Neler Yeni

Amazon Hayal Kırıklığı

Sazkara

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Sazkara
Amazon ilk geldiği zamanlar çok iyidi ama bizim insanlarımız yüzünden

pancake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Yavuz
Bence burada yurtdışından alınan bütün siparişlerim iptali olduğunu düşünüyorum. Benim arkadaşım da amazon almanya galiba oradan eşya almıştı elektronik. Normalde 18i teslim ama iptal edildi. Bu tamamen yeni çıkacak yasanın yaşattığı şey. Ve yanlış hatırlamıyorsam amazon ödediğimiz meblağ dışında extra bir para istenirse bunu bize iade ediyordu. Kargo gümrük vs. Ama bu yasadan sonra kaldırıldı bu yazı. Bekletmeleri vs eleştiri kaynağı olabilir ama bence burada sizleri, bizleri hatta satıcıları dahi mağdur eden tek bir şey.
Bakın yazdığınıza katılıyorum fakat böyle bir şey yapmak yerine Temu gibi limit koyabilirlerdi. Veya yasadan önce gelebilecek ürünleri gönderebilirlerdi. Ben açıkcası aldığım ürünün bilerek Amazon deposunda bekletildiğini düşünüyorum. Buna sizde katılacaksınız 8 Ağustos'ta ürün X deposundan çıkış yapıyor. 10 Ağustos'ta gecikme yaşandı diye bildirim geliyor bunun üzerine temsilci ile görüşüyorum. Tekrar gönderilecek deniyor ve tekrardan X deposundan çıkış yapıyor, tekrar giriş yapıyor, tekrar çıkış yapıyor giriş yapıyor, tekrar çıkış yapıyor böyle bir kargo takip ekranı görmek bile şaşırtıcı.. Yani 7 Ağustos'ta verilen ürün bence çok rahat şekilde 21-22 günde Türkiye'ye gelebilir Avrupadan.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
477
İsim
Yusuf Kaplan
Bakın yazdığınıza katılıyorum fakat böyle bir şey yapmak yerine Temu gibi limit koyabilirlerdi. Veya yasadan önce gelebilecek ürünleri gönderebilirlerdi. Ben açıkcası aldığım ürünün bilerek Amazon deposunda bekletildiğini düşünüyorum. Buna sizde katılacaksınız 8 Ağustos'ta ürün X deposundan çıkış yapıyor. 10 Ağustos'ta gecikme yaşandı diye bildirim geliyor bunun üzerine temsilci ile görüşüyorum. Tekrar gönderilecek deniyor ve tekrardan X deposundan çıkış yapıyor, tekrar giriş yapıyor, tekrar çıkış yapıyor giriş yapıyor, tekrar çıkış yapıyor böyle bir kargo takip ekranı görmek bile şaşırtıcı..
Mağdur olduğunuz hakkında yorum yapmıyorum. Kesinlikle haklısınız. Arkadaşım vasıtasıyla bu mağduriyeti görmüş oldum. Ama dclerde ve forumlarda urunlerin gümrükte bilerek bekletildiği vs söyleniyordu. Amazonunda gümrükte ödediğin ücret dışında extra ücret öderseniz iade hakkı doğuran bir maddesi var. Belki gümrükte bekletilip yüksek çıkan meblağların kendisine kalmasından korkmuş olabilirler. Sizin ürününüz gümrükten geçti vs hiç bilmiyorum ve yorumum genel. Mağduriyet tüm taraflı olmuş oldu maalesef. Ben de temudan 4k ürün alacaktım maalesef kaldı. 30 euro ya da mouse pad alınır anca. O da %60 la trden pahalıya gelir. Ama tekrar belirtmek isterim sizin mağduriyetinizi gölgelemek değil amacım. Sadece tahmin ettiğim şeyi yazdım. Çözüm bulunabilirdi belki ama iptal seçeneği daha kolay gelmiş gözüküyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,286
Üyeler
156,458
Son üye
Mhsd
Top Bottom