAÜ'den bir eleman öyle düşün

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
Son düzenleme:
  • İnanılmaz
Reaksiyonlar: qcil
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Yiğit Can Kocaman
Hocam, benim demeye calistigim artik eski devir bitti. Eskisi gibi bir universite onemi kalmadi ozellikle bilgisayar gibi sektorlerde (hala etkisi var ama eskisi kadar degil). Ben size yardimci olmaya calisiyorum. Eger 2 yil calismak isterseniz tabi size kalmis. 1 yil neredeyse minimum calisma. Kabul alsaniz bile tam verimi bence ancak 2. yilda alirsiniz. Tabi bu benim gorusum. ODTU guzel okul ama dunya siralamasi ortada. Acip bakabilirsiniz. Dusundugunuz gibi olmayabilir.
Hocam ben zaten Münih Teknik şartlı kabülü aldım. Avrupanın bir numaralı teknik üniversitedinden mezun olmanın boş bir yatırım olduğunu düşünmüyorum. Dünyada ilk 50de olan bir üniversitenin diploması bence gayet katkı sağlar bana. ODTÜ'yü bitirip dediğiniz üniversitelere zaten yüksek lisansla da kapat atabilirim, eğitimimi üniversite mezunu olduğumda noktalamayacağım. Elimin altında Avrupada mühendislik eğitimini en iyi alacağım üniversite varken 1-2 yıl hesabı yapmam açıkçası. 19 yaşındayken kaybedeceğim 1-2 yıl önemli bir kayıp değil getirinin değeceği kesin buna.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,302
Üyeler
158,078
Son üye
geblo60
Top Bottom