Neler Yeni

AM5 sistemde görüntü gelmiyor

draqla

80+
Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Böyle olunca düğmeden kapatıp tekrar açıyorum geliyor illa. Neden bunu yapıyor olabilir ilk seferde neden açılmıyor?

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Sistem özellikleri nedir?

draqla

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios güncel mi?
Sistem özellikleri nedir?

Bios güncel ilk işim o oldu hatta. Memory context restore açtım alakalı olabilir mi? Ama onu açmadan önce anakart logosu 3 dkda falan geliyordu. Bios süresi 200 saniyeydi.

Sistem özellikleri;
4070super
7800x3d
B650 tomahawk

Ayrıca YouTube FPS test videolarındaki değerlerden düşük FPS alıyorum. Tüm driverler güncel. Nvidia denetim masası performans odaklı olmasına rağmen.

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Görüntüyü ekran kartından aldığınıza emin misiniz? Hdmi veya dp kablosu anakart değil ekran kartı çıkışına bağlı olmalı

Aloncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Eymen Yılmaz
Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Böyle olunca düğmeden kapatıp tekrar açıyorum geliyor illa. Neden bunu yapıyor olabilir ilk seferde neden açılmıyor?
Ram lar kaç mhz ye ayarlı

N1ppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
Bios güncel ilk işim o oldu hatta. Memory context restore açtım alakalı olabilir mi? Ama onu açmadan önce anakart logosu 3 dkda falan geliyordu. Bios süresi 200 saniyeydi.

Sistem özellikleri;
4070super
7800x3d
B650 tomahawk

Ayrıca YouTube FPS test videolarındaki değerlerden düşük FPS alıyorum. Tüm driverler güncel. Nvidia denetim masası performans odaklı olmasına rağmen.
Biosu sıfırlayıp tekrar deneyin bence

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Monitördeki ayarlar kısmından bakar mısınız HDMI ve DP girişleri PC için mi ayarlı?

draqla

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görüntüyü ekran kartından aldığınıza emin misiniz? Hdmi veya dp kablosu anakart değil ekran kartı çıkışına bağlı olmalı
Eminim zaten anakarta bağlasam bu kadar FPS de alamazdım. Örneğin Doom Eternal avg FPS 160 benim. Ama YouTube test yapanlarda 200 üstünde aynı bölümde.

Ram lar kaç mhz ye ayarlı

6000

Biosu sıfırlayıp tekrar deneyin bence

Biosu sıfırlayıp güncelleme yapmayayım mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bugün tek seferde açıldı mesela her zaman da yapmıyor. Sabit bir şey olsa anlarım da sabit değil.

N1ppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
Eminim zaten anakarta bağlasam bu kadar FPS de alamazdım. Örneğin Doom Eternal avg FPS 160 benim. Ama YouTube test yapanlarda 200 üstünde aynı bölümde.

6000

Biosu sıfırlayıp güncelleme yapmayayım mı?

Bugün tek seferde açıldı mesela her zaman da yapmıyor. Sabit bir şey olsa anlarım da sabit değil.
Güncel biosu zaten indirmişsiniz varsayılan ayarlara sıfırlayıp deneseniz yeter

draqla

80+
Monitördeki ayarlar kısmından bakar mısınız HDMI ve DP girişleri PC için mi ayarlı?
PC modu tarzı bir ayar göremiyorum. Monitör oyun modunda onu diyorsanız.
Güncel biosu zaten indirmişsiniz varsayılan ayarlara sıfırlayıp deneseniz yeter
Sabit bir sorun değil o yüzden bir değişken uygulayıp test edemiyordum. Biosta ayar yapmadım çok fazla zaten. Expo ve memory context restore açtım sadece. Dediğiniz gibi ayarları sıfırlayıp Memory context restore kapatıp da denedim ama 3-4 dakikada açılıyor o şekilde.

N1ppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
PC modu tarzı bir ayar göremiyorum. Monitör oyun modunda onu diyorsanız.

Sabit bir sorun değil o yüzden bir değişken uygulayıp test edemiyordum. Biosta ayar yapmadım çok fazla zaten. Expo ve memory context restore açtım sadece. Dediğiniz gibi ayarları sıfırlayıp Memory context restore kapatıp da denedim ama 3-4 dakikada açılıyor o şekilde.
Genelde hep eski bioslarda expo açınca oluyor bu sorunlar ve güncel biosa geçilince düzeliyor anakartınızın en son çıkan güncellemesi 2024-05-24 tarihinde zaten buysa aklıma gelen ramleri çıkartıp takmanız,1 önceki bios sürümünü fln denemeniz ayrıca ekran kartınıda bi çıkartıp takmanızda fayda var + ramler hangi slotlarda takılı ?

Sharku

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Sezgin
Bence anakart ve Expo olayından bir durumlar var. Aynı kart bende de var işlemcim de 7900x3d yeni topladım bende de bazı olumsuzluklar oluyor. MSI bios flash üstüne bellek tak sonrasinda biosdan flash kısmını seç, gelen bios güncellemesi flaş ekranında hiç işlem yapmadan tekrar sağ üstten x bas kapat. Bakalım bir şey olacak mı

Ben böyle bir durumda şans eseri Expo ayarını açınca kaydet yapmıyordum bios kilitleniyor save yapmıyordu. Böyle çözdüm

Misal bende başka bir şey sorayım. Güç planı yuksek veya nihai fark etmez ne seçersen seçeyim sistem hep dengeli seçeneğine geçiyor.
4+1 creative ses sistemi var sadece ön sağ ve sol da ses var tüm herşeye baktım araştırdım neler yapmadım ki yine 4+1 ses sistemi eksiz çalışmıyor.

Top Bottom