Neler Yeni

Amazon Ürünümü Göndermiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Merthan İlhan
Herkese iyi forumlar,

Amazon Germany üzerinden 5000 lira üzeri bir tutarda ürün satın aldım. Ürünü satın aldığım esnada satın alım yerinde bana yapılan bilgilendirmede 10 gün içerisinde teslim edileceği belirtildi fakat sipariş tarihim 2 Mayıs bugün tam 1 hafta geçmesine rağmen kulaklık sipariş alındı şeklinde bekletiliyor. Müşteri hizmetleri ile görüşme sağladım. Bana kulaklığın stokta gözüktüğünü fakat bir sıkışma meydana geldiğini ve henüz gönderim olmadığını belirttiler. Gönderim için herhangi bir tarih vermiyorlar veya geleceğine dair bir umut da yok sanırım ki iptal etmem fikrini baskılıyorlar. 9 taksitle aldım ürünü. Uyguna geldiği için. İptal ettiğim takdirde 9 taksitle geri ödenecek bu para. İptali istemiyorum. Alternatif bir çözüm de sadece beklemek olabilir diyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Ne gibi haklarım var?

Okuyup zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Burak
Technopat Sosyal
Onay bekleyen konular
Konu takibe alındı
Amazon Destek
exodusrwu Tüketici Hakları
Mesaj 0
1 dakika önce
Tüketici Hakları
Amazon Destek
Konuyu başlatanexodusrwu Başlangıç Tarihi1 dakika önce Mesaj0 Görüntüleme1 EtiketlerYok
Takip etmeyi bırak

•••
exodusrwu
Picopat
Daha fazla
1 dakika önce
Herkese iyi forumlar,

Amazon Germany üzerinden 5000 lira üzeri bir tutarda ürün satın aldım. Ürünü satın aldığım esnada satın alım yerinde bana yapılan bilgilendirmede 10 gün içerisinde teslim edileceği belirtildi fakat sipariş tarihim 2 Mayıs bugün tam 1 hafta geçmesine rağmen kulaklık sipariş alındı şeklinde bekletiliyor. Müşteri hizmetleri ile görüşme sağladım. Bana kulaklığın stokta gözüktüğünü fakat bir sıkışma meydana geldiğini ve henüz gönderim olmadığını belirttiler. Gönderim için herhangi bir tarih vermiyorlar veya geleceğine dair bir umut da yok sanırım ki iptal etmem fikrini baskılıyorlar. 9 taksitle aldım ürünü. Uyguna geldiği için. İptal ettiğim takdirde 9 taksitle geri ödenecek bu para. İptali istemiyorum. Alternatif bir çözüm de sadece beklemek olabilir diyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Ne gibi haklarım var?

Iptal edince 9 taksitle niye odensin kral kim verdi bu bilgiyi :)
1 hafta icerisinde butun para hesabina yatar direkt siparisi iptal et gelmiyorsa.

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
İptal ettiğin takdirde 9 taksit iade gözüküyor ancak limitin tek seferde artıyor.
Hic gelmeyecek gibiyse iade et hocam ama aciliyeti yoksa biraz daha bekle çünkü uyguna almışsın

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
903
İsim
Ahmet Melih Alemdar
İptal ettiğin takdirde 9 taksit iade gözüküyor ancak limitin tek seferde artıyor.
Hic gelmeyecek gibiyse iade et hocam ama aciliyeti yoksa biraz daha bekle çünkü uyguna almışsın
Kartında toplam bakiye olarak düşer. 9 ay beklemezsin yani

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Herkese iyi forumlar,

Yurtdışı ürünüyse ve vergi hariç 150€ (~5200TL) üstü ise gümrükte kalır zaten büyük ihtimalle. Belki o sebeple bir sorun çıkmış da olabilir.

Sorun o değilse büyük ihtimalle kargoya verilir ama stokları yoktur, yeni stok bekliyorlardır o süreç 2 haftaya kadar sürebiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Merthan İlhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yurtdışı ürünüyse ve vergi hariç 150€ (~5200TL) üstü ise gümrükte kalır zaten büyük ihtimalle. Belki o sebeple bir sorun çıkmış da olabilir.

Sorun o değilse büyük ihtimalle kargoya verilir ama stokları yoktur, yeni stok bekliyorlardır o süreç 2 haftaya kadar sürebiliyor.
Ödeme sırasında her şey dahil ödeme sağlıyoruz neden gümrükte takılıyor ki? Ayriyeten tekrar bir ödeme isteme durumu söz konusu olur mu?

Ayriyeten diğer yanıtlarınız için teşekkür ederim. Ben yanlış hatırlıyorum sanırım o halde. Çünkü Amazon parayı tam yatırıyor fakat ödemeyi 9 taksit yaptırdığım için 9 ayda parça parça yatıyor diye hatırladım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,255
Üyeler
154,206
Son üye
halilaktss
Top Bottom