Neler Yeni

Alt yapımın desteklediği 65 Mbps, bana 50 Mbps geliyor

ömer6637

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ömer tekin
Arkadaşlar türknet kullanıyorum ama daha onlara sormadım. Milenyum müşteri hizmetleri, sizin alt yapınız 65 Mbps destekliyor ama biz size 50 Mbps gönderebiliyoruz diyor.
Ya dedim ki ben 100 Mbps hizmet almak istiyorum geldiği kadarı gelsin dedim öyle olmuyor diyor.
Türknet'e geliyim benim internetim haberim olmadan 30 Mbps kadar düşmüş [(30)ağlıyacam] özet bi şekilde bunu düzeltin dedim tamam tamam dediler bunlarda 50 Mbps sabitlemişler.
Ya sorum şu; bunun aslı var mı ya 50 alabiliyoruz yada 100 mü arası olmuyor mu? Bilenler bir yazsın
Abi neden neden bir internet için ya, bu kadar şey araştırıp uğraşıp ve sonunda hiç bir şekilde insan yerine konmamak internetle sorun yaşamayan %1 dir. Kusura bakmayın

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
923
İsim
Emre
Arkadaşlar türknet kullanıyorum ama daha onlara sormadım. Milenyum müşteri hizmetleri, sizin alt yapınız 65 Mbps destekliyor ama biz size 50 Mbps gönderebiliyoruz diyor.
Ya dedim ki ben 100 Mbps hizmet almak istiyorum geldiği kadarı gelsin dedim öyle olmuyor diyor.
Türknet'e geliyim benim internetim haberim olmadan 30 Mbps kadar düşmüş [(30)ağlıyacam] özet bi şekilde bunu düzeltin dedim tamam tamam dediler bunlarda 50 Mbps sabitlemişler.
Ya sorum şu; bunun aslı var mı ya 50 alabiliyoruz yada 100 mü arası olmuyor mu? Bilenler bir yazsın
Abi neden neden bir internet için ya, bu kadar şey araştırıp uğraşıp ve sonunda hiç bir şekilde insan yerine konmamak internetle sorun yaşamayan %1 dir. Kusura bakmayın
Valla sizin yine iyi hocam bana sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorlar port yok port bekliceniz fln filan portum arızalanmış 24/6 aldığım internet şuan 8/2 rezalet ötesi bir şey bilgisayardan soğudum yeminle.

ömer6637

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ömer tekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya usta ben nefret ettim biz bunu yaşmak zorunda değiliz ya evine düzgün internet bağlatan sırat köprüsü geçmiş gibi anlatıyor

selcukhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Selçuk Han Zengin
Hocam sorunu anlamadık yani
Ya sorum şu; bunun aslı var mı ya 50 alabiliyoruz yada 100 mü arası olmuyor mu?
Sen Türknetlisin ve böyle bir problem mi var. Türknet aslında hıza bakmıyor gönderebileceği maksimum hızı gönderiyor. Şimdi senin alt yapın ne VDSL/FİBER? Türknet sana ne verebiliriz diyor. Sen ne alıyorsun. Yapmış olduğun hız testini nasıl yapıyorsun wifi ile mi kablolu mu?

DogancanYr

80+ Bronze
Dslam ile internetiniz kısıyorlar. Dslamı kapatmalarını iste.
Snr margin ayarı var ise modemde ayarlayarak internetini daha yükseğe çekebilirsin. Eğer kablolardan kaynaklı ise.
Altyapı değerlerin modemde gözüküyor ise atar mısın ?

ömer6637

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ömer tekin
Hocam sorunu anlamadık yani

Sen Türknetlisin ve böyle bir problem mi var. Türknet aslında hıza bakmıyor gönderebileceği maksimum hızı gönderiyor. Şimdi senin alt yapın ne VDSL/FİBER? Türknet sana ne verebiliriz diyor. Sen ne alıyorsun. Yapmış olduğun hız testini nasıl yapıyorsun wifi ile mi kablolu mu?
vdsl alıyorum ethernet yada wifi arasında çok fark olmuyor bende benim altyapı desteklediği buda türknetin bukardar verebiliriz dediği buda wifi den aldıgım şimdi akşam bide evde tv telefon falan pc kullanılıyo şuan normalde 47 falan alıyom sorun o değil, az önce konuştum ilk böyle yardımcı olcak gibi oldu hakaret falan kesinlikle etmedim ama sesim gergin olunca birden döndü bu kadar oluyo şimdi biz altyapı sorgunuzdaki yeri güncellicez ordada 50 yazcak dedi

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-08-18 195634.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-18 195634.png
    33.5 KB · Hit: 5
  • Ekran görüntüsü 2024-08-18 195424.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-18 195424.png
    13.5 KB · Hit: 4
  • Ekran görüntüsü 2024-08-18 195602.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-18 195602.png
    33.8 KB · Hit: 5
Son düzenleme:

Alican.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Alican ekinci
banada 61 mbps altyapı veriyorlar 50 lik paket kullanıyorum.çokta sıkıntı olmuyor.100 mbps e geçersem desteklemediği için kopmalar olabileceğini öğrendim.o yüzden çokta dert etmedim.

ömer6637

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ömer tekin
Dslam ile internetiniz kısıyorlar. Dslamı kapatmalarını iste.
Snr margin ayarı var ise modemde ayarlayarak internetini daha yükseğe çekebilirsin. Eğer kablolardan kaynaklı ise.
Altyapı değerlerin modemde gözüküyor ise atar mısın ?
Zaten az önce konuştum tamam bakalım dedi sesimden sinirli olduğumu anlayınca şuna getirdi işine geliyosa 50 yoksa yok dedi sanki ben deli gibi kendi kendime kızdım usta ben Dslam kapatmalarını söyleyince yapma zorunlulukları varmı acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

banada 61 mbps altyapı veriyorlar 50 lik paket kullanıyorum.çokta sıkıntı olmuyor.100 mbps e geçersem desteklemediği için kopmalar olabileceğini öğrendim.o yüzden çokta dert etmedim.
çokta sıkıntı olmuyo öylemi, çok olmuyosa iyi

Alican.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Alican ekinci
Zaten az önce konuştum tamam bakalım dedi sesimden sinirli olduğumu anlayınca şuna getirdi işine geliyosa 50 yoksa yok dedi sanki ben deli gibi kendi kendime kızdım usta ben Dslam kapatmalarını söyleyince yapma zorunlulukları varmı acaba

zamanında forumlarda araştırmıştım 70 mbps altyapısı olupta 100 paketi alan birisi vardı.çok fazla kopmalar olduğu için ttelekomdan paketi 50 ye düşürmüştü.100 lük paketi al baktı sorun oluyor 50 ye geri dönersin.

eren28tr

80+ Gold

Modem arayüzüne girip hat değerlerini atar mısın?

DogancanYr

80+ Bronze

Tabii kide var.
Adamlar bilerek yapıyor fazla kişiye yetsin. Altyapısı yenilemesinler diye.

Top Bottom