Neler Yeni

Amazon ve asus beni mağdur etti.

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
Amazon müşteri hizmetleri ile iletişime geç mağdur etmezler.
Full amazon ile irtibattaydım zaten. DOA belgesi almak dışında çareniz yok dendi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana 15 gün iade süreniz geçti maalesef dendi. Abi ben 1. hafta yazdım zaten iade için. Adamlar (amazon) 20 gündür beni arayacak. En son da benim iade süremi sömürdükten sonra iade edemezimniz süreniz geçti dediler. Ben de ben zaten ilk hafta yazdım dediğimde çalışma arkadaşlarım adına özür dilerim, anlayışınız için teşekkürler dendi. Şaka mı bu? Dava açacağım konuşma kayıtları lazım dediğimde de veremiyoruz maalesef dediler.

Şunu söyleyebilir misiniz? Acaba 3DMark almaya değer mi? 180 TL

Eğer yardımcı olacaksa satın alabilirim.

hocam öncellikle geçmiş olsun hata direk işlemci serisinde youtubeta bu işlemci ile yapılan testlerin çoğunda anlık droplar mevcut özellikle testlerde ortalama fps kadar Low 0.1% fps değerleri önemli diye boşuna denmiyor. mobil işlemcide intelden şaşmamak lazım açıkçası uygulamalar üzerinden voltaj dengelemesi yaparsanız bi nebze dropları azaltırsınız diye düşünüyorum.
Hocam onu nasıl yapacağım tam olarak? Şu anda warzone da 2,5-3k gibi bir çözünürlükte ancak %90-%99 arası bir ekran kartı kullanım değeri alıyorum. Çok nadir drop giriyor.

Son düzenleme:

dalpirin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Alperen Dal
HS modeli ne kadar fark eder bilmem ama H modeli gayet başarılı
Bir kaç forumda denk geldiğime göre pil ömrünü artırmak için işlemci curve u özel ayarlanmış ama sonucunda anladığım kadarıyla arkadaşın yaşadığı problemler ortaya çıkıyor. 4800HS ve 5800HS işlemcili modellerde de aynı problemi yaşayan cok kişi varmış

Full amazon ile irtibattaydım zaten. DOA belgesi almak dışında çareniz yok dendi.

Bana 15 gün iade süreniz geçti maalesef dendi. Abi ben 1. hafta yazdım zaten iade için. Adamlar (amazon) 20 gündür beni arayacak. En son da benim iade süremi sömürdükten sonra iade edemezimniz süreniz geçti dediler. Ben de ben zaten ilk hafta yazdım dediğimde çalışma arkadaşlarım adına özür dilerim, anlayışınız için teşekkürler dendi. Şaka mı bu? Dava açacağım konuşma kayıtları lazım dediğimde de veremiyoruz maalesef dediler.

Şunu söyleyebilir misiniz? Acaba 3DMark almaya değer mi? 180 TL

Eğer yardımcı olacaksa satın alabilirim.

Hocam onu nasıl yapacağım tam olarak? Şu anda warzone da 2,5-3k gibi bir çözünürlükte ancak %90-%99 arası bir ekran kartı kullanım değeri alıyorum. Çok nadir drop giriyor.
msi afterburner kullanma öncellikle çok eski artık Cap Framex indirip daha doğru değerlere ulaşabilirsin önemli olan 0.1% low ve ortalama fps değerleri

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
Bir kaç forumda denk geldiğime göre pil ömrünü artırmak için işlemci curve u özel ayarlanmış ama sonucunda anladığım kadarıyla arkadaşın yaşadığı problemler ortaya çıkıyor. 4800HS ve 5800HS işlemcili modellerde de aynı problemi yaşayan cok kişi varmış

msi afterburner kullanma öncellikle çok eski artık Cap Framex indirip daha doğru değerlere ulaşabilirsin önemli olan 0.1% low ve ortalama fps değerleri
Hocam o zaman 3DMark alıp bir test yapmam lazım

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Amazon yazısı yanlış olmuş GPNTeknoloji olarak düzenlenmesi gerekiyordu çünkü sizi mağdur eden Amazon değil GPNTeknoloji. Amazon'un kendi sattığı cihazları bir problem yapmadan iade alabiliyor.

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
Amazon yazısı yanlış olmuş GPNTeknoloji olarak düzenlenmesi gerekiyordu çünkü sizi mağdur eden Amazon değil GPNTeknoloji. Amazon'un kendi sattığı cihazları bir problem yapmadan iade alabiliyor.
Madem arkasında durmayacak amazon da böyle bir sistem kurmayacak o zaman

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Madem arkasında durmayacak amazon da böyle bir sistem kurmayacak o zaman
GPNTeknolojinin sattığı bir ürünün sorumlusu satıcıdır Amazon değil. Tabikide Amazon'un satıcıyı bu konuda uyarması gerekiyordu fakat kendi ürünlerinden hiç bir sorun çıkarmadan problemli ise iadesini ve değişimini yapıyor.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Satıcı Amazon`un kendisi olsa direk iade edebilirdin, servise bile göndermene gerek kalmazdı. Satıcı Amazon olmadığı için Amazon`luk bir durum yok. Onaylamadan önce, satış sözleşmesini okusaydınız anlardınız. Sadece Amazon değil herhangi bir site üzerinden, 3. Şahıs satıcılar dan ürün almak riskli iştir her zaman. Benim merak ettiğim, sorunu ne zaman tespit ettiniz? Direk iade yapsaydın, hiç servise göndermeseydin. Neyse olan olmuş bence aynı üründen yeni sipariş geç gelen ürünü iade et ama yerine bunu gönder.
Sen teknolojik ürünlere böyle yapıyorsan dikkat et dava yiyebilirsin. Yaptığın nitelikli dolandırıcılık. Seri numarası denen bir şey var. Depodan seri numarası ile çıkış yapar hangi müşteriye hangi seri numaralı ürün gitmiş bellidir. Bir de GOLD üyesin. Şaşırdım valla.

Mert.k

80+ Bronze
Merhabalar, geçen ay almış olduğum asus rog zephyrus g15 laptopumda her oyunda istisnasız fps drop problemi yaşıyorum. Servide gönderdim ve bir sorun yok yazılım atıp gönderdik dedi ve bana işletim sisteminiz orijinal değilmiş dendi. Şaka gibi 30k pc ye vereceğim ve orijinal windows kullanmayacakmışım. Neyse. Bugün internette en iyi optimizasyona sahip oyun nedir diye arattım çünkü yazılımsal kaynaklı olmadığına emin olmak istedim. Araştırmalarım sonucu doom eternal ın yazılımsal olarak optimizasyonun çok iyi olduğunu duydum ve testlere başladım. Testlerde gördüm ki ekran kartı voltajım sürekli dalgalı geziyor. 100-97-92-100-99-58(tam burada fps yerleri görüyor ve drop yiyorum.) Aşağıya cod warzone da yediğim fps droplarınn görüntüsünü bırakıyor olacağım. Şu anda üniversite okuyorum ve derslerimle ilgileneceğime 1 aydır kafamın burada olması beni çok yoruyor. Ne yapmalıyım ne önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.

Laptopun özellikleri burada.
ASUS oyuncu laptoplarında bu aralar sorun var heralde arkadaşımda asus rog oyuncu pc sı var rtx 3050 ekran kartı var takılıyor oyunlarda dıyor bende denedım ayar vb düzelmedi servise göndercem dıyordu gondermedi heralde

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,907
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Sen teknolojik ürünlere böyle yapıyorsan dikkat et dava yiyebilirsin. Yaptığın nitelikli dolandırıcılık. Seri numarası denen bir şey var. Depodan seri numarası ile çıkış yapar hangi müşteriye hangi seri numaralı ürün gitmiş bellidir. Bir de GOLD üyesin. Şaşırdım valla.
Adamlar, müşteriye bozuk ürün yollayıp, geri almıyor, onların yaptığı dolandırıcılık. Buna bizi onlar mecbur bırakıyorlar. Bu adama neden böyle bir zulüm yaşatıyorlar? Kimse kusura bakmasında herkes firmaların ne kadar üç kağıtçı olduğunu ve müşterinin haklarını yediklerini ve hukuksal olarak da müşterilerin haklarını almalarının zor olduğunu biliyor. Eğer hukuk sistemi düzgün işleseydi firmalar bu kadar cozutamaz böyle sorunlar sık sık karşımıza çıkmazdı. Bu sistemin açığında faydalanmaları dolandırıcılık. Adam olsunlar da ürünlerinin arkasında dursunlar. Ben demiyorum ki 3-4 aylık ürünü git bu yöntemle yenile ya da kendi bozduğun ürünü adamlara itele. Gelen bozuk ürünü almıyorlarsa kardeşim bizde böyle yaparız bu da bizim hakkımızdır. 30.000 liralık ürün, az para değil, kim bilir ne ümitlerle ne heyecanla aldı.

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
Adamlar, müşteriye bozuk ürün yollayıp, geri almıyor, onların yaptığı dolandırıcılık. Buna bizi onlar mecbur bırakıyorlar. Bu adama neden böyle bir zulüm yaşatıyorlar? Kimse kusura bakmasında herkes firmaların ne kadar üç kağıtçı olduğunu ve müşterinin haklarını yediklerini ve hukuksal olarak da müşterilerin haklarını almalarının zor olduğunu biliyor. Eğer hukuk sistemi düzgün işleseydi firmalar bu kadar cozutamaz böyle sorunlar sık sık karşımıza çıkmazdı. Bu sistemin açığında faydalanmaları dolandırıcılık. Adam olsunlar da ürünlerinin arkasında dursunlar. Ben demiyorum ki 3-4 aylık ürünü git bu yöntemle yenile ya da kendi bozduğun ürünü adamlara itele. Gelen bozuk ürünü almıyorlarsa kardeşim bizde böyle yaparız bu da bizim hakkımızdır. 30.000 liralık ürün, az para değil, kim bilir ne ümitlerle ne heyecanla aldı.
Hocam sorun çıkmasın diye fazladan para verip asus vr amazon üzerinden aldım. Gerçekten pc ye küstüm evde yatıyor öyle ödevler haricinde dokunmuyorum pc ye. Rdr2 oynama hayalim vardı rdr yi 4k da açsam kaç fos alacağım ortada, 2k da acsam yiyeceğim fps drop ortada. Diyecek bir şey yok klasik türk milleti, ürünün ücretini aldın mı artık gerisi seni ilgilendirmiyor. Ya üst mercilere başvuracaksın uğraşacaksın ya da parasını verdiğin ürün bozuk diyip signeye çekeceksin ve oturacaksın. Gerçekten bu işte emeği geçen kimseye hakkım helal değil. Ürünü bir kez daha servise göndereceğim geri aynı gelirse sadece ödevler ve 4k da tek akıcı oynayabildigim oyun olan valorant dışında cihazı acmayacagim. Kendimi gerçekten kaziklanmis hissediyorum fakat elimden de hiçbir şey gelmiyor.

Kangalll

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Kangal Kangaoğlu
Merhabalar, geçen ay almış olduğum asus rog zephyrus g15 laptopumda her oyunda istisnasız fps drop problemi yaşıyorum. Servide gönderdim ve bir sorun yok yazılım atıp gönderdik dedi ve bana işletim sisteminiz orijinal değilmiş dendi. Şaka gibi 30k pc ye vereceğim ve orijinal windows kullanmayacakmışım. Neyse. Bugün internette en iyi optimizasyona sahip oyun nedir diye arattım çünkü yazılımsal kaynaklı olmadığına emin olmak istedim. Araştırmalarım sonucu doom eternal ın yazılımsal olarak optimizasyonun çok iyi olduğunu duydum ve testlere başladım. Testlerde gördüm ki ekran kartı voltajım sürekli dalgalı geziyor. 100-97-92-100-99-58(tam burada fps yerleri görüyor ve drop yiyorum.) Aşağıya cod warzone da yediğim fps droplarınn görüntüsünü bırakıyor olacağım. Şu anda üniversite okuyorum ve derslerimle ilgileneceğime 1 aydır kafamın burada olması beni çok yoruyor. Ne yapmalıyım ne önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.

Laptopun özellikleri burada.
ben de asus kullanıyorum ve oyunlarda belli bir süre sonra fps drop yiyordum, daha sonra oyunlarda laptopun kendini sessiz moda aldığını fark ettim. Performans veya turbo moduna geri alınca sorun çözüldü, umarım sizin sorun da böyle basit bir şeydir.

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
ben de asus kullanıyorum ve oyunlarda belli bir süre sonra fps drop yiyordum, daha sonra oyunlarda laptopun kendini sessiz moda aldığını fark ettim. Performans veya turbo moduna geri alınca sorun çözüldü, umarım sizin sorun da böyle basit bir şeydir.
Maalesef ben böyle bir sorun olmadığına %100 eminim

Top Bottom